Niedziela 14 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zdunowo i Arkońska zgodnie z prawem

Data publikacji: 2016-12-22 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Zdunowo i Arkońska zgodnie z prawem
 

Połączenie szczecińskich szpitali - w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej - jest zgodne z prawem. Wojewoda nie unieważni więc uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. A to oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by konsolidację przeprowadzić.

Przypomnijmy, że przeciwko planom połączenia placówek wypowiedziały się wszystkie związki zawodowe działające w obu zoz-ach - ich opinie na ten temat były jednoznacznie negatywne. Związkowcy ze Zdunowa na drugi dzień po przegłosowaniu uchwały konsolidacyjnej powołały Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny. Jego celem jest obrona Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Zdunowie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej. Dlatego przewodniczący Komitetu, Mieczysław Jurek, na konferencji prasowej, którą zwołano kilka dni później podkreślił, że domaga się wycofania decyzji o połączeniu.

Przedstawiciele protestujących związków jeszcze tego samego dnia przesłali wojewodzie zachodniopomorskiemu wniosek o unieważnienie uchwały konsolidacyjnej Sejmiku. Podstawą miało być naruszenie przez marszałka województwa zapisów dwóch ustaw: o związkach zawodowych i o Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

- Uchwała Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie połączenia szpitali nie narusza obowiązującego porządku prawnego, przez co nie jest możliwe wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego (czyli dokumentu unieważniającego uchwałę - przyp. lw) - ocenił wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Leszek Wójcik

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 23.12.2016 r. 

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dług + dług = dużyu dług
2016-12-23 07:23:23
Ręka rękę myje, zupełnie jak przed operacją :)
jasne
2016-12-22 18:19:49
Czyżby to było zagranie w stylu: w razie co, jesteśmy czyści?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA