Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Protest w Szczecinie: STOP lobby myśliwych!

Data publikacji: 15 stycznia 2016 r. 19:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Protest w Szczecinie: STOP lobby myśliwych!
 

Kolejny protest przeciwko zabijaniu zwierząt. Znów dotyczący myśliwych. Tym razem jednak Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! zachęca do udziału w manifestacji przeciwko obecnej - jej zdaniem skandalicznej - formie nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie, jaką właśnie forsuje rząd, wspierany przez silne lobby myśliwskie.

Protest odbędzie się w sobotę (16 bm.) - na pl. Żołnierza Polskiego - od godz. 13.

- Domagamy się wysłuchania w tej sprawie głosu całego społeczeństwa, a nie wyłącznie elitarnej grupy 116 tysięcy myśliwych, dla których zabijanie to sport: zawsze śmiertelny dla pozbawionych szans bezbronnych zwierząt - przekonują organizatorzy protestu. - Nie zgadzamy się na wprowadzenie kolejnych przywilejów dla jednej z najbardziej uprzywilejowanych już grup społecznych - myśliwych, na wprowadzenie nowelizacji ustawy pod dyktando lobby myśliwskiego, na szkolenie psów na żywych zwierzętach, brak wymogu poddawania gospodarki łowieckiej ocenie oddziaływania na środowisko. Sprzeciwiamy się ułatwieniom w poszerzaniu listy zwierząt łownych, bez jednoczesnej możliwości wyłączania z listy gatunków, które mogłyby podlegać ochronie, zanieczyszczaniu środowiska amunicją ołowianą.

Aktywiści BASTA! są również przeciwni sztucznemu dokarmianiu zwierząt, powodującemu zaburzenie wielkości populacji, dającemu myśliwym pretekst do zabijania, a także pozbawianiu właścicieli nieruchomości możliwości decydowania o wyłączeniu ich terenów z obwodu łowieckiego i zmuszanie ich do wykazywania przed sądem pobudek moralnych i religijnych, jedynie na podstawie których możliwe byłoby wprowadzenie zakazu polowania na danej prywatnej ziemi. Obrońcy praw zwierząt z BASTA! mówią również NIE: obciążaniu podatników 50-procentowym wkładem w odszkodowania łowieckie, możliwości polowania w bliskości 100 m od zabudowań mieszkalnych, udziałowi dzieci w polowaniach, wbrew zakazowi uczestnictwa dzieci w czynnościach związanych z zabijaniem zwierząt kręgowych.

- Sprzeciwiamy się przyznawaniu myśliwym dożywotniego prawa do pistoletów i rewolwerów już od 18 roku życia, z pominięciem obowiązku przechodzenia okresowych badań lekarskich i psychologicznych - akcentują przedstawiciele BASTA! ©℗

Więcej nt protestu można przeczytać na stronie: https://www.facebook.com/events/209162756094219/

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

DO PISOWCÓW!
2018-01-06 15:25:44
Jeśli PiS i prezydent to zrobią po prostu uderza w najbiedniejszych . W emerytów rencistów tych co często dorabiają na jagodach, grzybach czy tez porożu , już widzę te rodzinki myśliwych wyganiających ludzi z lasu bo oni będą tutaj zbierać grzyby i inne dobra pod pretekstem polowania. Myśliwi w naszym kraju to często podli ludzie którym się nie podoba nawet to ze się idzie droga gminną obok lasu . Młodych ludzi często straszą licząc ze się nie znają na prawie . Około 80% myśliwych to zwykli kłusownicy strzelający dla wieńców i satysfakcji z mordowania . Naród był do tej pory jedynym czynnikiem którego się obawiali tylko ludzie w lasach mogli nachodzić ich przestępstwa a teraz dopieli swego .
toro
2016-02-01 11:04:58
Jeśli mówicie "nie" udziałowi Skarbu Państwa w opłacaniu (częściowym) szkód powodowanych przez zwierzynę (np. przez chronione od 12 lat łosie, za które płacą myśliwi)- to czepcie się tramwaju, a nie tych, którzy te odszkodowania w 100% wypłacaja - czyli myśliwych. Albo zabronimy całkowicie polowań, a odszkodowania rolnikom i Lasom Państwowym (tam też są szkody na poziomie nieakceptowalnym ekonomicznie) będą wypłacali ekologiści. Bo ekolodzy dobrze wiedzą, że pleciecie bzdury....
temumisiu
2016-01-16 14:45:20
...jak rządzą Jurgiel, Szyszko, to czarno to widzę:(
Marcin
2016-01-16 14:17:25
Projekt został niedawno wycofany, co nie zmienia faktu, że był lobbowany przez myśliwych. Kukiz'15 wnieśli swój nowy (Trzeba pamiętać, że Kukiz też polował lub poluje) i pojawił się jeszcze nowy posła z PiS, z którego treścią w sieci nie można się zapoznać. Akcja również podkreślała o co apelują organizacje.
berg
2016-01-15 21:00:25
Przecież ten projekt został dawno wycofany. Komedia.
co za bzdury
2016-01-15 20:52:05
Znowu protest lemingów, które nie wiedzą gdzie dzwoni. Rząd nie forsuje nowelizacji Prawa łowieckiego. Projekt takiej ustawy wniosła grupa posłów z klubu Kukiz15. Wystarczy sprawdzić na stronie sejmu.
mysliwy
2016-01-15 18:49:23
,pod paśnikiem stają dwa samochody osobowe i z podpórki na oknie strzelaja do zwierzyny,na 1 km2 stawia sie 6 ambon strzeleckich az strach pracować na działce ze rozstrzelaja,handel dziczyzna z samochodu do samochodu,ślepy myśliwy paraduje z fuzją po ulicy nie widać śladu zwierzyny bo jest wytrzebiona,tam jest patologia i bandziorka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA