piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej

Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej

Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej
Data publikacji: 2019-03-15 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1014 380056

W czterech zachodniopomorskich galeriach handlowych będą działać w sobotę (16 marca) tymczasowe punkty rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Dyżury pełnić w nich mają pracownicy urzędów skarbowych. W godz. 12-20 służyć będą podatnikom pomocą i informacjami. 

Tymczasowe punkty rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT zostaną w sobotę zorganizowane w galeriach: Kaskada i Gryf w Szczecinie, EMKA w Koszalinie oraz Starówka w Stargardzie. Działać będą w godz. 12-20.

Urzędnicy fiskusa będą prezentować sposób działania nowej usługi Ministerstwa Finansów – Twój e-PIT, w której przygotowano i udostępniono gotowe zeznania roczne dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W elektronicznym zeznaniu Twój e-PIT, umieszczonym na portalu podatki.gov.pl, znajdują się informacje o dochodach od pracodawcy za 2018 rok oraz dane z ubiegłorocznego zeznania, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci, czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te podatnik może uaktualnić – dopisać ulgi np. na cele rehabilitacyjne czy z tytułu użytkowania internetu, wskazać inną OPP lub numer rachunku, a także zmienić sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Dyżurujący w galeriach pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać podatnikom informacji o ulgach i odliczeniach w podatku dochodowym za 2018 rok, a także oferować pomoc w zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT, dokonaniu ewentualnych zmian w zeznaniu oraz w jego akceptacji i pobraniu urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Pomoc urzędników jest bezpłatna.

Aby dokonać rozliczenia, trzeba do galerii przynieść ze sobą: ubiegłoroczne zeznanie podatkowe, jedną z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok oraz ewentualne dokumenty uprawniające do ulgi, np. rehabilitacyjnej.

- Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT, zyskujemy wygodę, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku - maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania - zachęca  Maciej Koniuszewski  z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. 

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Mariolka
Po kiego grzyba te soboty z PITem. Jakoś w Niemczech nikt za podatnikiem nie biega do przysłowiowej toalety, żeby ten się tylko rozliczył. Co to jest? Po kiego grzyba są doradcy podatkowi? Czy w Polsce zawsze musi być wszystko inaczej i to wcale niezbyt korzystnie. Po co powstał e-PIT, chyba właśnie po to, żeby ci co nic nie potrafią nie zrobili nic a system ich i tak rozliczy. Proste. Trochę szacunku dla każdej ze stron. Rozliczenia są już 26 lat i nadal ludzie mają w nosie samoopodatkowanie. To jest chore
2019-03-18 13:44:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie