sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Patyk zabił Papałę?

Patyk zabił Papałę?

Patyk zabił Papałę?
Data publikacji: 2015-10-23 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-23 13:55
Wywietleń: 1883 30755


Ruszył proces o zabójstwo b. szefa policji gen. Marka Papały. Prokurator odczytał akt oskarżenia wobec m.in. złodzieja samochodów Igora M., ps. Patyk, który miał zabić Papałę. Według prokuratury był on przypadkową ofiarą, a łupem miało paść jego auto.

"Patyka" doprowadziła do Sądu Okręgowego w Warszawie policja z bronią długą; jako jedyny w procesie jest aresztowany. Na sali siedzi w kominiarce na twarzy.

Po odczytaniu podstaw aktu oskarżenia sąd utajnił rozprawę na czas składania wyjaśnień przez "Patyka". Jak podkreślił sąd - ma on wciąż status świadka koronnego i jako taki prawo do tego, "by jego słów i wizerunku nie rozpowszechniano publicznie". Nie wiadomo, jak długo potrwają wyjaśnienia "Patyka".

Według łódzkiej prokuratury 41-letni Igor M. (dawniej - Ł., jest on świadkiem koronnym od lat współpracującym z organami ścigania; był wcześniej karany) zastrzelił Papałę w trakcie próby kradzieży jego daewoo espero o wartości "co najmniej 31 tys. zł". Z ustaleń śledztwa wynika, że "Patyk" - jeszcze przed zabójstwem - w co najmniej dwóch przypadkach kradzieży luksusowych aut także posługiwał się bronią, żeby zastraszyć kierowców.

Zdaniem łódzkich śledczych były szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów, którzy chcieli ukraść akurat jego auto i prawdopodobnie nie wiedzieli, do kogo ono należy. Śledczy utrzymują, że nie ma dowodów, aby było to zabójstwo na zlecenie, ani żeby w ogóle w tej sprawie było zlecenie zabójstwa.

"Patykowi", według prokuratury, grozi kara 25 lat więzienia. (pap)

Na zdjęciu: Igor M., ps. Patyk

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Komentarze

:(
Jakie to smutne, szef całej policji ginie z rąk pospolitego złodzieja samochodów, a cały kraj jeszcze musi w to wierzyć :(
2015-10-23 11:48:13
Kominiarka,
Wg. zdjecia, to wyglada to na Proces...jakiegos tam "Kominiarza" ??
2015-10-23 10:34:29
k....k
Nikt poważny nie bierze tego procesu serio, a on kosztuje, rodzina z pewnością wie co i jak. Łatwe jest marnowanie publicznego grosza, bo zawsze można sięgnąć do kieszeni podatnika, który i bez tego ledwo zipie, ale co tam. Szczury, które wyległy na ulicę celem zjednania wyborców, po niedzieli znów się pochowają, na kolejne 4 lata
2015-10-23 09:21:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy