środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Spór o Polską Grupę Promową

Spór o Polską Grupę Promową

Spór o Polską Grupę Promową
Data publikacji: 2015-10-12 20:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 881 27977

Premier Ewa Kopacz zapewniła w poniedziałek w Świnoujściu, że są pieniądze na duży rządowy program rozwoju polskich przewoźników promowych. Chodzi o plan utworzenia Polskiej Grupy Promowej, jednak przeciw koncepcji zaproponowanej przez resort skarbu są związki zawodowe firm armatorskich oraz Rada Pracownicza PŻM.

– Jesteśmy za tą koncepcją, którą złożyliśmy jako Polska Żegluga Morska i którą poparła Polska Żegluga Bałtycka – mówi Paweł Kowalski, przewodniczący „Solidarności” w PŻM. – Te dwa podmioty wchodziłyby w skład Polskiej Grupy Promowej, ale byłyby na odrębnych finansowych rozliczeniach.

Według ministerialnej koncepcji, w PGP większościowy pakiet akcji miałby Skarb Państwa poprzez spółkę Polskie Inwestycje Rozwojowe.

– Zarząd Polskiej Grupy Promowej byłby powoływany przez ministerstwo skarbu, a jego przedstawiciele mieliby większość w radzie nadzorczej – twierdzi P. Kowalski. – Temu „Solidarność” kategorycznie się sprzeciwia.

Również Rada Pracownicza PŻM uznała to rozwiązanie za szkodliwe dla armatorów promowych.

– Rada podjęła uchwałę, że nie wyraża zgody na taką koncepcję utworzenia PGP – informuje Mirosław Folta, przewodniczący RP w PŻM.

Oburzenie szefa „Solidarności” PŻM wywołała opinia na ten temat poseł Magdaleny Kochan (PO). Stwierdziła ona w Radiu Szczecin, że Rada Pracownicza, w której większość ma związek zawodowy „Solidarność”, stoi w tej sprawie po zdecydowanie złej stronie mocy.

– Pani poseł mówiła bajki i niech się zajmie muzyką, bo może się na tym zna, ale niech nie wchodzi w shipping – nie kryje irytacji P. Kowalski. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Do: marynarz
Pani Poseł M. Kochan urodziła się w 1950 roku, więc nie siej zamętu i nie sugeruj się wyglądem z plakatów wyborczych.
2015-10-15 07:57:02
Koko
Z tego co wiem, to p. Kochan jest z wykształcenia muzykiem, więc na jakiej podstawie wypowiada się o gospodarce?????? Z TVN-u się ekonomii uczyła???? Niech każdy robi to na czym się zna tzn. muzycy grają a marynarze pływają. Trwa Konkurs Chopinowski i to powinien być przedmiot zainteresowania p. Kochan a nie gospodarka. Jak muzycy zaczną się wtrącac do gospodarki, a marynarze grac na instrumentach, to nic dobrego z tego nie wyniknie. No chyba, że jest się posłem, wtedy zna się na wszystkim......a w tym wypadku chyba tak właśnie jest. A jak się ktoś zna na wszystkim, to nie zna się na niczym
2015-10-13 21:07:21
marynarz
Jonatan, tak się złożyło, że Pani Kochan nie jest jeszcze w wieku emerytalnym, natomiast w PŻM-ie niektórzy już dawno powinni być na emeryturze, ale bardzo mocno trzymają się swojego stołka. I do tego jeszcze wygadują wierutne bzdury. Czy w tej firmie rządzi Dyrektor, czy przewodniczący Solidarności ? Bo odnoszę wrażenie, że dyrektor jest tylko marionetką w rękach związkowca. Może wypowiedzą się marynarze w sprawie zakwaterowania w hotelach w czasie fumigacji,( cytat. " Na statkach gazuje się ładownie, aby w ładunku nie znajdowały się owady. Wtedy załoga opuszcza jednostkę - mówi Paweł Kowalski, który wiele razy pływał na linii afrykańskiej. - Przez 24 godziny nie wolno było wejść na statek. Reszta szła do hotelu i po dobie wracaliśmy na statek. Fumigacja odbywała się bez załogi - tłumaczy Kowalski."). Pływam już ponad 30 lat i jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, aby w czasie fumigacji przenoszono nas do hotelu.
2015-10-13 07:22:51
Bielizna
Chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek domyśla się, jak wyglądałoby powoływanie szefostwa. Targowiska mają jeszcze wielu sprzedawców majtek do zaanektowania.
2015-10-13 07:19:58
Pasazerowie...,
A ciekawe... jak na tym wyjda pasazerowie, gdzie dzisiejsze haslo przewodnie brzmi - Pieszy sie cieszy... tak - tylko jak dlugo ??
2015-10-12 23:20:01
jonatan
Pani poseł Kochan z racji wieku powinna być na zasłużonej emeryturze, a nie posłanką. W Warszawie w roli politycznych reprezentantów naszego regionu potrzeba ludzi dużo młodszych, bardziej energicznych i mniej zachowawczych w swoich działaniach.
2015-10-12 22:02:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie