środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Rybacy w stresie. Połów dorszy zagrożony

Rybacy w stresie. Połów dorszy zagrożony

Rybacy w stresie. Połów dorszy zagrożony
Data publikacji: 2017-09-19 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2256 292863

Stanisław Gawłowski, lider Platformy Obywatelskiej w Zachodniopomorskiem, zapowiedział złożenie interpelacji poselskiej w sprawie zapowiedzi ograniczenia połowu dorsza na Stadzie Wschodnim Bałtyku.

W poniedziałek (18 bm.) parlamentarzysta opozycji nie szczędził krytyki Markowi Gróbarczykowi, ministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

– Zajmuje się turystyką wzdłuż polskiego Wybrzeża, bo nic nie wynika z odwiedzin na przystaniach rybackich, poza zawiadomieniem prokuratury o fuszerce inwestycyjnej w Chłopach – uważa poseł PO.

Przypomniał, że za poprzedniej kadencji Sejmu posłowie PiS narzekali, że rząd PO – PSL nie dba o interesy rybaków. Podaje, że wtedy obowiązywały kwoty postojowe z Funduszu Rybackiego i były pieniądze na kasację starych kutrów.

– Tak zwana dobra zmiana doprowadziła do likwidacji postojowego i kutrów, a zapowiada się ograniczenie do 30 procent obecnego stanu połowów dorsza w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku – twierdzi Stanisław Gawłowski.

Ocenia, że to zagrożenie dla załóg mniejszych łodzi, m.in. z Unieścia, Chłopów czy Darłowa. W skali kraju to tysiąc kutrów, które z powodu słabnącej pozycji Polski na arenie międzynarodowej stracą wpływy z działalności. W składanej interpelacji do szefa resortu domaga się, aby rząd PiS przeznaczył pieniądze na modernizację jednostek, rekompensaty z tytułu czasowego zawieszenia połowów i za kasację starej floty rybackiej. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Przystań rybacka w Chłopach, która wraz z wybudowanym molo kosztowała ponad 5 mln zł, nie spełnia oczekiwań ludzi morza. Np. wyciągarka nie pozwala bezpiecznie holować łodzi na brzeg. Urząd Morski w Słupsku w roku przyszłym planuje usunąć wady inwestycyjne.

Komentarze

do @D*** Jasiu, pierdzi Stasiu
Ale masz mętlik w głowie...
2017-09-19 15:29:43
@D*** Jasiu, pierdzi Stasiu
No, pamiętam jak za komuny donosili. Co chwila jakiś zdrajca Polski nadawał w Radiu Wolna Europa, byli też tacy, którzy z Polski uciekli i tam lżyli Polskę, nagadując na nasze socjalistyczne władze. Gdyby nie oni, żylibyśmy dziś dostatnio i nie musieli słuchać rozkazów unii.
2017-09-19 14:25:05
D*** Jasiu, pierdzi Stasiu
Słabnąca pozycja Polski na arenie międzynarodowej jest dlatego, że zdrajcy Polski donoszą na nią do różnych instytucji europejskich, jeśli już w ogóle mowa o jakimkolwiek słabnięciu.
2017-09-19 13:20:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie