czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców

Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców

Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców
Data publikacji: 2017-06-08 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-10 09:32
Wywietleń: 539 268096

Jeśli referendum ws. konstytucji będzie udane, a sprawa uchodźców nadal będzie wzbudzała emocje, jestem gotów wystąpić do Senatu z wnioskiem ws. referendum dot. uchodźców – powiedział w czwartek (8 czerwca) prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powiedział, że nie jest zwolennikiem łączenia referendum ws. konstytucji z kwestią uchodźców, bo są to rozłączne sprawy. Według niego, referendum w kwestii uchodźców mogłoby się odbyć w dacie wyborów parlamentarnych w 2019 r.

– Dla mnie kwestia referendum dot. kształtu konstytucji jest niezwykle istotna, dotyczy fundamentalnej kwestii przyszłości Rzeczpospolitej, kwestii ustroju. Osobiście nie jestem zwolennikiem łączenia tego referendum, tych pytań referendalnych, które zostaną przygotowane w konsultacjach ze społeczeństwem, z przedstawicielami społeczeństwa, z organizacjami społecznymi – nie łączyłbym tego z kwestią, także ważną dla przyszłości Rzeczpospolitej, bardzo ważną dla bezpieczeństwa, jaką jest problem przyjmowania, bądź nieprzyjmowania uchodźców – powiedział prezydent. Jak dodał, jeżeli chodzi o kwestię uchodźców i z tym związaną kwestię bezpieczeństwa społeczeństwa, "dzisiaj (...) ten problem nie występuje o tyle, że stanowisko polskiego rządu premier Beaty Szydło jest w tej sprawie absolutnie jednoznaczne".

– Obecny, polski rząd mówi jasno: "Nie godzimy się na system kwotowy, nie godzimy się na przymusową relokację uchodźców na teren Polski". To stanowisko jest jasne, jednoznaczne. Moje stanowisko jest zresztą takie samo – podkreślił Andrzej Duda. Nadmienił, że "jeżeli ta kwestia nadal będzie podnoszona w przestrzeni międzynarodowej, będzie podnoszona w przestrzeni Unii Europejskiej, będą te próby przymuszania nas, nacisków na polskie władze (...), to tutaj rzeczywiście głos społeczeństwa jest niezwykle istotny". 

– Wtedy, również dla nowego rządu, dla nowej większości parlamentarnej (...), ten głos społeczny będzie jasny i jednoznaczny – dodał.

(pap)  

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda podczas oświadczenia wygłoszonego w Pałacu Prezydenckim

Fot. PAP/Tomasz Gzell 

Komentarze

POLSKI STOP - dla "Multi-Kulti"
Prostactwo, Brud i Analfebetyzm jak i Is-lamski "Hokus-Pokus" nie jest Chrzescijanskiej Polsce - do niczego PO-trzebny ? Gdyz Is-lam zaciekle zwalcza na wszystkie swoje sposoby... z terroryzmem wlacznie - Cale Swiatowe Chrzescijanstwo ! A Franciszek to niech se dalej "Rzadzi" ale tylko w Watykanie !!
2017-06-10 02:44:28
Marysia
NIGDY, PRZENIGDY, ZADNYCH UCHODZCOW, PRZYBLEDOW, NAWIEDZONYCH, ORAZ innych rozpladniaczy , zapladniaczy, NIE POTRZEBUJEMY. mAMY TU SWOICH AZ ZA DUZO TO MOZEMY IM WYSLAC w ramach uzdrowienia wypraktykowanego i Swiatowo uznanego i uhonorowanego nagroda Noblowska. O.
2017-06-08 20:07:47
Szczecinianka
A coz to za panstwo i jego przedstawiciel Franciszek??? Nakazywac to on moze owieczkom jak je jeszcze ma!! A tak serio to niech zdejmie z nog te haftowane - atlasowe buciki i zalozy twarde sandaly co to bable na pietach robja to mu moze cos madrego do glowy przyjdzie, bo tak jak on stale mysli aby te "atlaski" nie poprzecieraly sie i bedzie musial chodzic na bosaka ( a przydalo-by-sie)bo jak historia mawia, ze apostoly chodzily w sandalach, ) to NIE ma On czasu na inne "zbawienne" rozwjazania - ino nakazac, zmusic, rzucic na kolana, postraszyc czortem - ogniem piekielnym, i z daleka pomachac paluszkami z okienka nie "WYCHYLAJAC" sie za bardzo. Ament.
2017-06-08 19:58:16
Pl
Co to za pomysł? Żadnego referendum, Polacy nie chcą żadnego niebezpieczeństwa, a obowiązkiem rządu jest zapewnić bezpieczeństwo rodaków! Wszyscy chcą spokojnego, bezpiecznego, przyjaznego dla swoich obywateli kraju.
2017-06-08 14:28:24
ROB
cos budyn ma za duzo wolnego???
2017-06-08 14:22:24
;-((
Przeciez papiez Franciszek czyli zastepca Sw.Piotra na ziemi oraz najwazniejsza osoba w kosciele katolickim juz nakazał przyjmowanie uchodzcow ,dlaczego nikt nie wykonuje jego polecen haha ?
2017-06-08 14:11:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy