sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina

Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina [GALERIA]

Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina
Data publikacji: 2019-07-11 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:13
Wywietleń: 1976 402067

W czwartek (11 lipca) rano przypłynął z Gdańska do szczecińskiego portu pełnomorski wycieczkowiec „Ocean Majesty”. Zacumował przy nabrzeżu Bułgarskim Centrum Logistycznego Gryf. Według planu, opuści Szczecin po południu, a następnym portem na trasie będzie Kilonia.

To już dość leciwa jednostka, bo zbudowana w 1966 roku. Kilka razy przechodziła modernizację. Jej długość wynosi prawie 136 m i w porównaniu z nowymi oceanicznymi cruiserami jest to nieduży statek. Ma osiem pokładów pasażerskich, może nią podróżować ok. 600 osób. Załoga liczy 257 członków. Podróżujący mają do dyspozycji restauracje i bary, spa, teatr, kino i pokład słoneczny z odkrytym basenem. Na statku jest także szpital, pralnia i serwis fotograficzny.

Co ciekawe, wycieczkowiec na samym początku pracował jako prom ro-ro i nazywał się „Juan March”. Zbudowała go dla Trasmediterránea hiszpańska stocznia Union Naval de Levante. Przez lata kursował z Hiszpanii na Baleary. Bliźniacza jednostka „Las Palmas de Gran Canaria” również została później wycieczkowcem i nosiła nazwę „Royal Pacific” – spłonęła w 2005 roku w porcie Kaohsiung na Tajwanie.

„Juan March” jako wycieczkowiec zadebiutował w 1985 roku. Kilka razy zmieniał nazwy, pływał jako „Sol Christiana”, „Kypros Star”, „Ocean Majesty”, „Olympic”, „Homeric”, a od 1995 roku znów nosi imię „Ocean Majesty”.

Statek należy do greckiego armatora Majesty International Cruises, ale jest czarterowany przez różne firmy. Pływa pod portugalską banderą po Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Jego portem macierzystym jest Madera. (ek)

Fot. ZMPSiŚ, Elżbieta Kubowska

Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina

Komentarze

obserwator
Nie CENTRUM LOGISTYCZNE GRYF A PORT RYBACKI GRYF. APEL O POWRÓT DO STAREJ NAZWY PORT RYBACKI GRYF.
2019-07-11 22:36:55
do : Panie obserwator
Pomarańczowy obiekt na zdjęciach to nowo otwarte MUZEUM MORSKIE w Szczecinie. Zacumowanie tego statku wycieczkowego miało związek z uroczystościami otwarcia Muzeum.Tam funkcjonuje stara Chłodnia Port RYBACKI GRYF - stary , rozpadający się budynek tzw rudera w kolorze białym szczytem przylegająca do Muzeum Morskiego.
2019-07-11 20:34:33
Panie obserwator
Do muzeum .katedry i walacego sie zamku pasazerow zawiozły autobusy ( 11 sztuk ).Pretensje o brak Muzeum Morskiego z prawdziwego zdarzenia to do odpowiednich Władz. Dzisiaj tematem wiodacym w mediach byl zakaz plastiku w UM a nie brak magnesow turystycznych w podupadającym miescie.Przez pomaranczowy budynek odbywa sie import ryb z tak modnym omega 3
2019-07-11 18:41:36
OBSERWATOR
Na zdjęciu piękny widok na MUZEUM MORSKIE z kieszonkowego drona.Kompleks budynków w kolorze pomarańczowym. Polecam do zwiedzania. Mnóstwo ciekawych eksponatów . Bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wakacyjnego czasu w Szczecinie.
2019-07-11 13:43:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie