poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Macierewicz szefem podkomisji smoleńskiej

Macierewicz szefem podkomisji smoleńskiej

Macierewicz szefem podkomisji smoleńskiej
Data publikacji: 2018-01-11 22:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 01:53
Wywietleń: 985 309161

Antoni Macierewicz został wybrany na szefa podkomisji smoleńskiej zgodnie z prawem i procedurami, a swoją funkcję będzie pełnił społecznie - podkreśliło w czwartek w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej powołał Antoniego Macierewicza na stanowisko przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku. Powołanie Antoniego Macierewicza na przewodniczącego Podkomisji odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem oraz procedurami. Pan Antoni Macierewicz będzie pełnić tę funkcję społecznie - czytamy w komunikacie Centrum Operacyjnego MON.

We wtorek Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA, zastąpił Macierewicza na stanowisku ministra obrony w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Podkomisję smoleńską powołał w 2016 roku Macierewicz. 10 kwietnia 2017 roku podkomisja przedstawiła swoje konkluzje z ponownego badania katastrofy. Według niej samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą. Macierewicz, jeszcze jako szef MON, wyrażał przekonanie, że raport techniczny z ustaleń podkomisji będzie gotowy w kwietniu 2018 roku, w ósmą rocznicę katastrofy.

- Zrobię wszystko żeby wspierać rząd, szefa MON Mariusza Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali dotychczasowe zmiany w Wojsku Polskim - powiedział były minister obrony Antoni Macierewicz. Jak dodał, przynajmniej na kilku polach będzie jeszcze wiele do zrobienia. Macierewicz zwrócił też uwagę, że przez ostatnie lata budżety MON były w pełni realizowane, co nie zdarzyło cię przez ubiegłe co najmniej 10 lat.

- Polska armia z tego punktu widzenia, jeśli chodzi o modernizację jest w z znakomitym stanie, w takim jak nigdy nie była - mówił Macierewicz.

(pap)

Na zdjęciu: Antoni Macierewicz i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Odp. do... sid-a
Do Moscow i dalej to lepiej Wy... PO-PO-WRA-CAJ-CIE !!
2018-01-14 01:21:25
Jarun
Tak czy siak: PiS, PO i Nowoczesna to błazeństwo !!! Kurdupel z manekinami kontra niedorozwoje z opozycji!
2018-01-13 18:08:57
Tworki czekają
Miejsce wariata jest w szpitalu psychiatrycznym
2018-01-12 23:13:00
Do... a tymczasem
Najpierw PO-patrz w Duzym Lustrze na Siebie... i "totalna" Nowoczesnie za-KOD-owana Wasza o-PO-zycje... a dopiero pozniej oceniaj innych !!
2018-01-12 22:56:47
Wstyd... dla Jarun-a
W komentarzu z godz. 07:35:24... pomimo ze minely juz 2 lata obecnego Rzadu RP, to jeszcze Nie nauczyles sie poprawnie pisac Nazwisko Pana A. Macierewicza... Wstydz sie !!
2018-01-12 22:45:40
sid
Niech on lepiej wraca do siebie do Moskwy
2018-01-12 22:38:56
Przyszlosc RP... bez Veta
A ze kazdy kij ma 2 konce... to znaczna wiekszosc Polakow powinna w nastepnych Wyborach zaglosowac TAK - by Nowym Prezydentem RP zostal Pan Antoni Macierewicz !
2018-01-12 22:24:46
Jarun
KOD rozsypał się po szaber kwitach nijakiego alimenciarza Kijka, co pozwoliło podszczecińskiej kodziarce zająć miejsce w zarządzie...ale to już popłuczyny i nikt (normalny!)nie da się nabrać na popieraniu tego tzw. ruchu społecznego, notabene popieranym przez grandziarza Sorosa albo BND. Po pewnie jak to jest w ich zwyczaju "zapili pałkę" i zgryźli ośmiorniczkami więc na głosowanie nie przyszli, podobnie jak od pulchnej Kaśki z Nowośmiesznej gdzie nałożnica Rucharda gotowa wydrapać oczy Lubnauerowej i Gasiuk-Pihowicz więc rokosz powstał wielki.
2018-01-12 18:10:53
Do Kodziarzy
Wasze głupawe wpisy wywołują śmiech. Ale rozumiem ,że sie ośmieszacie bo ruski wam płacą i nie odpuszczą wam jak nie będziecie wypisywać takich głupot.
2018-01-12 16:34:22
haha
Kaczyński chyba się wreszcie zorientował, że to ruski agent bo nawet funkcji wicemarszałka Sejmu mu nie powierzyli
2018-01-12 12:15:28
a tymczasem
na zdjęciu dwa świry
2018-01-12 08:07:22
Jarun
I tak to Maciarewicz dostał kopa i wypadł z obiegu. Będzie mi brakować jego obłąkańczego uśmieszku i teorii spiskowych. Niestety "paliwo smoleńskie" wypaliło się, a Antoni niczego nie udowodnił tylko ośmieszył się. Wiadomo, że Kaczyński ma obsesję władzy i jak mityczny smok, który strzeże skarbów, (nie wiadomo po co?) tak i prezes chciwie zagarnia coraz więcej władzy dla samej władzy. Służalczy Błaszczak czy jojo Brudziński - tylko spełniają nadzór prezesa, umacniają jego władzę i nie pełnią jakieś funkcji...to pozór. Co innego Maciarewicz. Ten był niezależny od konusa, a tego Jarek nie mógł ścierpieć. Oczywiście czyimiś rękami utrącił Antoniego i Antek o tym wie. Takiego poniżenia i upokorzenia Maciarewicz Kaczyńskiemu nie daruje i Kaczyński też to wie, dlatego prezes odstawi "smoleńskiego biskupa" na boczny tor.
2018-01-12 07:35:24