Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Pracodawcy komentują: Gorsze nastroje w przemyśle

Data publikacji: 2019-07-04 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:11
Pracodawcy komentują: Gorsze nastroje w przemyśle
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Według komunikatu IHS Markit czerwcowy wskaźnik PMI sektora przetwórstwa przemysłowego wyniósł 48,4 pkt. To już ósmy miesiąc z rzędu, kiedy ankietowani menedżerowie logistyki wskazują na pogarszające się perspektywy w sektorze wytwórczym.

Sebastian Goschorski, RSM Poland, ekspert ZPPZ ds. księgowości, podatków i finansów:

- Na pesymizm w sektorze przetwórstwa przemysłowego wpływa przede wszystkim spadek liczby nowych zamówień, który obserwujemy już od 8 miesięcy. Dodatkowo niepokoi fakt, że czerwcowe osłabienie spowodował spadek zamówień krajowych. Do tej pory niski wynik był przypisywany zamówieniom eksportowym, natomiast krajowe pozwalały mieć nadzieję na łagodne spowolnienie. Zmniejszenie liczby nowych zamówień przekłada się na spadek produkcji oraz rosnący w rekordowym tempie poziom zapasów wyrobów gotowych.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie, członek ZPPZ:

- Czerwcowy odczyt wskaźnika poprawił wzrost zatrudnienia umożliwiający redukcję zaległych zamówień. Spada tempo kosztów produkcji oraz dynamika cen wyrobów (najniższa od 3 lat), przez co zmniejszeniu uległa presja inflacyjna. Sygnały te świadczą o zmniejszającej się konkurencji o dobra i zasoby, a więc można uznać je za pierwsze sygnały wskazujące na pogorszenie koniunktury. Zważywszy na czerwcowe dane pesymistyczne nastroje i prognozy menedżerów logistyki wydają się uzasadnione.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wszystko sprytnie sterowane
2019-07-05 00:15:34
No i podajcie jeszcze dzieki Komu... !! Kierujac & zarabiajac rowniez i na "sprytnie spadajacej" Gieldzie... Duze Pieniedze !! Czyli jak w Kabarcie - Dlug... (znaczy sie "wieczny" Dlug !)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA