piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę
Data publikacji: 2019-07-31 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 2048 405944

Dwie inwestycje poprawiające dostęp do portu w Szczecinie uzyskały w środę (31 lipca) pozwolenie na budowę. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zatwierdził projekty budowy przedsięwzięć pod nazwą „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” oraz „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”.

– Inwestycja w rejonie Kanału Dębickiego ma na celu dostosowanie jego parametrów do obsługi największych statków jakie mogą zawinąć do portu w Szczecinie – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – To pozwoli na zwiększenie przeładunków i podniesienie konkurencyjności portu.

Kanał Dębicki będzie poszerzony do 200 m na całej długości oraz pogłębiony do 12,5 m. Wybudowane zostanie nowe nabrzeże – Norweskie – o długości 300 m oraz rozbudowane będą nabrzeża Czeskie i Słowackie o łącznej długości linii cumowniczej 985 m. Inwestycja obejmie również modernizację infrastruktury technicznej na bezpośrednim zapleczu nabrzeża i likwidację istniejącej rampy ro-ro. Prace potrwają do 2022 roku.

W rejonie Basenu Kaszubskiego natomiast zostanie m.in. wybudowana przystań dalbowa wraz z nabrzeżem Dąbrowieckim, rozbudowane będą nabrzeża: Katowickie, Chorzowskie, Chorzowskie-Uskok i Gliwickie-Uskok.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Na zdjęciu: Kanał Dębicki.

Portowe inwestycje z pozwoleniem na budowę

Komentarze

Myśl
Wojewoda zapomniał dodać, że inwestycja będzie finansowana głównie ze środków UE. Tak jak podobne w portach Trójmiasta. Jeśli nic się nie zmieniło. Urząd wydał tylko pozwolenie na budowę, ale propaganda musi być.
2019-08-01 08:16:08
obserwator
Krok po kroku, miesiąc po miesiacu PIS odbuduje gospodarkę morską w Szczecinie. Druga kadencja to będzie skok milowy w rozwoju. Brawo PIS !!!! PO przejdzie na smietnik historii a PIS będzie nam przwodził do końca świata i jeden dzień dłużej.
2019-07-31 22:23:09
Suwnicowy
W końcu mamy szansę zablokowania staczania się gospodarki morskiej w Szczecinie.Jak głęboko zaniedbania miłośników ośmiorniczek co cięli palnikami całe ciągi produkcyjne i klepali się z tymi co tego chcieli by móc u siebie rozwijać gospodarkę.Nie wolno ich znowu dopuścić do sterów gospodarki morskiej bo je wyłamią razem z katarskimi inwestorami
2019-07-31 21:53:21
portowiec
To dobra wiadomość dla gospodarki morskiej w Szczecinie.Nowe miejsca pracy , nowoczesna technologia , infrastruktura w porcie się przyda. Jedyna chłodnia Port Rybacki Gryf spełnia wymogi XXI wieku. Chłodnia Szczecinska ma ponad 80 lat i niedługo już pociągnie - budowana za Niemca ( dlatego tak dobrze się trzyma)
2019-07-31 19:22:23
obserwator
Słyszałem ,że jest inwestor zachodni - potentat logistyczny , armator ładunków mrożonych który zamierza budować wielką chłodnie w Szczecinie w porcie, aby stworzyć konkurencję dla obecnie funkcjonujacych chłodni w Szczecinie .Rozmowy sa już na ukończeniu. Obecny potencjał chłodni jest bardzo słaby - wszystkie chłodnie są zapchane do granic mozliwości.Widać ,że obecne władze potrafią przyci,ągać inwestorów - PIS otworzył sie na inwestycje zagraniczne nadzwyczajnie i daje zielone światło na dobre biznesy.PO zrujnował gospodarkę w Szczecinie.
2019-07-31 17:34:59
Doker
Wreszcie cos ruszylo. 8 lat marazmu odcisnelo na Szczecinie slad nic nierobienia
2019-07-31 16:24:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie