wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Prokop-Paczkowska z Wiosny: Chcemy, by nazywano nas posłankami

Prokop-Paczkowska z Wiosny: Chcemy, by nazywano nas posłankami

Prokop-Paczkowska z Wiosny: Chcemy, by nazywano nas posłankami
Data publikacji: 2019-10-29 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-16 17:30
Wywietleń: 2047 425237

Posłanki Lewicy chcą, by na drukach sejmowych i na tabliczkach przy miejscach w sali plenarnej były żeńskie końcówki. Chcemy, by nazywano nas posłankami – powiedziała w Koszalinie posłanka elekt Małgorzata Prokop-Paczkowska. Wniosek o taką możliwość złożyła w poniedziałek w Kancelarii Sejmu.

Prokop-Paczkowska poinformowała o tym wniosku we wtorek w Koszalinie na konferencji prasowej. "Chcemy, by nazywano nas posłankami" – zaznaczyła i dodała, że wniosek o taką możliwość złożyła w poniedziałek do kancelarii Sejmu.

Poinformowała o planowanym na 6 listopada pierwszym spotkaniu parlamentarnego klubu Lewicy, w skład którego wejść mają posłanki i posłowie SLD i Wiosny. Według Prokop-Paczkowskiej szefem klubu miałby zostać Krzysztof Gawkowski z Wiosny (były sekretarz SLD, obecnie sekretarz Wiosny – PAP), a rzeczniczką prasową Anna Żukowska z SLD.

Zarządy Wiosny i SLD zdecydowały w ostatnich tygodniach o stworzeniu wspólnego klubu Lewicy w Sejmie nowej kadencji. W sprawie nie wypowiedziały się jeszcze władze Lewicy Razem. W rozmowie z PAP lider partii Adrian Zandberg poinformował, że decyzja o formule reprezentacji jego ugrupowania, czy to we wspólnym klubie lewicy, czy w osobnym kole, zapadnie w pierwszych dniach listopada.

We wtorek Prokop-Paczkowska poinformowała, że gdy klub parlamentarny się ukonstytuuje, jeden z pierwszych złożonych projektów ustaw będzie dotyczył ruchu drogowego. - W Polsce ginie bardzo dużo osób na pasach - według statystyk 32 osoby na 1 mln mieszkańców giną na przejściach dla pieszych. W Szwecji są to 4 osoby, w Holandii - 3. Nasza ustawa będzie zakładała absolutne pierwszeństwo pieszych. Wszystkie samochody podjeżdżające do pasów powinny się zatrzymać, niezależnie od tego, czy ktoś już na nich jest – zapowiedziała posłanka elekt.

Dodała, że w Polsce kary za wykroczenia drogowe nie są dostosowane do zarobków i należy je zaostrzyć. Stwierdziła, że dla „bardzo bogatych ludzi” mandat w wysokości 500 zł, to jest "żadna dotkliwość".

Prokop-Paczkowska zaznaczyła, że Lewica będzie chciała zaproponować też ustawę reprywatyzacyjną. - Nie zgadzamy się, aby komukolwiek oddawać lokale. Proponujemy bon reprywatyzacyjny – powiedziała. Dodała, że o szczegółach propozycja Lewica powie „w stosownym momencie".

Posłanka elekt odniosła się do szkolnych wyjść na cmentarze i porządkowania grobów w dniu, na który planowany był „tęczowy piątek”. „To porządkowanie to słuszna sprawa, ale w tym dniu Ministerstwo Edukacji, dyrektorzy szkół, nauczyciele, jeśli już chcą organizować wycieczki na cmentarze to powinna być to wycieczka czy odwiedzanie grobów dzieci takich, które popełniły samobójstwo z powodów homofobicznych” – powiedziała Prokop-Paczkowska.

Podziękowała za 15 300 głosów oddanych na nią w okręgu nr 40 w wyborach do Sejmu. Oceniła, że to jest bardzo dobry wynik, bo piąty wśród kandydatow Wiosny i 15 na 49 zdobytych mandatów przez przedstawicieli Lewicy. Podkreśliła, że cała lista w okręgu nr 40 „zrobiła bardzo dobry wynik” i zdobyła ponad 40 tys. głosów.

Komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego list startowali politycy: SLD, Wiosny i Lewicy Razem, zdobył w wyborach 12,56 proc. głosów, co przełożyło się na 49 mandatów. 24 z nich przypadły SLD, 19 Wiośnie, a sześć Lewicy Razem. Ponadto wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka i przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej Wojciech Konieczny zostali wybrani do Senatu.

(pap)

Fot. Wiesław Miller

Na zdjęciu: posłanka elekt Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Komentarze

e-wunio
PO WYSTĄPIENIACH TEJ POŚLICY Z WIOSNY W STUDIO-POLSKA --- WIEM NA PEWNO JEDNO --NIE CHCĘ , JAKO POLSKI PODATNIK PŁACIĆ NA JEJ WYGODNE ŻYCIE . ZASTANAWIAM SIĘ , JAK TO COŚ , DOSTAŁO SIĘ DO POLSKIEGO SEJMU --NIE DOŚĆ , ŻE RYŻE , STARE , TO JESZCZE BEZNADZIEJNIE GŁ....IE !!!!!!! ALE ONA PEWNO PROSTO OD PALIKOTA PRZYSZŁA --NIC DZIWNEGO , ŻE TAKIE WYPACZONE I ZAKŁAMANE . KTO , ZDROWO MYŚLĄCY , ZAPRASZA JĄ DO PROGRAMU OGÓLNOPOLSKIEGO ??? ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW , MA DOŚĆ KOMUNY ---WON Z NIMI .
2020-08-16 17:19:00
yy
Stara głupia s..a po trupach została posłanką w Koszalinie. Wątpię czy ktokolwiek otrzyma jakąś pomoc w jej poselskim biurze, czy zajmie się czymś pożytecznym...
2020-01-20 22:25:58
Komunikat
Słuchałem Pani wypowiedzi czy Pani jest z innej planety co Pani wypowiada kto zagłosował na takie byle Pani to zlepek komórek które należy wysłać i to drugie co Pani powiedziała w programie minęła 8 czy Pani tak po prostu nie wstyd
2019-11-06 10:11:30
hej ruda
Jezdeś posłanką prokopianką -paczusianką ! Pasuje ?
2019-10-31 12:06:58
@rtt & @POsłanko - idź ty na POsłanie i się prześpij.
:))))))
2019-10-30 22:01:27
@wieloletni ministrans...
Ty kłamliwy ciuro. Ty POtomku ojca, co miał tylko jeden krawat na zebrania partyjne, co nie mył zębów. Ciuro z rodziny co zginali plecy dla orderów "chlebowych" Ciuro. Pomyśl albo się pytaj.
2019-10-30 20:51:16
Cóż ruda, bardziej się z ciebie tu śmiejemy, kpimy, niż szanujemy.
PO co się pchać na afisz, jeśli nie POtrafisz!?? Oczywiście nie wiesz (bo co ty wiesz) to maksyma Wańkowicza. Niezłych diet życzę.
2019-10-30 20:17:26
Ruda - wywodzisz się ze Szczecina. Wielu z nas kocha to miasto (ja bardzo)
Nie jesteś osobą, która krzyczy - nie dajmy się! Nie orać! Nie stawiać kosmodromów za szmal !! Nie orać zielonego co otacza Szczecin. (no, krzyczysz inaczej) Zaorają, zaleją asfaltem, zabudują. Przykro mi , nie traktuję ciebie potrzebnie, skutecznie. Żałosna chęć POdniesienia się. Co tam masz - dzieci, ogródek, szydełkowanie, akwarium. Spokój, spokój, przemyślenia. Tata był porządny(!)
2019-10-30 20:02:58
POsłanko - idź ty na POsłanie i się prześpij.
.
2019-10-30 16:43:26
Radek
Ohyda
2019-10-30 12:46:20
fan
Daleko zaszła, została posyłką. Jeszcze niedawno nosiła gumowego ch... za Palikotem i proszę, jest sukces.
2019-10-30 11:50:21
cdn
ALE ta biedna kobieta tak jak jej wyborcy ma zryty beret.
2019-10-30 11:29:52
ale jajon
Chcecie być posłankami ? Jesteście półgłówkiniami !
2019-10-30 10:00:50
@Alicja
Dobrze napisane ! Tak to wstyd ,żeby do Sejmu wnosić jakieś błahe temaciki z kawiarenki na "łosiedlu " ! To jest ośmieszanie kobiet , sejmu i demokracji przez tę rudowłoso - tęczową rozrabiarę .
2019-10-30 09:59:16
rtt
Pani - posłanka Pan - posłanek
2019-10-30 09:20:11
@ JJ - grabula!!!
.
2019-10-30 08:46:18
Kto głosował na takich ludzi?!
Fiksum dyrdum na koszt podatników.
2019-10-30 08:07:04
Alicja
Te kobiety na prawdę działają na swoją szkodę i ośmieszają kobiety, kobiety, które ciężko pracują na swoją pozycję. Uważam, że wystarczy powiedzieć pani poseł, pani sędzia, pani adwokat itp. Posłanka to mi się kojarzy z kobietą na posyłki. Tak samo jak sędzina to inaczej żona sędziego. Dobre też jest adwokatka, co to jest? Czy nie lepiej brzmi i ma więcej powagi w sobie pani adwokat. Co to za wymysły. Ale i tak najlepsze jest żołnierka, czyli inaczej rzemiosło żołnierskie albo służba wojskowa. Drogie panie, czy wy na prawdę nie macie poważniejszych spraw to robienia. Wstydzę się za takie kobiety, bo widać, że niestety nic do powiedzenia sensownego nie mają i zajmują się duperelami. Wstyd drogie panie, wstyd.
2019-10-30 07:39:24
A będzie jeszcze hopsała PO szczecińskich placach ??
.
2019-10-30 07:17:42
JJ
Proponuje ``pOslina``
2019-10-30 07:05:09
Ogl
Zastąpiła misilo Szczecin słynie z takich baranów jak nitr.. Lekarz arlu
2019-10-30 06:46:21
-
Szkoda, że demokracja dopuszcza do takich wypaczeń.
2019-10-30 06:43:46
@2019-10-29 20:29:26
Oczywiście kobieta kierowca autobusu to kierownica :)) Pani premier to premiera, i tak dalej :))
2019-10-30 04:56:37
nazwa
Tfu na babskie jajca
2019-10-30 00:38:08
emerytowany stuk
Zapewne będzie walczyła w sejmie o wprowadzenie honorowego tytułu tajnego współpracownika i dodatków emerytalnych dla wdów po TW.
2019-10-29 23:47:20
Prawdziwa antykomunistyczna lewica
Prosze podac miejsca na cmentarzach gdzie znajduja sie groby samobojcow z powodow homofobicznych
2019-10-29 22:46:20
@ 2019-10-29 21:24:29
Zostaw go, to ten jełop-prowokator co pisze jak robot XD. Szkoda nerwów i czasu na czytanie tych wypocin, a co dopiero na reagowanie.
2019-10-29 22:43:21
Maja
Czy ci ludzie nie mają innych problemów? Czy za sytą pensję posła nie mogą się zająć czymś pożytecznym dla nas, dla ludzi, wyborców. To skandal w głowie się nie mieści. Do roboty a nie wymyślają sztuczne problemy!
2019-10-29 22:40:47
Do... Haha i HA
Trafiles... w 10-ke ! Tylko ciekawe czy wszystkie KO-ncowki...??
2019-10-29 21:58:01
Tech
Jak ona zaczyna swoją kadencję od takich durnoctw, to na czym zamierza ją skończyć? Żałosne.
2019-10-29 21:53:55
Do... @ Taaa z godz. 21:24:29
To jest wziete z Kaszubskiego...! A tym mini-strantem i rzekomym spacer-owym to byles "za-pewne" wyslany jako inz. Obserwator...
2019-10-29 21:50:59
@ wieloletni ministrant...
Stalin był w seminarium.
2019-10-29 21:37:40
Nie znam Pani, ale...
Lewica jest potrzebna w naszym parlamencie inaczej zapanuje Katotaliban z Ojdyrem z Torunia na czele!!
2019-10-29 21:28:47
@ Taaa
Jak nie znasz niemieckiego to się nie ośmieszaj:))) , a ja byłem ministrantem i lektorem w latach 1980-89 , a na pieszej pielgrzymce do Częstochowy w 1988 i 89 r. można sprawdzić PISI NAJEMNY TROLLU!!
2019-10-29 21:24:29
Haha
A co, we Wiośnie przeszkadzają im męskie końcówki?
2019-10-29 20:30:35
xxx
W koncu się udalo. Tyle partii i dopiero teraz. Powiedz jak chcesz nazywac kobietę kierowce autobusu albo kobiete taksowkarza. Koszalin to byla jedyna szansa.
2019-10-29 20:29:26
Taaa...
Z Ciebie wielce letni mini-strant i pieluch-owy do Czestochowy - jak z "mysiej p.... Raj-zen-tasa" ! I oby tylko PO-slanki... zaczynalo sie z 2-ch Duzych Liter !!
2019-10-29 20:14:21
roger
kto wybiera takiego pustaka????
2019-10-29 20:08:31
ortografia - PAŁA za "przejżał "
mini wiedza z ortografii ! Rozumek miałki . A może troll sowiecki ?
2019-10-29 19:28:07
Wieloletni ministrant i pieszy pielgrzym do Częstochowy, który przejżał polski Kościół na wskroś.
I dlatego warto było głosować na lewicę, dość już panoszenia prawactwa i klękania przed panami w sukienkach..
2019-10-29 19:19:23
czytam
"dzieci , które popełniły samobójstwo z powodów homofobicznych " !!! PARANOJA !
2019-10-29 19:08:30