wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo jeszcze potrwa

Śledztwo jeszcze potrwa

Śledztwo jeszcze potrwa
Data publikacji: 2015-10-07 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1814 26414

Do grudnia przedłużono śledztwo w sprawie korupcji w Polskiej Żegludze Morskiej - brania łapówek i „prania brudnych pieniędzy". Śledczy badają m.in. dokumentację finansową firmy. Według prokuratury zorganizowana grupa przestępcza wyłudziła z PŻM ponad 8 mln zł.

We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do działu spedycji szczecińskiej Polskiej Żeglugi Morskiej. Zabezpieczono dokumenty, komputery oraz służbowe i prywatne telefony. Według Prokuratury Apelacyjnej kilku pracowników firmy (trzy osoby z działu spedycji PŻM oraz jedna z firmy spedycyjnej) stworzyło zorganizowaną grupę przestępczą, która miała działać od 2007 do 2013 roku i przez ten czas wyłudzić na szkodę Skarbu Państwa co najmniej 8,1 mln zł. Zdaniem śledczych pracownicy działu spedycji zawyżali wartość usług spedycyjnych świadczonych na rzecz PŻM przez niemieckiego i polskich spedytorów, którzy w ten sposób uzyskali nienależny zysk - ponad 8 mln. zł. W zamian za takie działanie spedytorzy wręczali pracownikom Działu Spedycji (co 2-3 miesiące) od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie każdy z podejrzanych miał przyjął od 130 tys. zł do 5,7 mln zł. Podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia.


Prokuratura nie udziela żadnych informacji w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do połowy grudnia tego roku.

- Badane są dokumenty finansowe firmy, a to trwa. Żadnych nowych zarzutów nikomu nie postawiono - stwierdziła prokurator Anna Gawłowska - Rynkiewicz ze szczecińskiej Prokuratury Apelacyjnej.©℗

(dar, lw)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie