czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Lewe skrzydło Tu-154 M zniszczone w wyniku eksplozji

Lewe skrzydło Tu-154 M zniszczone w wyniku eksplozji

Lewe skrzydło Tu-154 M zniszczone w wyniku eksplozji
Data publikacji: 2018-01-10 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-11 11:54
Wywietleń: 1459 308938

Lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, istniało kilka źródeł eksplozji, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - to jedna z kluczowych konkluzji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej, który ma być gotowy w kwietniu.

O przyjęciu takich wniosków - stanowiących jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego - przez członków Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej poinformowała w komunikacie jej rzeczniczka prasowa Marta Palonek.

Jak podano, podczas posiedzenia plenarnego podkomisji Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym podkomisji stwierdził, że: lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej. Istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

- Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego - napisano w komunikacie.

Były szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport ten będzie gotowy w kwietniu.

- Mam nadzieję, że na ósmą rocznicę (katastrofy smoleńskiej - PAP) ten raport techniczny już będzie zawierał podstawowe elementy tego wyjaśnienia - mówił w TV Republika. Jego zdaniem nie będzie to całościowy raport, choćby ze względu na to, że nie zdoła się przeprowadzić wszystkich ekshumacji ofiar katastrofy.

Powołana w lutym 2016 r. przez Macierewicza podkomisja smoleńska 10 kwietnia 2017 r. przedstawiła już swoje pierwsze wnioski z badania katastrofy. Według podkomisji, samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

(pap)

Na zdjęciu: Fragment oderwanego skrzydła

Fot. Wikipedia

Komentarze

Plaga69
Boza. Rozumku to Bozia tobie pożałowała. Albo matka jadła dużo sniegu bo bałwana urodziła
2018-01-12 07:51:18
ile jeszcze idiotyzmów
sztuczne mgły, bomby termobaryczne, pęknięte parówki, paranoje rodzące się w głowie psychicznie chorego człowieka, który na szczęście nie jest już ministrem
2018-01-11 08:04:21
wert
Jak długo mamy jeszcze tolerować wydawanie pieniędzy publicznych na takie głupoty ?
2018-01-11 07:24:34
Brzoza
To kolejna Wielka Lipa...!
2018-01-10 23:58:27
boza
Dlaczego jacyś durnie mydlą ludziom oczy, że lecący samolot, który waży kilkadziesiąt ton, miałby uszkodzić skrzydło o wątłą brzozę? Zamiast powiedzieć wprost, że owszem, remont wykonany niedługo przed lotem był niepoprawny i nastąpił wyciek paliwa, który doprowadził do wybuchu albo, że było jakieś zwarcie instalacji i też doprowadziło do wybuchu, to boją się logicznego myślenia, tylko wpajają bajkę o pancernej brzozie.
2018-01-10 22:16:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie