Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina [GALERIA]

Data publikacji: 11 lipca 2019 r. 12:17
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 12:13
Wycieczkowiec, który był promem, przypłynął do Szczecina
Fot. ZMPSiŚ  

W czwartek (11 lipca) rano przypłynął z Gdańska do szczecińskiego portu pełnomorski wycieczkowiec „Ocean Majesty”. Zacumował przy nabrzeżu Bułgarskim Centrum Logistycznego Gryf. Według planu, opuści Szczecin po południu, a następnym portem na trasie będzie Kilonia.

To już dość leciwa jednostka, bo zbudowana w 1966 roku. Kilka razy przechodziła modernizację. Jej długość wynosi prawie 136 m i w porównaniu z nowymi oceanicznymi cruiserami jest to nieduży statek. Ma osiem pokładów pasażerskich, może nią podróżować ok. 600 osób. Załoga liczy 257 członków. Podróżujący mają do dyspozycji restauracje i bary, spa, teatr, kino i pokład słoneczny z odkrytym basenem. Na statku jest także szpital, pralnia i serwis fotograficzny.

Co ciekawe, wycieczkowiec na samym początku pracował jako prom ro-ro i nazywał się „Juan March”. Zbudowała go dla Trasmediterránea hiszpańska stocznia Union Naval de Levante. Przez lata kursował z Hiszpanii na Baleary. Bliźniacza jednostka „Las Palmas de Gran Canaria” również została później wycieczkowcem i nosiła nazwę „Royal Pacific” – spłonęła w 2005 roku w porcie Kaohsiung na Tajwanie.

„Juan March” jako wycieczkowiec zadebiutował w 1985 roku. Kilka razy zmieniał nazwy, pływał jako „Sol Christiana”, „Kypros Star”, „Ocean Majesty”, „Olympic”, „Homeric”, a od 1995 roku znów nosi imię „Ocean Majesty”.

Statek należy do greckiego armatora Majesty International Cruises, ale jest czarterowany przez różne firmy. Pływa pod portugalską banderą po Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Jego portem macierzystym jest Madera. (ek)

Fot. ZMPSiŚ, Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2019-07-11 22:36:55
Nie CENTRUM LOGISTYCZNE GRYF A PORT RYBACKI GRYF. APEL O POWRÓT DO STAREJ NAZWY PORT RYBACKI GRYF.
do : Panie obserwator
2019-07-11 20:34:33
Pomarańczowy obiekt na zdjęciach to nowo otwarte MUZEUM MORSKIE w Szczecinie. Zacumowanie tego statku wycieczkowego miało związek z uroczystościami otwarcia Muzeum.Tam funkcjonuje stara Chłodnia Port RYBACKI GRYF - stary , rozpadający się budynek tzw rudera w kolorze białym szczytem przylegająca do Muzeum Morskiego.
Panie obserwator
2019-07-11 18:41:36
Do muzeum .katedry i walacego sie zamku pasazerow zawiozły autobusy ( 11 sztuk ).Pretensje o brak Muzeum Morskiego z prawdziwego zdarzenia to do odpowiednich Władz. Dzisiaj tematem wiodacym w mediach byl zakaz plastiku w UM a nie brak magnesow turystycznych w podupadającym miescie.Przez pomaranczowy budynek odbywa sie import ryb z tak modnym omega 3
OBSERWATOR
2019-07-11 13:43:13
Na zdjęciu piękny widok na MUZEUM MORSKIE z kieszonkowego drona.Kompleks budynków w kolorze pomarańczowym. Polecam do zwiedzania. Mnóstwo ciekawych eksponatów . Bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wakacyjnego czasu w Szczecinie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA