Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zielone światło dla rozbudowy terminalu LNG

Data publikacji: 23 stycznia 2019 r. 11:32
Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2019 r. 23:33
Zielone światło dla rozbudowy terminalu LNG
 

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał dwie decyzje: o ustaleniu lokalizacji dla rozbudowy terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu oraz na budowę infrastruktury przesyłowej LNG. To zielone światło dla inwestycji spółki Polskie LNG.

Pierwsza decyzja dotyczy przedsięwzięcia, które obejmuje budowę trzeciego zbiornika LNG (o pojemności ok. 180 tys. m sześc.) wraz z instalacjami i połączeniami do dwóch już istniejących zbiorników LNG, a także lądowego systemu załadunku LNG na kolej.

Druga decyzja natomiast wiąże się z budową infrastruktury przesyłowej LNG do rozładunku, załadunku i bunkrowania statków.

Obie, wydane na rzecz spółki Polskie LNG, dotyczą terenu zlokalizowanego w obrębie ewidencyjnym Warszów 11.

– Te decyzje otwierają inwestorowi drogę do rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc. – Rozbudowany terminal będzie posiadał moc regazyfikacyjną 7,5 mld m sześc. To blisko połowa rocznego zużycia gazu w Polsce. (ek)

Fot. Polskie LNG

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chwilkowski
2019-01-23 23:06:31
Koncentrowanie wielkich zbiornikow z materialami wybuchowymi w 1-nym miejscu zwieksza zagrozenie. Bezpieczniejszym i bardziej niezawodnym rozwiazaniem jest stworzenie kilkuset mniejszych zbiornikow rozmieszczonych wzdluz gazociagow wysokiego cisnienia. W porcie moga istniec sredniej wielkosci zbiorniki wyrownawcze do odbioru ze satkow i wystarczy. Podobna sytuacja jest niestety w NAFTOPORCIE. To sietne miejsca do atakow przez naszych wrogow -paralizujace kraj.
AXA
2019-01-23 12:48:55
Świetna wiadomość.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA