wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Rekordowe lato Intercity

Rekordowe lato Intercity

Rekordowe lato Intercity
Data publikacji: 2017-09-27 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1537 293768

Od czerwca do końca sierpnia br. z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3 mln osób więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. To dla spółki najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od 7 lat.

Podczas minionych wakacji prawie 12,5 mln osób wybrało podróże pociągami PKP Intercity. W sumie od czerwca do końca sierpnia z usług przewoźnika skorzystało 12 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. W czerwcu, lipcu i sierpniu w porównaniu do 2016 r. liczba podróżnych wzrosła odpowiednio o 19 proc. (ponad 3,8 mln osób), 10 proc. i 7 proc. (w obu wypadkach po ponad 4,3 mln osób). Na dobry wynik wpłynęło wiele czynników, m.in. oferty biletowe i nowe relacje.

- To najlepsze wakacje w PKP Intercity od 7 lat pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Bardzo się cieszymy, że co roku coraz więcej osób wybiera przejazdy naszymi pociągami. W porównaniu do poprzedniego roku, prawie 30 procent rodzin więcej skorzystało z usług PKP Intercity – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP IC SA. – Wzrost zauważamy także w wyjazdach seniorów – 16procent, oraz studentów – 9 procent . Coraz więcej osób kupuje też bilety przez Internet.

Wśród kierunków wakacyjnych pasażerowie najchętniej wybierali trasy do Kołobrzegu (ponad 292 tys.), Koszalina (ponad 220 tys.) czy Zakopanego (ponad 130 tys.).

Podczas wakacji podróżni mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy dyżurowali na największych dworcach kolejowych w kraju, ale także w Międzyzdrojach, Kołobrzegu i Władysławowie. Byli oni do dyspozycji podróżnych m.in. w trakcie pierwszych dni wakacji, długiego weekendu sierpniowego czy ostatniego w sezonie letnim. Jednocześnie latem na dworcu w Kołobrzegu informatorzy służyli pomocą co tydzień, natomiast w Międzyzdrojach – co dwa tygodnie.

PKP Intercity stale przybywa pasażerów. Od stycznia do końca sierpnia br. z pociągów przewoźnika skorzystało prawie 29 mln osób. To ponad 13- proc. więcej niż przed rokiem. Spółka utrzymuje wzrostową tendencję przewiezionych pasażerów, przy zbliżonym do zeszłorocznego poziomie pracy eksploatacyjnej.

(mag)

Fot.: Artur Bakaj

Na zdjęciu: Pendolino w Kołobrzegu

 

Komentarze

weesk
też skorzystałem - i na ten rok mam dosyć. Wawa-Szczecin w lipcu zamiast 7 godzin jechał 10!
2017-09-27 11:09:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy