Niedziela, 26 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Pracodawcy komentują: Pracownicy szukają zatrudnienia na etat

Data publikacji: 12 kwietnia 2019 r. 07:33
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019 r. 11:51
Pracodawcy komentują: Pracownicy szukają zatrudnienia na etat
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Według badania przeprowadzonego przez Randstad rośnie satysfakcja z wykonywanej pracy. Jak wskazują wyniki, 79% badanych pracowników jest zadowolonych.

Ksenia Malinowska, Worldpeople Polska, ekspertka ZPPZ ds. rynku pracy:

- Mimo deklarowanego wysokiego poziomu satysfakcji z pracy, pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę na czas określony oraz umowy cywilno-prawne, częściej poszukują nowej pracy. Świadczy to o tym, że komfort i bezpieczeństwo związane z umową na czas nieokreślony są czynnikami motywującymi do szukania nowej pracy. Niemal 35% osób, które w ciągu ostatniego półrocza zmieniły pracę, jako przyczynę podaje korzystniejszą formę zatrudnienia w nowej firmie.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ZPPZ ds. rynku pracy:

- Zaskakująco wygląda skala dojazdów do pracy. 42% osób deklaruje pracę poza miejscem zamieszkania, jednak są to zarówno osoby dojeżdżające do innej miejscowości każdego dnia, jak i te, które w trakcie tygodnia mieszkają w miejscowości, w której pracują lub też ich praca jest związana z czasową przeprowadzką. Głównym powodem, dla którego pracownicy decydują się na pracę w innym mieście, są wynagrodzenia. Najczęstszym kierunkiem migracji zawodowych są większe miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

oj
2019-04-12 08:58:22
A na co mają szukać zatrudnienia, na czarno? Szczyt bezczelności, jak ci pracownicy mają czelność szukać zatrudnienia na umowę o pracę na czas nieoznaczony, do tego jeszcze chcą mieć płacony ZUS, pensję na czas, 26 dni urlopu, awanse, podwyżki, wczasy pod gruszą, pakiety sportowe i medyczne. To się w głowie nie mieści, co za roszczeniowość, zamiast cieszyć się z pracy w młodym i dynamicznym zespole.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA