czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych

Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych

Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych
Data publikacji: 2016-04-07 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1639 127303

Niedawno w Szczecinie odbył się zjazd Klubu Matek Chrzestnych statków Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 40 pań. Zaproszenie od matek chrzestnych przyjęli też dyrektor naczelny PŻM Paweł Szynkaruk i prezes Żeglugi Polskiej Andrzej Cieśliński.

Przewodnicząca klubu Alicja Węgrzyn poinformowała koleżanki o rozwijającej się inicjatywie polegającej na spotkaniach z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych (najmłodsze klasy), zachęcając jednocześnie do udziału w przedsięwzięciu wszystkie matki chrzestne. Odbyło się już pięć takich spotkań, podczas których panie w obecności kapitanów i starszych oficerów mechaników czytały dzieciom bajki o tematyce morskiej.

Z pisemną prośbą o spotkania z dziećmi zwróciły się już następne placówki: SP nr 42 i Przedszkole Publiczne nr 58. Duży odzew na nową inicjatywę klubu stanowił inspirację do przygotowania prezentacji multimedialnej dla dzieci, w której mowa jest o budowie statku, wodowaniu, chrzcie, pracy na morzu, życiu na statku itd. Nośniki z prezentacją (wraz z komentarzami do zdjęć i krótkich filmów) zostały przesłane do wszystkich matek chrzestnych statków grupy PŻM w całej Polsce z prośbą o rozwijanie tego projektu w ich miejscach zamieszkania. W materiale zaprezentowano także Akademię Morską w Szczecinie jako kuźnię kadry marynarskiej.

Po spotkaniu matki chrzestne zaapelowały także do kapitanów i starszych oficerów mechaników morskich o włączenie się w nową inicjatywę oraz udział w pogadankach z dziećmi. (ek)

 

Na zdjęciu: Janina Gąsiorowska, matka chrzestna statku „Ziemia Zamojska”, prowadzi spotkania z przedszkolakami w Zamościu.

Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych

Komentarze

:)
Chyba niedługo wybory w PŻMie ;)
2016-04-08 08:23:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie