Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Lewe skrzydło Tu-154 M zniszczone w wyniku eksplozji

Data publikacji: 2018-01-10 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-11 11:54
Lewe skrzydło Tu-154 M zniszczone w wyniku eksplozji
Fragment oderwanego skrzydła Fot. Wikipedia  

Lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, istniało kilka źródeł eksplozji, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - to jedna z kluczowych konkluzji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej, który ma być gotowy w kwietniu.

O przyjęciu takich wniosków - stanowiących jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego - przez członków Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej poinformowała w komunikacie jej rzeczniczka prasowa Marta Palonek.

Jak podano, podczas posiedzenia plenarnego podkomisji Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym podkomisji stwierdził, że: lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej. Istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.

- Wnioski te zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego - napisano w komunikacie.

Były szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport ten będzie gotowy w kwietniu.

- Mam nadzieję, że na ósmą rocznicę (katastrofy smoleńskiej - PAP) ten raport techniczny już będzie zawierał podstawowe elementy tego wyjaśnienia - mówił w TV Republika. Jego zdaniem nie będzie to całościowy raport, choćby ze względu na to, że nie zdoła się przeprowadzić wszystkich ekshumacji ofiar katastrofy.

Powołana w lutym 2016 r. przez Macierewicza podkomisja smoleńska 10 kwietnia 2017 r. przedstawiła już swoje pierwsze wnioski z badania katastrofy. Według podkomisji, samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

(pap)

Na zdjęciu: Fragment oderwanego skrzydła

Fot. Wikipedia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Plaga69
2018-01-12 07:51:18
Boza. Rozumku to Bozia tobie pożałowała. Albo matka jadła dużo sniegu bo bałwana urodziła
ile jeszcze idiotyzmów
2018-01-11 08:04:21
sztuczne mgły, bomby termobaryczne, pęknięte parówki, paranoje rodzące się w głowie psychicznie chorego człowieka, który na szczęście nie jest już ministrem
wert
2018-01-11 07:24:34
Jak długo mamy jeszcze tolerować wydawanie pieniędzy publicznych na takie głupoty ?
Brzoza
2018-01-10 23:58:27
To kolejna Wielka Lipa...!
boza
2018-01-10 22:16:37
Dlaczego jacyś durnie mydlą ludziom oczy, że lecący samolot, który waży kilkadziesiąt ton, miałby uszkodzić skrzydło o wątłą brzozę? Zamiast powiedzieć wprost, że owszem, remont wykonany niedługo przed lotem był niepoprawny i nastąpił wyciek paliwa, który doprowadził do wybuchu albo, że było jakieś zwarcie instalacji i też doprowadziło do wybuchu, to boją się logicznego myślenia, tylko wpajają bajkę o pancernej brzozie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ