piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wieczorek zapowiada „rzeczywiste zjednoczenie na lewicy”

Wieczorek zapowiada „rzeczywiste zjednoczenie na lewicy”

Wieczorek zapowiada „rzeczywiste zjednoczenie na lewicy”
Data publikacji: 2019-10-21 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:57
Wywietleń: 1381 423644

Nowi szczecińscy posłowie lewicy, Katarzyna Kotula z Wiosny oraz Dariusz Wieczorek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zadeklarowali dalszą współpracę. Przewodniczący SLD w regionie zasugerował nawet "rzeczywiste zjednoczenie".

- Ze strony Wiosny jest dobra wola do tego, żeby tworzyć wspólnie klub, żebyśmy wspólnie i szli działali w parlamencie polskim - mówiła Kotula. - Mamy świadomość, że bardzo dobry wynik lewicy to efekt wspaniałej współpracy i ta współpraca zostanie podtrzymana.

Zapowiedzi Wieczorka były dalej idące.

- Nie ukrywam, że pewnie docelowo trzeba się będzie zastanawiać, czy czasem nie powinno dojść do rzeczywistego zjednoczenia na lewicy - stwierdził. - To kwestia dyskusji, rozmów, spraw organizacyjnych i innych kwestii.

Wieczorek chciałby, aby jak najszybciej powstał nowy Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Wyraził wiarę, że politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej jednak mogliby spotkać się przy wspólnym stole. Zaproponował, żeby przedstawiciel każdego ugrupowania - a z naszego regionu weszli do parlamentu działacze czterech komitetów wyborczych - przewodniczył zespołowi przez rok.

- Wsparcie dla matek osób z niepełnosprawnościami i umożliwienie im aktywności zawodowej nawet w momencie, gdy pobierają finansowe wsparcie od państwa, które idzie na dziecko - taki swój priorytet sformułowała Kotula. - Teraz to wsparcie wynosi 1600 złotych i jest niewystarczające - na rehabilitację, na opiekę, na dodatkowe potrzeby, które takie dzieci mają. Zajmuję się dziećmi z rzadkimi wadami genetycznymi, 1600 złotych to suma, która absolutnie nie wystarcza. W obecnej sytuacji matka - jeśli pobiera świadczenie - nie ma możliwości żadnej aktywności zawodowej. Chciałabym, aby były takie przepisy, aby takie matki mogły pracować.

Zapytaliśmy polityków o słowa Krzysztofa Śmiszka, posła Wiosny, który stwierdził, że należałoby zrobić "kordon sanitarny" wokół Konfederacji.

- Nie wiem, czy w tym Sejmie będzie lepiej, ale z tego, co widzę, będzie weselej - komentował Wieczorek. - "Kordon" to oczywiście przenośnia, natomiast wszyscy obawiamy się Konfederacji, szczególnie jednego z liderów Konfederacji, bo różne rzeczy mogą się w tym Sejmie dziać. Będziemy się starali uspokajać atmosferę, żeby więcej było merytorycznej dyskusji niż wesołych występów - i pewnie w tym kontekście miała miejsce ta wypowiedź.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

@ No i czego jeszcze...
O, to znowu Ty, pisowski bocie XD. Powiedz mi, złotko, dużo płacą za taki skowyt anty-platformerski?
2019-10-22 20:58:44
@paszli
Wyklej sobie fototapetę z pięknym Jarosławem.Będziesz miał na CO patrzeć.
2019-10-22 07:55:51
No i czego jeszcze...
Ten na pod Wieczorek nie po-mysli... czy wymysli...?? Gdzie jedno jest dalej pewne ze: S-woim L-udziom D-amy !!!
2019-10-22 00:15:24
do @ itd
- nie doczekasz się, ochrypła z miłości i radości do PO za przywrócenie "komuchów" do życia (PO_litycznego).
2019-10-21 23:57:26
Won! A kysz!!
.
2019-10-21 23:06:54
itd
Czekamy na wystapienia w sejmie skrzeczacej czerwonej ropuchy senyszyn.
2019-10-21 22:57:37
Lewicowa Alternatywa
Brawo Darek Wieczorek!SLD ujmie tych zapaleńców w karby partyjnej dyscypliny.Lewica okrzepnie na nowo z zastrzykiem młodych idealistów którzy będą gryźli trotuary w walce o nową progresywną europejsko postępową wizję demokracji
2019-10-21 22:34:21
panie iweczorek najpierw przeproscie za zbrodnie komunistyczne
za zabijanie Polaków - szacunki ostrożne mówią o 500 tysiącach zamordowanych przez komunistów... wielu z nich nie ma grobów tylko doły z wapnem...
2019-10-21 22:21:41
Tępy naród przemówił poniżej, watch out
Wesołku, ależ jad się z Twojej klawiatury tryska, uff. Mnie ciekawi czy Was napędza zazdrość czy ta typowa dla polaczka zawiść? Było się zająć polityką, mistrzu, to byś nie siedział na kurierze i żali nie wylewał :*
2019-10-21 22:10:08
JAN bury
Hej lemingi to wasz wodz ''grzegorz zniszcze'' reanimowal sldowskiego trupa.
2019-10-21 22:08:20
Wesołek
Panu W. jest wesoło - w końcu po kadencji kasy przybędzie ! I ci , co na niego na śmierć i żyzń może coś skapnie ?
2019-10-21 21:58:56
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Janka (czerwonego)
"A na kogo głosować jak się chcę przerwać władze czarnej stonki." Czerwony zapomniał iż na końcu powinien być znak zapytania?.......Przypominam Jankowi czerwonwmu skąd się wzięła i "czarna stonka"; „czarna stonka “ istnieje w Polsce na mocy tzw. Konkordatu podpisanego przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (ateistę - komucha) 23 lutego 1998, który wszedł w życie 25 kwietnia 1998 r.....Tę umową miedzynarodową (na wieki) podpisano bez pytania się Polaków - zwykłą większością głosów.....Debilu, tenże Konkordat „zabetonowała“ w Polskę nowa Konstytucja uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku.....Tyle twego poszczekiwania na „czarną stonkę“ . Ta „czarna stonka“ istnieje i istnieć będzie dopóki „jeszcz Poska nie zginęła“.
2019-10-21 21:46:25
@ zbyszek
Chciałeś napisać , że na niczym sie nie zna ? Pewnie masz rację . Tam czegoś uczyli na tej politechnice ?
2019-10-21 21:17:16
krotko
Szczecinskie to bastion czerwonej zarazy ,ktora wyrzadzila okropne krzywdy naszemu narodowi i bardzo przykro ,ze tylu ludzi oddaje na nich glos.
2019-10-21 21:04:46
roger XDD
hahahah, EJ ROGER, widziałem jak wczoraj ukradłes jabłko w sklepie ;// ale kompromitacja...
2019-10-21 20:58:35
roger
nikt nie słucha tej krzykaczki z gryfina. jest skompromitowana w naszych oczach!!!! zero szacunku dla ludzkiego zycia!!!!
2019-10-21 20:37:20
@ Zbyszek
Nie porównój kogoś czego nie rozumiesz i nigdy nie sprawdził się urzędach miasta będąc po jakich uczelniach z ostatnich miejsc w kraju
2019-10-21 20:06:22
@ CDN
Ty ociężały umysłowo typie, bez zasad ortografii, postanowiłeś pisać bez polskich znaków ?? Rozumiem PISIA miernoto:)))Pokazałeś KLASĘ PIS !!!
2019-10-21 19:44:03
Janek
A na kogo głosować jak się chcę przerwać władze czarnej stonki. Wszystkie pozostałe partię wysoko cenią kler. Nie wszyscy lubią być na kolanach i nie wszyscy są ślepi na pedofilię w tej żałosnej instytucji.
2019-10-21 18:57:39
CDN
WSTYD SIE PRZYZNAC O POCHODZENIU Z SZCZECINA>DUZO TUTAJ POTOMKOW TYCH CO PRZYBYLI W SMIERDZACYCH WALONKACH NA SOWIECKICH TANKACH>milosnikow tw''alka'',millera cimoszka,urbana i iinych kanali.
2019-10-21 18:12:26
zbyszek
powiem tak pan WIECZOREK ROBIŁ wszystko , idobrze niech dziala na rzecz miasta,politolog nie jest ......elektryk kiepsko ,,,,zna zagadnienia w wkonawstwie bo skoro na budowie nie pracowal to wybudowanie np stacji transformatorowej było by trudno, w sumie życzę mu powodzenia bo z tej samej POLITECHNIKI .....
2019-10-21 18:06:52
Zazula
Chomik z elektrycznego znów w akcji!!!
2019-10-21 17:34:33
@niesmak
a co, wolałbyś mercedesa, stulejarzu?🤪
2019-10-21 16:35:13
Zasłuyżóny
Wiewczorek ?
2019-10-21 15:30:08
Ala
Wolę na nich niż na krzywoustego czy innego jarosława
2019-10-21 15:17:50
@paszli
No właśnie, czemu nas tak POkarało!? Oj bidny Szczecin.
2019-10-21 14:19:41
niesmak
wieczorek i jego żona bmw, co to parodia lewicy
2019-10-21 14:05:03
paszli
I przez 4 lata będziemy musieli na nich patrzeć?
2019-10-21 13:43:53