poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > W interesie Pomorza Środkowego

W interesie Pomorza Środkowego

W interesie Pomorza Środkowego
Data publikacji: 2019-11-25 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 916 429897

Zaproszonych na poniedziałkowe (25 listopada) spotkanie przez organizacje gospodarcze Pomorza Środkowego było ośmiu posłów regionu koszalińskiego i trzech ze słupskiego. Przybyli tylko: Małgorzata Prokop-Paczkowska z klubu Lewicy, Radosław Lubczyk z PSL - Koalicji Polskiej oraz Marek Hok i Piotr Zientarski z Koalicji Obywatelskiej. Nie było żadnego odzewu ze strony przedstawicieli partii rządzącej.

Regionalny zespół parlamentarny - ten temat był wywołany już podczas debaty w kampanii przedwyborczej do sejmu. Już wtedy była wola przystąpienia doń ze strony większości kandydatów.

- Każdemu z nas powinno zależeć, aby jego mała ojczyzna prawidłowo się rozwijała, a problemów do rozwiązania jest wiele - twierdzi poseł Piotr Zientarski.
W debacie nie brała udziału Małgorzata Prokop-Paczkowska - posłanka Wiosny, ale akces zgłosiła, bo podkreśla, że najważniejsze jest dobro mieszkańców regionu

Nie wycofał się z inicjatywy poseł Marek Hok, który przypomniał, że powstanie przynajmniej 8-osobowego zespołu parlamentarnego jest możliwe tylko w sejmie po akceptacji tamtejszej kancelarii. Apelował do nieobecnych wybrańców, żeby przyszłe gremium miało reprezentantów wszystkich klubów poselskich.
Organizacje gospodarcze, m.in. Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców, Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Business Centre Club i Północna Izba Gospodarcza, od przyszłego zespołu parlamentarnego oczekują wdrożenia programu wsparcia pn. Polska Zachodnia.

- Jako przedsiębiorcy chcielibyśmy podjąć działania w celu stworzenia analogicznego programu do programu Polska Wschodnia, dla regionów wykluczonych komunikacyjnie jak Pomorza Środkowe – twierdzi Roman Biłas, prezes koszalińskiego oddziału PIG. - Myślimy o rozwiązaniach dla samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych.

Beneficjentem działań mogą być organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Dla Środowiska z Koszalina, główny partner niedawno nagrodzonego w Brukseli projektu „Dobre wsparcie” z udziałem samorządu województwa zachodniopomorskiego. Prezes Piotr Jaśkiewicz uważa, że trzeba szybko działać na rzecz skutecznego zdobywania eurofunduszy w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego, w tym korzystania ze strategicznych inicjatyw rządowych w konkursach ogólnopolskich. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Troska o pomyślny rozwój Pomorza Środkowego był celem spotkania przedstawicieli organizacji gospodarczych z parlamentarzystami regionu.

 

Komentarze

roger
a temu się okulary przykleily do głowy..
2019-11-26 19:21:28
Czerwono mi
Przecież wiadomo, że biznes jest czerwony, co dokładnie widać po gościach lokalnych bankietów.
2019-11-26 06:44:52
Kolberger
A parlamentarzyści z Wałcza i Piły tez utworzą zespół Pomorza Południowego? Po cholerę na siłę tworzyć rzeczy, które poza paroma oszołomami z miasta powiatowego Koszalina nie mają poparcia społecznego w regionie Pomorza Zachodniego? Nikt nie chciałby należeć do najbardziej zapyziałego, wieśniackiego regionu, w którym stolice nie mają ani uniwersytetu, ani specjalistycznych szpitali, ani opery czy porządnego teatru. Dajcie spokój w końcu
2019-11-26 06:25:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie