niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany

Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany

Podejrzewany o terroryzm Polak zatrzymany
Data publikacji: 2015-11-15 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-16 09:37
Wywietleń: 197 37747

W związku ze śledztwem dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznej zatrzymany został Polak - potwierdzili w niedzielę rzecznik łódzkiej PA i rzecznik ABW. Służby specjalne działają skutecznie - ocenił ich koordynator Marek Biernacki.

- Potwierdzam zatrzymanie takiej osoby, w związku ze śledztwem prowadzonym przez ABW wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi - powiedział wczoraj rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński.

Rzecznik łódzkiej PA Jarosław Szubert wyjaśnił PAP, że "mężczyzna jest na razie zatrzymany w charakterze podejrzewanego". "Śledztwo dotyczy przestępczości związanej z działalnością terrorystyczną. Zatrzymany został na terenie Polski. Czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone w PA w Łodzi" - powiedział Szubert.

Pytany o to, czy zatrzymany mężczyzna zostanie w niedzielę przesłuchany lub zostaną mu postawione zarzuty odparł, że jest na to 48 godzin.

Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki powiedział - pytany o zatrzymanie Polaka - że jest szereg operacji ABW i służby działają skutecznie.

- Ta osoba była stale monitorowana przez służby, mimo, że była w Norwegii – przez służby partnerskie i przez nas - dodał.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że Polak z obozu dla uchodźców w Norwegii trafił na lotnisko w Warszawie i tu został zatrzymany. Następnie przewieziono go do Łodzi.

(PAP)

Na zdj. Mężczyzna (2P), zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznym, został przewieziony 15 bm. przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego do policyjnej izby zatrzymań w Łodzi. Czynności z udziałem Polaka zostaną przeprowadzone w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej w ciągu najbliższych dni.

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Komentarze

kusy
Po co do Dombasu od razu do Paryza
2015-11-16 08:10:46
Narodowość
Nie nazywajcie takiego czegoś Polakiem.
2015-11-16 07:14:00
Propozycja,
Jak chce Mu sie walczyc... to wyslac go "na probe" na pierwsza linie do Donbasu, a jak calo wroci - to dalej z Nim pogadamy ! !
2015-11-15 21:29:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy