piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Gospodarka > Bilety na pociągi dłużej ważne

Bilety na pociągi dłużej ważne

Bilety na pociągi dłużej ważne
Data publikacji: 2017-04-12 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1151 237494

W okresie świątecznym bilety weekendowe na pociągi PKP Intercity oraz turystyczne na Polregio (Przewozy Regionalne) będą ważne o jeden dzień dłużej niż zwykle.

„Bilet weekendowy" oraz „Bilet weekendowy MAX" będą ważne w pociągach PKP Intercity od godz.19 w piątek (14 kwietnia) do godz.6 we wtorek (18 bm.). Dzięki nim podróżni mogą odwiedzić kilka miejsc w jednej cenie. Cena „Biletu weekendowego" w 2. klasie pociągów TLK i IC wynosi 81 zł, a w kl. 1. zaś 111 zł. Natomiast „Bilet weekendowy MAX", uprawniający do przejazdu każdą kategorią składów PKP Intercity (TLK, IC, EIC i EIP) kosztuje 164 zł w 2. klasie, a w kl.1. - 264 zł. W pociągu EIP (Pendolino) wymagana jest dopłata w wysokości 10 zł za każdy przejazd. Bilety weekendowe można kupić w: Internecie (serwis e-IC), kasie i u konduktora (z wyjątkiem Pendolino). Są tone imienne, więc trzeba na nich wpisać w sposób czytelny i trwały dane (imię i nazwisko, numer dokumentu tożsamości ze zdjęciem) podróżnego.
Z kolei „Bilet turystyczny" i „Mini bilet turystyczny" spółki Przewozy Regionalne (Polregio) będą ważne od godz.18 w piątek 14 kwietnia do godz.6 we wtorek 18 bm.
Z „Biletem turystycznym" w zryczałtowanej cenie 45 zł można podróżować nie tylko pociągami Regio, ale też: Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Szczegółowe informacje o honorowaniu biletów przez innych przewoźników: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/pomoc/honorowanie-biletow/

Natomiast „Mini bilet turystyczny" to oferta dla podróżujących wyłącznie pociągami Regio marki Polregio. Kosztuje on 39 zł .
Posiadacze obu biletów turystycznych mogą podróżować na ich podstawie także w Niemczech. W pociągach DB Regio obowiązują one na trasach: (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce - granica państwa - Tantow - Petershagen (Uckermark) - Casekow - Schönow(Angerm) - Passow (Uckermark) - Angermünde oraz (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce - granica państwa - Grambow - Löcknitz. Jeżeli do biletu turystycznego zakupi się w kraju bilet na przewóz roweru ( 7 zł), to do tych niemieckich miejscowości można jechać ze swoim jednośladem.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy