czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Szczecinianie o atakach terrorystycznych w Igrzyskach Olimpijskich

Szczecinianie o atakach terrorystycznych w Igrzyskach Olimpijskich

Szczecinianie o atakach terrorystycznych w Igrzyskach Olimpijskich
Data publikacji: 2015-11-15 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-16 13:11
Wywietleń: 1149 37680

Piątkowe wydarzenia w Paryżu uzmysłowiły, jak łatwym celem dla terrorystów są sportowe areny i najważniejsze sportowe imprezy na świecie. W przyszłym roku w tym samym kraju odbędą się finały piłkarskich mistrzostw Europy i już dziś pojawiły się lęki, czy nie sprawdzą się czarne scenariusze.

W przeszłości największe piłkarskie imprezy wolne były od zamachów terrorystycznych, ale już Igrzyska Olimpijskie nie. W przyszłym roku odbędą się też Igrzyska Olimpijskie. Co prawda w kraju dalekim od Europy - w Brazylii, ale to wcale nie znaczy, że Rio de Janeiro wolne jest od obaw.

Szczecinianie Izabella Szuszkiewicz i Krzysztof Krupecki uczestniczyli w igrzyskach, w których spotkali się z atakami terrorystycznymi w Monachium w roku 1972 i Atlancie w roku 1996.

Igrzyska w roku 1972 zapowiadały się znakomicie. Rozwijający się kraj - Niemcy Zachodnie chciały zadziwić świat wspaniałą organizacją i atmosferą. Wszystko przebiegało znakomicie. To właśnie wtedy wymyślono maskotkę igrzysk. W Monachium został nim jamnik Waldi w kolorach: niebieski, pomarańczowy i zielony. Głównym wydarzeniem, zapamiętanym najbardziej był jednak zamach terrorystyczny.

5 września grupa Palestyńczyków z organizacji „Czarny Wrzesień" wdarła się przez mur do wioski olimpijskiej około godziny 4:00. Zostali zauważeni przez pracowników poczty, ale ci widząc grupę ubraną w dresy, pomyśleli, że są to sportowcy wracający z nocnej zabawy, dlatego nie włączali alarmu.

- Do feralnego dnia 5 września nikt nikogo nie sprawdzał - mówi Izabella Szuszkiewicz - szczecińska kajakarka, dla której były to trzecie igrzyska. - Nikomu do głowy nie przyszło, że czas igrzysk, kojarzony z pokojem, radością, może został wykorzystany do terrorystycznych ataków. Tak się jednak niestety stało. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

ekonom
Tragedia zabójstw tylu niewinnych Francuzów- za duszę których modlą sie wszyscy dobrzy ludzie - to informacja zwykłych ludzi świata nieludzko do świadczonych wykorzystywaniem i manipulowaniem przez światowe kartele, tworzące niewidoczny światowy rząd, które zawłaszczyły światową ekonomię. Zapamiętajcie- pora przejrzeć na oczy.
2015-11-16 12:03:45
Kibic w 2015-ym,
Dopoty dopoki fanatycznych IS-lamistow nie "powycina sie z korzeniami"... to istnieje kolejne ryzyko ??
2015-11-15 21:47:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy