niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Ruch na lotnisku

Ruch na lotnisku

Ruch na lotnisku
Data publikacji: 2017-04-24 18:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 705 245951

Dla Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów I kwartał tego roku był bardzo udany. Obsłużył on 106 691 pasażerów. W porównaniu z tym samym czasem 2016 r. było ich o 14,08 proc. więcej.

- Wpływ na wzrost ruchu pasażerskiego miało: rekordowe, jak na I kwartał, wypełnienie samolotów rozkładowych, zwiększenie przez Polskie Linie Lotnicze LOT częstotliwości rejsów do Warszawy z 2 do 3 dziennie, znaczny wzrost pasażerów tranzytowych - via Warszawa - korzystających z dynamicznej rozbudowy siatki połączeń przez PLL LOT na swoim lotnisku hubowym, a także uruchomienie od 26 marca przez linie lotnicze Ryanair codziennych regularnych połączeń do Warszawy- mówi Elwira Borecka z działu marketingu PL Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność".

Podczas wakacji wynajętymi przez biura podróży samolotami ich klienci będą mogli dotrzeć nie tylko na cieszącą się popularnością Kretę (od 11 czerwca), ale i na Korfu, zaś z tej greckiej wyspy – tyle że na pokładzie katamarana – do Sarandy w nieodległej Albanii. Kilka dni później mają się zacząć czartery do chorwackiego Dubrownika i Podgoricy w Czarnogórze. Umożliwią one spędzenie urlopu również w sąsiadującej z tymi krajami Bośni i Hercegowinie. A w trzeciej dekadzie czerwca do siatki połączeń czarterowych dołączy Bułgaria. Natomiast od października Ryanair będzie latać do Edynburga.

- Wszystko to pozwala przypuszczać, że 2017 rok zakończymy z 580 - 600 tysiącami obsłużonych pasażerów, co będzie stanowiło kolejny rekord w historii Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów- dodaje Elwira Borecka.

(mag)

Komentarze

rerik
A jak wzrost ruchu przeklada sie na wynik ekonomiczny? Czytalem, ze lotnisko jest sporo na minusie I tylko samorzadowa"kroplowka" pozwala mu trwac.
2017-04-25 22:31:09
Asdfghjkl
Edynburg pieknie ,prosze o Glasgow .
2017-04-24 19:46:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy