Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wicemarszałek Pęk: senatorowie PiS złożą wniosek o ukaranie senatora Gawłowskiego za skandaliczną wypowiedź

Data publikacji: 2022-08-19 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-22 14:50
Wicemarszałek Pęk: senatorowie PiS złożą wniosek o ukaranie senatora Gawłowskiego za skandaliczną wypowiedź
Fot. PAP  

Senatorowie PiS złożą wniosek do komisji o ukaranie senatora Stanisława Gawłowskiego za jego skandaliczną wypowiedź - poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS). Pęk dodał, że ws. Gawłowskiego, który "niszczy autorytet Izby i obraża rząd", powinien zareagować marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Chodzi o opublikowany w środę wieczorem wpis na Twitterze senatora Stanisława Gawłowskiego: "PiS krzyczy: Polacy nic się nie stało! Tylko Odra martwa. Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiSowska swołocz nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy". Do wpisu Gawłowski załączył grafikę z żałobnym kirem i napisem "Odra".

Jak poinformował wicemarszałek Pęk, "senatorowie PiS złożą do komisji wniosek o ukaranie S. Gawłowskiego za tę skandaliczną wypowiedź". - Marszałek Tomasz Grodzki powtarzający ciągle frazesy o wysokim prestiżu Senatu powinien wreszcie zareagować na to jak jego kolega niszczy autorytet Izby i obraża Rząd RP - podkreślił.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Nadal nieznana jest przyczyna masowego pomoru ryb. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia WIOŚ zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

W związku z sytuacją na Odrze premier zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zazeł
2022-08-22 14:21:01
Piękna, szlachetna twarz Gawłowskiego mówi sama za siebie.
Wojtek
2022-08-21 07:27:32
Sami non stop sączą jad, skłócili jak nigdy Polaków, wyzywają wszystkich, którzy nie ulegają ich propagandzie od najgorszych, a teraz nagle obrażeni ? Kto mieczem wojuje... zamiast płakać i się użalać, weźcie się do roboty! Straszna hańba ta nieudolność przy katastrofie odrzańskiej!
Brawo Stachu
2022-08-20 13:47:39
Zło trzeba żelazem wypalać , a swołocz ukarać , za długi, nie udolność , oraz złodziejstwo i pozycję Polski na arenie międzynarodowej
ITD
2022-08-19 23:04:08
Ten sedzia kodziarz wsprawie gawlowskiego bedzie przeciagal do wyborow,Razem z stachem wystepowali w obronie ''nadzwyczajnej kasty'' Ten caly proces to komedia ,Tak samo jest w przypadku slawcia nowaka i neumana,
A czego innego...??
2022-08-19 10:38:09
Od "PO-trzaskanego i PO-papranego" mozna bylo sie s-PO-dziewac... ??
FIGO
2022-08-19 10:13:05
Nie będzie jesienią kasy z KPO , to niech " główny winowajca Zbyszek " bierze się do roboty. Wiemy już na pewno , dlaczego tych pieniędzy nie będzie . Targowica jak za historycznych czasów niewinna? Zbychu zamykaj to dziadostwo do pierdla , a mocodawcy z UE nie tylko wypłacą kasę , ale jeszcze cofną idiotyczne kary .Zapłacą za pomoc dla Ukrainy i za ochronę wschodniej granicy UE. Nie zrobisz tego , to TUSK wygra wybory, sprzeda Polskę Niemcom do Wisły, a ciebie wsadzą do puszki i będzie płacz !
Jan Nowak
2022-08-19 09:48:31
słucham Pęka i słyszę "obrarza żond"... Taki to poziom NADĘCIA! xD *** A kurdupel dalej milczy... Czyżby coś było w twierdzeniu, że zatrucie Odry to efekt , iz mu gacie wyprali?
emil
2022-08-19 09:11:46
Pęk i wszystko jasne . pieniacz bez kręgosłupa ....to po ojcu!?
kenio
2022-08-19 09:02:57
odra to piękna rzeka ,ale co się stało ludzie to co jest trzeba wyjaśnić a nie obrażać szkoda że ten człeczyna nie siedzi jak inni za obrazy są wyroki po co się pie.....dolić z nimi ale widać że każdemu to odpowiada z rządzących Ziobro ty nie nie masz argumentów czekasz na co.
Do Beata
2022-08-19 08:45:47
To nie nagonka a jedynie potwierdzenie ,że na fałszu , obłudzie i zakłamaniu pokazują swoje przekazy z totalnej opozycji tzn marszałek polak o rtęci z niemiec , tusk o rtęci itd . Pytam gdzie są wyniki badań aby udowodnić ,że beata to gej . Myśl
na Bugu
2022-08-19 08:41:13
Katastrofę na Bugu, która miała miejsce w 2009 roku. Wtedy premierem był Donald Tusk. To prawdziwa katastrofa . Ryby zdychają, a z nimi bobry, norki i wydry. Przyducha czy trucizna.Jest to prawdziwa katastrofa ekologiczna dla naszego regionu. Służby sanitarne bagatelizują to zagrożenie. Woda okropnie śmierdzi i wygląda nie najlepiej. Ryby i zwierzęta już się rozkładają, a nikt nie wprowadza zakazu kąpieli i zbliżania się do wody. Przecież to za kilka dni może wybuchnąć tutaj jakaś epidemia !!
Gościówa
2022-08-19 08:26:04
Pęk, ty idź lepiej ojca z podłogi pozbieraj. M. Gosiewska wicemarszałek Sejmu z pis "Problemem są politycy i dziennikarze czy pseudodziennikarze, którzy popierają to BYDŁO. Przepraszam bardzo, tę SWOŁOCZ, która w ten sposób się zachowuje"
Poliniaki się żrą