czwartek, 28 stycznia 2021r.

U armatorów bez zmian

Data publikacji: 2016-04-26 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
U armatorów bez zmian
 

W Związku Armatorów Polskich wybrano władze na kolejną dwuletnią kadencję. Pozostały bez zmian. Podobnie jest w przypadku wyboru przewodniczącego Rady Pracowniczej Polskiej Żeglugi Morskiej.

Na walnym zebraniu Związku Armatorów Polskich, które odbyło się niedawno w Szczecinie, wybrano władze tej organizacji na kolejną dwuletnią kadencję. Prezydium ZAP pozostało niezmienione. Prezesem jest nadal Paweł Szynkaruk – dyrektor naczelny PŻM, a wiceprezesami: Jacek Wiśniewski, stojący na czele firmy Euroafrica Linie Żeglugowe oraz Roman Woźniak – szef Polskich Linii Oceanicznych. Sekretarzem generalnym związku na kolejną kadencję pozostał Piotr Żelazko.

Wybory odbyły się także w PŻM. Tutaj Rada Pracownicza wyłoniła na kolejną dwuletnią kadencję swojego przewodniczącego.

– Został nim kpt. ż.w. Mirosław Folta, który pełnił tę funkcję także w zeszłej kadencji – poinformował Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM.

Rada Pracownicza przedsiębiorstwa państwowego PŻM wyłaniana jest przez wszystkich uprawnionych do głosowania pracowników firmy w wyborach bezpośrednich. Składa się z 25 członków, w tym 18 pracowników morskich oraz siedmiu lądowych. Organ ten decyduje o najważniejszych sprawach przedsiębiorstwa, m.in. uchwala plany finansowe na kolejne lata, przyjmuje bilans, powołuje i odwołuje członków zarządu, podejmuje uchwały na temat zakupu i sprzedaży statków itd. (ek)

Na zdjęciu: Kapitan Folta i dyrektor Szynkaruk.

Fot. R. Wojciechowski

Komentarze

PLO
2016-05-11 21:43:39
PLO zostalo rozkradzione przez warszawke. Cale szczescie PZM ostala sie bo chyba byla za daleko.
...a z PLO to już chyba
2016-04-26 21:39:21
nazwa została...a było 185 statków...teraz mamy Solidaruchów zamiast nich...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ