czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Są pieniądze na utrzymanie toru

Są pieniądze na utrzymanie toru

Są pieniądze na utrzymanie toru
Data publikacji: 2016-02-01 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2086 115498

Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin. To zapewnienie Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zdementował on doniesienia niektórych mediów o braku środków na pogłębianie toru.

Problem z pieniędzmi na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin istnieje od dawna. Budżet Urzędu Morskiego nie nadąża za wzrostem cen robót czerpalnych. Zleca więc prace, które jedynie w minimalnym stopniu zapewniają żeglowność. O dodatkowe fundusze na pogłębianie w roku 2016 UM wnioskował w sierpniu zeszłego roku do ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

– Występowaliśmy o 40 mln zł na doprowadzenie do stanu zgodnego z przepisami toru Zatoka Pomorska-Świnoujście-Szczecin, o 12 mln zł na utrzymanie toru w zakresie minimalnym, aby utrzymać jego żeglowność, oraz o 8 mln zł na obrotnicę NATO w Świnoujściu – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy UM w Szczecinie.  

Takich środków rządząca wtedy koalicja PO-PSL w projekcie budżetu na 2016 rok nie uwzględniła. Po wyborach postulowane przez UM 12 mln zaakceptowała sejmowa komisja gospodarki morskiej, ale nie było zgody komisji finansów. Czy to oznacza, że dodatkowych pieniędzy w budżecie na tegoroczne utrzymanie toru nie będzie?

– Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Świnoujście-Szczecin – uspokaja minister Gróbarczyk. – Zostały zabezpieczone z rezerwy budżetu. Taką decyzję podjęto na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu

Komentarze

Obietnice
Rozliczajcie ich za 8 lat. Chociaż nie, poprzedników po 8 latach nikt nie wypominał obietnic.
2016-02-02 12:54:11
kłamstwo
Pieniądze na utrzymanie toru zawsze były i jest to mydlenie oczu. W budżecie rząd PiS nie zatwierdził pieniędzy na pogłębienie i tego nie zrobi . nie będzie s3 do Świnoujścia o innych planowanych inwestycjach nawet nie warto wspominać . za rok spytajcie Brudzińskiego o inwestycje .
2016-02-02 05:47:50
Ciekawe kto teraz te
pieniądze weźmie?...był kiedyś w Szczecinie PRCiP /i paręset miejsc pracy/ który robił takie rzeczy...ale widać Solidaruchom i ich mocodawcom przeszkadzał podobnie jak flota i stocznie
2016-02-01 23:51:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie