środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Raport podkomisji smoleńskiej wiosną 2018 r.

Raport podkomisji smoleńskiej wiosną 2018 r.

Raport podkomisji smoleńskiej wiosną 2018 r.
Data publikacji: 2017-12-12 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-13 18:50
Wywietleń: 1160 304906

Wszystko wskazuje na to, że raport podkomisji smoleńskiej zostanie opublikowany jeszcze wiosną 2018 roku - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że zgromadzono "w zasadzie" cały materiał dowodowy.

- Tam są dwie czy trzy ekspertyzy, które jeszcze są analizowane, których elementy jeszcze są sprawdzane przez naukowców, ale podstawowy materiał jest - powiedział Macierewicz w radiowej Jedynce. Zdaniem szefa MON, niektóre tezy zawarte w raporcie komisji Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej były błędne. Macierewicz podkreślił, że jedną z nich jest informacja o tym, że w trakcie lądowania Tu-154M pod Smoleńskiem, w kabinie pilotów znajdował się ówczesny dowódca Sił Powietrznych gen. broni Andrzej Błasik.

- To straszliwe oskarżenie, które wprost powtarza rosyjskie tezy i obraża polską armię i Polaków. Dysponujemy nagraniem podczas dyskusji komisji Millera, gdy przygotowywała raport, z którego ewidentnie wynika, że gen. Błasika nie było, że nie posiadają na to żadnych dowodów i próbują w różny opisowy sposób tak sformułować tę tezę, żeby ich nie można było złapać za rękę - przekonywał minister. Dodał, że błędną jest też teza, zgodnie z którą na pokładzie prezydenckiego samolotu nie doszło do żadnych eksplozji. Jak mówił szef MON, ekspertyzą, która - jego zdaniem - temu przeczy dysponowała też komisja Jerzego Millera.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Jarun
Nie takie rzeczy Antek wygadywał. Widział okręty podwodne jak płynęły z Francji do Egiptu. Ma Antek takie coś w główce, że widzi zanurzone okręty podwodne. Niepotrzebny sonar czy radar wystarczy Antek :-)). Kochasiowy wybił medal pamiątkowy. Adrian nazwał go ubekiem po czym uścisnął mu rękę , dając nominację. Pajace i manekiny.
2017-12-13 17:45:04
opos
Cóż ,bomba termiczna upadła, bo lud jest dobrze wykształcony i wie że każda bomba to wybuch ,a jak wybuch ,to fala uderzeniowa- więc cichych bomb nie ma.Doświadczenia na parówkach w XXI wieku, to też jakaś paranoja, jak używa się do tego manekinów z czujnikami.Mgła rozpylona ,też się kupy nie trzymała. Idę o zakład ,że pomajsterkuje coś przy czarnych skrzynkach,ale musi przy dwóch. Ta druga jest od tz. telemetrii,czyli pracy silników i zespołów awioniki.I to może być kłopot. Za to podkomisja jest bardzo zadowolona ,bo jeszcze następne pół roku ,będzie trzepać kasę.
2017-12-13 16:14:48
Jarun
Antek karierę zrobił na katastrofie i zamachu którego nie było i wie, że dalej nie można (w nieskończoność) ciągnąć tematu. Głupi lud już "nie kupuje zamachu". "Paliwo" się skończyło !
2017-12-12 21:03:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie