niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne

Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne (akt. 1)

Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne
Data publikacji: 2019-05-27 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-27 23:35
Wywietleń: 1289 393569

Dwie osoby są ranne po ataku zamaskowanego napastnika w szkole w Brześciu Kujawskim (Kujawsko-Pomorskie). Z informacji policji wynika, że sprzątaczka została postrzelona, a 11-letnia uczennica szkoły ucierpiała w wyniku wystrzału petardy.

- Do szkoły po godzinie 10 wszedł zamaskowany mężczyzna, który wrzucił do budynku petardy hukowe. Użył także broni w stosunku do pracownika szkoły - sprzątaczki. W wyniku działania petard ran doznała także uczennica - powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Z informacji przekazanych PAP przez policję wynika, że rany, które odniosły obie osoby nie zagrażają życiu. PAP ustalił z innych źródeł, że ranne osoby transportowane są do szpitali w Toruniu i Włocławku, a jedna z nich jest w ciężkim stanie.

- Mężczyzna został obezwładniony przez pracownika szkoły, po czym przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń, która poddana zostanie badaniom, by ustalić jaki to rodzaj. Z naszych informacji wynika, że ataku dokonał 18-latek, który najprawdopodobniej był wcześniej uczniem tej szkoły - dodała Chlebicz.

Policja pracuje na miejscu. Śledczy nie mają jeszcze informacji o motywach napastnika. Sprawdzana jest także broń, której użył.

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego są w ogromnym szoku. Jak mówią, "takie rzeczy dzieją się w amerykańskich filmach, a nie na prowincji". Dodają, że to niewyobrażalna tragedia i boją się o swoje bezpieczeństwo. Na miejscu panuje atmosfera przerażenia i niedowierzenia. Nie można dostać się na teren szkoły, bo zabezpiecza go policja. Wiele osób gromadzi się przed bramą wejściową.

- Na szczęście nie było mnie wtedy w szkole, bo byłam u lekarza. Dzwonili do mnie znajomi. To dla mnie niewyobrażalny szok. Takie rzeczy dzieją się w filmach, a nie w mojej szkole - powiedziała 15-letnia uczennica placówki Zofia. Dodała, że jej zdaniem placówka jest bardzo dobrze zabezpieczona. W nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP wynika, że napastnik wdarł się do szkoły przez uchylone okno, z tyłu budynku.

- Ten napastnik jest podobno absolwentem naszej szkoły i ma problemy psychiczne. Użyta była broń, petardy, puszki z czymś, co wybucha. Tutaj są trzy budynki - przedszkole, podstawówka oraz oddział gimnazjalny - podkreśliła Zofia. Przyznała, że koleżanki dzwoniąc do niej płakały, krzyczały i były w szoku.

- Dla nas wszystkich to niewyobrażalny szok. Takie rzeczy dzieją się w amerykańskich filmach, a nie w prowincjonalnych miasteczkach. Należałoby się może po tej sprawie zastanowić nad wynajmowaniem profesjonalnej ochrony przez samorządy, które odpowiadałaby za bezpieczeństwo w szkołach. Co mamy bowiem teraz zrobić z naszymi dziećmi? Czy będą one nadal bezpieczne pomimo wielu starań pracowników szkoły - podkreśliła Ksymena Walczak, mama uczennicy szkoły.

(pap)

 

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne Strzały w gimnazjum w Brześciu Kujawskim. Dwie osoby ranne

Komentarze

Ciekawe
Czy i ten "Szaleniec" Komus wczesniej o tym opowiadal... lub "chwalil sie" w Mediach Spolecznosciowych...??
2019-05-27 23:34:30
???
Cyzby ssfrustrowany wyborca konFEderacji rosyjskiej po przegranych wyborach? garnkowy z autobusu z wroclawia takze wyznawał foliarstwo i szuryzm.
2019-05-27 13:43:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie