sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Francuzi udaremnili zamach

Francuzi udaremnili zamach

Francuzi udaremnili zamach
Data publikacji: 2016-03-25 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1598 125899

Francuskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na ostatnim etapie jego przygotowań - oświadczył w czwartek późnym wieczorem w Paryżu minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

Minister powiedział, że w czwartek rano aresztowano na przedmieściach Paryża mężczyznę, obywatela Francji, podejrzanego o przygotowywanie ataku i przynależność do siatki terrorystycznej, planującej uderzenie we Francji.

- Aresztowany odgrywał kluczową rolę w tych planach - podkreślił szef francuskiego MSW. Dodał, że zatrzymanie mężczyzny poprzedziło wielotygodniowe śledztwo. Według policji mężczyzna był powiązany z dżihadystami.

Bernard Cazeneuve poinformował, że w Argenteuil, na północnych przedmieściach Paryża, jednostki specjalne prowadzą operację antyterrorystyczną. Źródła policyjne, na które powołuje się agencja AFP, podały, że operacja ma związek z wcześniejszym aresztowaniem. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleziono niewielką ilość materiałów wybuchowych.

Agencja AP poinformowała, że policja ewakuowała mieszkańców bloku i odcięła kordonem cały obszar wokół niego. Saperzy przeszukują także okolicę budynku, m.in. parking.

Do aresztowania na przedmieściach Paryża doszło dwa dni po zamachach w Brukseli, w których zginęło co najmniej 31 osób a blisko 300 zostało rannych. W listopadzie w zamachach w stolicy Francji życie straciło 130 osób. Do ataków w Brukseli i Paryżu przyznało się Państwo Islamskie. (pap)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

B...B...
Tak Francuzi jak i Europa Zachodnia "przespali sytuacje" i teraz to moga juz sobie udaremniac...! Jak te Zachodnio-Europejskie "Multi kulti" co roku sie jeszcze teraz dodatkowo rozmnozy... to dopiero na calego zacznie sie A.... A.... !!
2016-03-29 11:09:23
Wspolodpowiedzialnosc Wladz,
Trzeba bylo juz dawno brac sie krotko za tych IS-lamistow, a nie czekac az dojdzie do tych tragedi i masssa niewinnych ludzi straci swoje drogocenne zycie !!
2016-03-26 01:27:01
O jej !! O jej !! To czysty rasizm !!!
.
2016-03-25 17:23:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie