sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę
Data publikacji: 2019-07-31 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-01 10:08
Wywietleń: 1742 405944

Dwie inwestycje poprawiające dostęp do portu w Szczecinie uzyskały w środę (31 lipca) pozwolenie na budowę. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zatwierdził projekty budowy przedsięwzięć pod nazwą „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” oraz „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”.

– Inwestycja w rejonie Kanału Dębickiego ma na celu dostosowanie jego parametrów do obsługi największych statków jakie mogą zawinąć do portu w Szczecinie – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – To pozwoli na zwiększenie przeładunków i podniesienie konkurencyjności portu.

Kanał Dębicki będzie poszerzony do 200 m na całej długości oraz pogłębiony do 12,5 m. Wybudowane zostanie nowe nabrzeże – Norweskie – o długości 300 m oraz rozbudowane będą nabrzeża Czeskie i Słowackie o łącznej długości linii cumowniczej 985 m. Inwestycja obejmie również modernizację infrastruktury technicznej na bezpośrednim zapleczu nabrzeża i likwidację istniejącej rampy ro-ro. Prace potrwają do 2022 roku.

W rejonie Basenu Kaszubskiego natomiast zostanie m.in. wybudowana przystań dalbowa wraz z nabrzeżem Dąbrowieckim, rozbudowane będą nabrzeża: Katowickie, Chorzowskie, Chorzowskie-Uskok i Gliwickie-Uskok.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Na zdjęciu: Kanał Dębicki.

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Komentarze

Myśl
Wojewoda zapomniał dodać, że inwestycja będzie finansowana głównie ze środków UE. Tak jak podobne w portach Trójmiasta. Jeśli nic się nie zmieniło. Urząd wydał tylko pozwolenie na budowę, ale propaganda musi być.
2019-08-01 08:16:08
obserwator
Krok po kroku, miesiąc po miesiacu PIS odbuduje gospodarkę morską w Szczecinie. Druga kadencja to będzie skok milowy w rozwoju. Brawo PIS !!!! PO przejdzie na smietnik historii a PIS będzie nam przwodził do końca świata i jeden dzień dłużej.
2019-07-31 22:23:09
Suwnicowy
W końcu mamy szansę zablokowania staczania się gospodarki morskiej w Szczecinie.Jak głęboko zaniedbania miłośników ośmiorniczek co cięli palnikami całe ciągi produkcyjne i klepali się z tymi co tego chcieli by móc u siebie rozwijać gospodarkę.Nie wolno ich znowu dopuścić do sterów gospodarki morskiej bo je wyłamią razem z katarskimi inwestorami
2019-07-31 21:53:21
portowiec
To dobra wiadomość dla gospodarki morskiej w Szczecinie.Nowe miejsca pracy , nowoczesna technologia , infrastruktura w porcie się przyda. Jedyna chłodnia Port Rybacki Gryf spełnia wymogi XXI wieku. Chłodnia Szczecinska ma ponad 80 lat i niedługo już pociągnie - budowana za Niemca ( dlatego tak dobrze się trzyma)
2019-07-31 19:22:23
obserwator
Słyszałem ,że jest inwestor zachodni - potentat logistyczny , armator ładunków mrożonych który zamierza budować wielką chłodnie w Szczecinie w porcie, aby stworzyć konkurencję dla obecnie funkcjonujacych chłodni w Szczecinie .Rozmowy sa już na ukończeniu. Obecny potencjał chłodni jest bardzo słaby - wszystkie chłodnie są zapchane do granic mozliwości.Widać ,że obecne władze potrafią przyci,ągać inwestorów - PIS otworzył sie na inwestycje zagraniczne nadzwyczajnie i daje zielone światło na dobre biznesy.PO zrujnował gospodarkę w Szczecinie.
2019-07-31 17:34:59
Doker
Wreszcie cos ruszylo. 8 lat marazmu odcisnelo na Szczecinie slad nic nierobienia
2019-07-31 16:24:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie