poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo jeszcze potrwa

Śledztwo jeszcze potrwa

Śledztwo jeszcze potrwa
Data publikacji: 2015-10-07 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1691 26414

Do grudnia przedłużono śledztwo w sprawie korupcji w Polskiej Żegludze Morskiej - brania łapówek i „prania brudnych pieniędzy". Śledczy badają m.in. dokumentację finansową firmy. Według prokuratury zorganizowana grupa przestępcza wyłudziła z PŻM ponad 8 mln zł.

We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do działu spedycji szczecińskiej Polskiej Żeglugi Morskiej. Zabezpieczono dokumenty, komputery oraz służbowe i prywatne telefony. Według Prokuratury Apelacyjnej kilku pracowników firmy (trzy osoby z działu spedycji PŻM oraz jedna z firmy spedycyjnej) stworzyło zorganizowaną grupę przestępczą, która miała działać od 2007 do 2013 roku i przez ten czas wyłudzić na szkodę Skarbu Państwa co najmniej 8,1 mln zł. Zdaniem śledczych pracownicy działu spedycji zawyżali wartość usług spedycyjnych świadczonych na rzecz PŻM przez niemieckiego i polskich spedytorów, którzy w ten sposób uzyskali nienależny zysk - ponad 8 mln. zł. W zamian za takie działanie spedytorzy wręczali pracownikom Działu Spedycji (co 2-3 miesiące) od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie każdy z podejrzanych miał przyjął od 130 tys. zł do 5,7 mln zł. Podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia.


Prokuratura nie udziela żadnych informacji w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do połowy grudnia tego roku.

- Badane są dokumenty finansowe firmy, a to trwa. Żadnych nowych zarzutów nikomu nie postawiono - stwierdziła prokurator Anna Gawłowska - Rynkiewicz ze szczecińskiej Prokuratury Apelacyjnej.©℗

(dar, lw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie