wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Ambasador protestuje

Ambasador protestuje

Ambasador protestuje
Data publikacji: 2016-01-20 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-23 10:57
Wywietleń: 1536 105961

Ukraińcy w Polsce to nie uchodźcy, a migranci ekonomiczni - oświadczył ambasador Andrij Deszczyca, odnosząc się do słów premier Beaty Szydło o ok. 1 mln uchodźców z Ukrainy, którym "nikt nie chciał pomóc". Premier w czasie debaty w Parlamencie Europejskim chciała pokazać, że liczba Ukraińców przybywających do Polski wzrosła w ostatnich latach - zaznacza rzecznik rządu.

- Pani premier mówiła o uchodźcach z Ukrainy, ale nie ma uchodźców z Ukrainy w Polsce. Chodzi o osoby, które przyjeżdżają i przebywają tutaj legalnie, pracują, studiują, płacą podatki i do pewnego stopnia przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni nie są uchodźcami, nie dostali takiego statusu i w związku z tym nie dostają żadnej pomocy socjalnej - podkreślił Deszczyca.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział wczoraj, że liczba Ukraińców ubiegających się o wizy "drastycznie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat" i "wzrost ten można tłumaczyć tylko działaniami wojennymi" - po tym, gdy w marcu 2014 r. Rosja zaanektowała Krym, rozpoczął się konflikt między siłami rządowymi a separatystami na wschodzie Ukrainy.

Bochenek podkreślił, że procedura uzyskania statusu uchodźcy w Polsce jest skomplikowana i Ukraińcy, zdając sobie z tego sprawę, ubiegają się o wizę lub prawo pobytu.

- Migranci ekonomiczni z Ukrainy w Polsce mają bardzo dobrą opinię, są dobrze wykształceni, z dobrymi kwalifikacjami, dobrze się socjalizują w Polsce, nie słyszałem w ostatnich latach o większych konfliktach pomiędzy Ukraińcami a Polakami, choć tak dużo jest tutaj Ukraińców - dodał ambasador Deszczyca. (pap)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

bolo do@ Jaruna
Jest "bohato". "W grudniu 2015 roku inflacja była o 43,3 proc. wyższa, niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. To najwyższa wartość zanotowana w ciągu minionych 20 lat." http://www.tvn24.pl/ukraina-starcia-w-zakladzie-cukierniczym-w-zytomierzu,608267,s.html Nocna bójka w fabryce słodyczy. Policja zatrzymała ponad 100 osób Bądzie "bohaciej" jak Poroszenko sprzeda swój czekoladowy bisnes u Putina, obiecał Ukraińcom wielokrotnie. Już się "nawalają" aby zdobyć kawałek czekolady.
2016-01-23 10:37:38
bolo
- jeśli "Pan Ambasador" tak mówi to nie wiem co sądzić,ja już słuchałem przełożonych "Pana Ambasadora" - Poroszenkę i Łysenkę. Pierwszy pokazywał "paszporty rosyjskich żołnierzy", drugi "zwycięstwo" Ukraińców pod Debelcewem.
2016-01-23 09:53:54
Zenek
Ukraina, w obecnej – banderowskiej – formie powinna być izolowana i wykluczona z wszelkiej, międzynarodowej współpracy; a p. ambasador: kołnierz, d…a, brama.
2016-01-22 23:14:29
Przesada
Nikt nie liczy na wdzięczność tego narodu, ale te słowa to już przesada. Czekamy na odezwę Ambasadora Syrii haha.
2016-01-21 09:37:31
Jarun
A po majdanie w Kijowie miało być tak ładnie i "bohato". A tu dalej korupcja, nepotyzm i bieda w wolnej Ukrainie (Małorusi).
2016-01-21 08:40:28
jonatan
Święta prawda Panie Ambasadorze. Należy piętnować kłamstwa na dodatek wygłaszane publicznie.
2016-01-20 23:08:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie