Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Lewiatan: Budownictwo poszukuje pracowników

Data publikacji: 2018-06-28 08:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Lewiatan: Budownictwo poszukuje pracowników
 

Według danych GUS czerwcowy ogólny wskaźnik koniunktury gospodarczej wyniósł 109 wobec majowego 109,2. Przedsiębiorstwa wciąż skarżą się na problemy ze znalezieniem pracowników i wysokie koszty zatrudnienia.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ds. rynku pracy:

- Budownictwo, przemysł, handel i usługi skarżą się na wysokie koszty zatrudnienia oraz narastający problem ze znalezieniem pracowników. Zwłaszcza w branży budowlanej, gdzie brak odpowiednio wykwalifikowanych pracowników jest największy od siedmiu lat. W badaniu przeprowadzonym przez firmę Deloitte dyrektorzy finansowi firm wskazują ten problem jako największe ryzyko dla biznesu.

Katarzyna Raczkowska, MasterHR:

- W pierwszym kwartale br. liczba wolnych miejsc pracy była o 29 proc. wyższa niż w roku ubiegłym. Powstało ponad 250 tys. nowych stanowisk pracy, jednak co siódme z nich wciąż pozostaje puste. Taka sytuacja zagraża przyszłości wielu firm i niestety wygląda na to, że szybko się nie zmieni, ponieważ coraz większa liczba pracodawców poszukuje pracowników. Jednocześnie stale maleje liczba osób aktywnych zawodowo. Wiele kobiet i osób starszych wciąż znajduje się poza rynkiem pracy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA