Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Pracodawcy komentują: Płaca minimalna umiarkowanie wzrośnie

Data publikacji: 2021-06-17 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-17 23:05
Pracodawcy komentują: Płaca minimalna umiarkowanie wzrośnie
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Rząd przyjął propozycję minimalnego wynagrodzenia w 2022 r., które wyniesie 3 tys. zł. Minimalna stawka godzinowa to 19,60 zł.

Wojciech Jurek, Personel Partner, członek ZPPZ: Takie ustalenia wydają się być rozsądną propozycją w okresie wychodzenia z kryzysu gospodarczego, który spowodowała pandemia koronawirusa. W obecnej sytuacji należy wziąć pod uwagę kondycję firm, które wciąż zmagają się z utrzymaniem biznesu. Jest jeszcze wiele znaków zapytania, nie wiemy czy i jak będzie przebiegać czwarta fala pandemii, którą już obserwujemy w innych krajach. Koszty związane z prowadzeniem działalności mogą oznaczać dla przedsiębiorców trudności z utrzymaniem zatrudnienia na wcześniejszym poziomie.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie, członek ZPPZ: Dobrą propozycją jest wzrost stawki minimalnego wynagrodzenia na poziomie, który wynika ze wskaźników ustawowych. Konfederacja Lewiatan od lat jednak postuluje, aby zmieniona została dotychczasowa metoda ustalania płacy minimalnej. Tak, aby była określana jako 50% przeciętnego wynagrodzenia oraz automatycznie podwyższana do tego poziomu. Poziom płacy minimalnej byłby zatem gwarancją – 50% przeciętnego wynagrodzenia.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA