Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Są pieniądze na utrzymanie toru

Data publikacji: 2016-02-01 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Są pieniądze na utrzymanie toru
 

Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin. To zapewnienie Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zdementował on doniesienia niektórych mediów o braku środków na pogłębianie toru.

Problem z pieniędzmi na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin istnieje od dawna. Budżet Urzędu Morskiego nie nadąża za wzrostem cen robót czerpalnych. Zleca więc prace, które jedynie w minimalnym stopniu zapewniają żeglowność. O dodatkowe fundusze na pogłębianie w roku 2016 UM wnioskował w sierpniu zeszłego roku do ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

– Występowaliśmy o 40 mln zł na doprowadzenie do stanu zgodnego z przepisami toru Zatoka Pomorska-Świnoujście-Szczecin, o 12 mln zł na utrzymanie toru w zakresie minimalnym, aby utrzymać jego żeglowność, oraz o 8 mln zł na obrotnicę NATO w Świnoujściu – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy UM w Szczecinie.  

Takich środków rządząca wtedy koalicja PO-PSL w projekcie budżetu na 2016 rok nie uwzględniła. Po wyborach postulowane przez UM 12 mln zaakceptowała sejmowa komisja gospodarki morskiej, ale nie było zgody komisji finansów. Czy to oznacza, że dodatkowych pieniędzy w budżecie na tegoroczne utrzymanie toru nie będzie?

– Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin – uspokaja minister Gróbarczyk. – Zostały zabezpieczone z rezerwy budżetu. Taką decyzję podjęto na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obietnice
2016-02-02 12:54:11
Rozliczajcie ich za 8 lat. Chociaż nie, poprzedników po 8 latach nikt nie wypominał obietnic.
kłamstwo
2016-02-02 05:47:50
Pieniądze na utrzymanie toru zawsze były i jest to mydlenie oczu. W budżecie rząd PiS nie zatwierdził pieniędzy na pogłębienie i tego nie zrobi . nie będzie s3 do Świnoujścia o innych planowanych inwestycjach nawet nie warto wspominać . za rok spytajcie Brudzińskiego o inwestycje .
Ciekawe kto teraz te
2016-02-01 23:51:03
pieniądze weźmie?...był kiedyś w Szczecinie PRCiP /i paręset miejsc pracy/ który robił takie rzeczy...ale widać Solidaruchom i ich mocodawcom przeszkadzał podobnie jak flota i stocznie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA