niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Protest w Szczecinie: STOP lobby myśliwych!

Protest w Szczecinie: STOP lobby myśliwych!

Protest w Szczecinie: STOP lobby myśliwych!
Data publikacji: 2016-01-15 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2186 99721

Kolejny protest przeciwko zabijaniu zwierząt. Znów dotyczący myśliwych. Tym razem jednak Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! zachęca do udziału w manifestacji przeciwko obecnej - jej zdaniem skandalicznej - formie nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie, jaką właśnie forsuje rząd, wspierany przez silne lobby myśliwskie.

Protest odbędzie się w sobotę (16 bm.) - na pl. Żołnierza Polskiego - od godz. 13.

- Domagamy się wysłuchania w tej sprawie głosu całego społeczeństwa, a nie wyłącznie elitarnej grupy 116 tysięcy myśliwych, dla których zabijanie to sport: zawsze śmiertelny dla pozbawionych szans bezbronnych zwierząt - przekonują organizatorzy protestu. - Nie zgadzamy się na wprowadzenie kolejnych przywilejów dla jednej z najbardziej uprzywilejowanych już grup społecznych - myśliwych, na wprowadzenie nowelizacji ustawy pod dyktando lobby myśliwskiego, na szkolenie psów na żywych zwierzętach, brak wymogu poddawania gospodarki łowieckiej ocenie oddziaływania na środowisko. Sprzeciwiamy się ułatwieniom w poszerzaniu listy zwierząt łownych, bez jednoczesnej możliwości wyłączania z listy gatunków, które mogłyby podlegać ochronie, zanieczyszczaniu środowiska amunicją ołowianą.

Aktywiści BASTA! są również przeciwni sztucznemu dokarmianiu zwierząt, powodującemu zaburzenie wielkości populacji, dającemu myśliwym pretekst do zabijania, a także pozbawianiu właścicieli nieruchomości możliwości decydowania o wyłączeniu ich terenów z obwodu łowieckiego i zmuszanie ich do wykazywania przed sądem pobudek moralnych i religijnych, jedynie na podstawie których możliwe byłoby wprowadzenie zakazu polowania na danej prywatnej ziemi. Obrońcy praw zwierząt z BASTA! mówią również NIE: obciążaniu podatników 50-procentowym wkładem w odszkodowania łowieckie, możliwości polowania w bliskości 100 m od zabudowań mieszkalnych, udziałowi dzieci w polowaniach, wbrew zakazowi uczestnictwa dzieci w czynnościach związanych z zabijaniem zwierząt kręgowych.

- Sprzeciwiamy się przyznawaniu myśliwym dożywotniego prawa do pistoletów i rewolwerów już od 18 roku życia, z pominięciem obowiązku przechodzenia okresowych badań lekarskich i psychologicznych - akcentują przedstawiciele BASTA! ©℗

Więcej nt protestu można przeczytać na stronie: https://www.facebook.com/events/209162756094219/

(an)

Komentarze

DO PISOWCÓW!
Jeśli PiS i prezydent to zrobią po prostu uderza w najbiedniejszych . W emerytów rencistów tych co często dorabiają na jagodach, grzybach czy tez porożu , już widzę te rodzinki myśliwych wyganiających ludzi z lasu bo oni będą tutaj zbierać grzyby i inne dobra pod pretekstem polowania. Myśliwi w naszym kraju to często podli ludzie którym się nie podoba nawet to ze się idzie droga gminną obok lasu . Młodych ludzi często straszą licząc ze się nie znają na prawie . Około 80% myśliwych to zwykli kłusownicy strzelający dla wieńców i satysfakcji z mordowania . Naród był do tej pory jedynym czynnikiem którego się obawiali tylko ludzie w lasach mogli nachodzić ich przestępstwa a teraz dopieli swego .
2018-01-06 15:25:44
toro
Jeśli mówicie "nie" udziałowi Skarbu Państwa w opłacaniu (częściowym) szkód powodowanych przez zwierzynę (np. przez chronione od 12 lat łosie, za które płacą myśliwi)- to czepcie się tramwaju, a nie tych, którzy te odszkodowania w 100% wypłacaja - czyli myśliwych. Albo zabronimy całkowicie polowań, a odszkodowania rolnikom i Lasom Państwowym (tam też są szkody na poziomie nieakceptowalnym ekonomicznie) będą wypłacali ekologiści. Bo ekolodzy dobrze wiedzą, że pleciecie bzdury....
2016-02-01 11:04:58
temumisiu
...jak rządzą Jurgiel, Szyszko, to czarno to widzę:(
2016-01-16 14:45:20
Marcin
Projekt został niedawno wycofany, co nie zmienia faktu, że był lobbowany przez myśliwych. Kukiz'15 wnieśli swój nowy (Trzeba pamiętać, że Kukiz też polował lub poluje) i pojawił się jeszcze nowy posła z PiS, z którego treścią w sieci nie można się zapoznać. Akcja również podkreślała o co apelują organizacje.
2016-01-16 14:17:25
berg
Przecież ten projekt został dawno wycofany. Komedia.
2016-01-15 21:00:25
co za bzdury
Znowu protest lemingów, które nie wiedzą gdzie dzwoni. Rząd nie forsuje nowelizacji Prawa łowieckiego. Projekt takiej ustawy wniosła grupa posłów z klubu Kukiz15. Wystarczy sprawdzić na stronie sejmu.
2016-01-15 20:52:05
mysliwy
,pod paśnikiem stają dwa samochody osobowe i z podpórki na oknie strzelaja do zwierzyny,na 1 km2 stawia sie 6 ambon strzeleckich az strach pracować na działce ze rozstrzelaja,handel dziczyzna z samochodu do samochodu,ślepy myśliwy paraduje z fuzją po ulicy nie widać śladu zwierzyny bo jest wytrzebiona,tam jest patologia i bandziorka.
2016-01-15 18:49:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie