wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej

Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej

Poznaj Twój e-PIT w galerii handlowej
Data publikacji: 2019-03-15 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1204 380056

W czterech zachodniopomorskich galeriach handlowych będą działać w sobotę (16 marca) tymczasowe punkty rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Dyżury pełnić w nich mają pracownicy urzędów skarbowych. W godz. 12-20 służyć będą podatnikom pomocą i informacjami. 

Tymczasowe punkty rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT zostaną w sobotę zorganizowane w galeriach: Kaskada i Gryf w Szczecinie, EMKA w Koszalinie oraz Starówka w Stargardzie. Działać będą w godz. 12-20.

Urzędnicy fiskusa będą prezentować sposób działania nowej usługi Ministerstwa Finansów – Twój e-PIT, w której przygotowano i udostępniono gotowe zeznania roczne dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W elektronicznym zeznaniu Twój e-PIT, umieszczonym na portalu podatki.gov.pl, znajdują się informacje o dochodach od pracodawcy za 2018 rok oraz dane z ubiegłorocznego zeznania, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci, czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te podatnik może uaktualnić – dopisać ulgi np. na cele rehabilitacyjne czy z tytułu użytkowania internetu, wskazać inną OPP lub numer rachunku, a także zmienić sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Dyżurujący w galeriach pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać podatnikom informacji o ulgach i odliczeniach w podatku dochodowym za 2018 rok, a także oferować pomoc w zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT, dokonaniu ewentualnych zmian w zeznaniu oraz w jego akceptacji i pobraniu urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Pomoc urzędników jest bezpłatna.

Aby dokonać rozliczenia, trzeba do galerii przynieść ze sobą: ubiegłoroczne zeznanie podatkowe, jedną z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok oraz ewentualne dokumenty uprawniające do ulgi, np. rehabilitacyjnej.

- Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT, zyskujemy wygodę, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku - maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania - zachęca  Maciej Koniuszewski  z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. 

(g)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Mariolka
Po kiego grzyba te soboty z PITem. Jakoś w Niemczech nikt za podatnikiem nie biega do przysłowiowej toalety, żeby ten się tylko rozliczył. Co to jest? Po kiego grzyba są doradcy podatkowi? Czy w Polsce zawsze musi być wszystko inaczej i to wcale niezbyt korzystnie. Po co powstał e-PIT, chyba właśnie po to, żeby ci co nic nie potrafią nie zrobili nic a system ich i tak rozliczy. Proste. Trochę szacunku dla każdej ze stron. Rozliczenia są już 26 lat i nadal ludzie mają w nosie samoopodatkowanie. To jest chore
2019-03-18 13:44:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie