Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych

Data publikacji: 07 kwietnia 2016 r. 18:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Inicjatywa Klubu Matek Chrzestnych
 

Niedawno w Szczecinie odbył się zjazd Klubu Matek Chrzestnych statków Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 40 pań. Zaproszenie od matek chrzestnych przyjęli też dyrektor naczelny PŻM Paweł Szynkaruk i prezes Żeglugi Polskiej Andrzej Cieśliński.

Przewodnicząca klubu Alicja Węgrzyn poinformowała koleżanki o rozwijającej się inicjatywie polegającej na spotkaniach z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych (najmłodsze klasy), zachęcając jednocześnie do udziału w przedsięwzięciu wszystkie matki chrzestne. Odbyło się już pięć takich spotkań, podczas których panie w obecności kapitanów i starszych oficerów mechaników czytały dzieciom bajki o tematyce morskiej.

Z pisemną prośbą o spotkania z dziećmi zwróciły się już następne placówki: SP nr 42 i Przedszkole Publiczne nr 58. Duży odzew na nową inicjatywę klubu stanowił inspirację do przygotowania prezentacji multimedialnej dla dzieci, w której mowa jest o budowie statku, wodowaniu, chrzcie, pracy na morzu, życiu na statku itd. Nośniki z prezentacją (wraz z komentarzami do zdjęć i krótkich filmów) zostały przesłane do wszystkich matek chrzestnych statków grupy PŻM w całej Polsce z prośbą o rozwijanie tego projektu w ich miejscach zamieszkania. W materiale zaprezentowano także Akademię Morską w Szczecinie jako kuźnię kadry marynarskiej.

Po spotkaniu matki chrzestne zaapelowały także do kapitanów i starszych oficerów mechaników morskich o włączenie się w nową inicjatywę oraz udział w pogadankach z dziećmi. (ek)

 

Na zdjęciu: Janina Gąsiorowska, matka chrzestna statku „Ziemia Zamojska”, prowadzi spotkania z przedszkolakami w Zamościu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2016-04-08 08:23:49
Chyba niedługo wybory w PŻMie ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA