czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować

Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować

Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować
Data publikacji: 2020-02-09 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wywietleń: 1027 442171

Na podstawie podpisanego w piątek porozumienia w siedzibie Północnej izby Gospodarczej będą odbywać się spotkania dla przedsiębiorców prowadzone przez specjalistów z zachodniopomorskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Współpraca będzie polegać także np. na konsultacjach projektów, które przygotowuje ZUS.

Porozumienie podpisali: Zbigniew Zalewski (prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie) oraz Jarosław Tarczyński (prezes Północnej Izby Gospodarczej). Obaj podkreślali, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy instytucjami jest bardzo cenna, gdyż ZUS to instytucja, która odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu wszystkich przedsiębiorców.

- Chcemy być urzędem przyjaznym i pomagać przedsiębiorcom w odnajdywaniu się w często skomplikowanych przepisanych dotyczących oskładkowania, ubezpieczeń społecznych czy zmian, które wchodzą w życie – mówił Zbigniew Zalewski. – Wprowadzamy rozwiązania, ale i zachęty dla przedsiębiorców jak „Mały ZUS” czy „ZUS Plus”. Zmalało także składowanie dokumentacji pracowniczej, co powoduje zmniejszenie biurokracji, prowadzimy Platformę Usług Elektronicznych, gdzie można sprawdzić sytuacje danej firmy i kontrole przepływów środków czy składek – wyliczał prezes.

PiG i ZUS w Szczecinie

Doradcy ZUS prowadzić będą także spotkania dla członków Północnej Izby Gospodarczej, a ZUS będzie obecny podczas takich wydarzeń jak np. „Dzień Przedsiębiorcy”

- To porozumienie to powrót do korzeni naszej instytucji - mówił Jarosław Tarczyński, prezes PiG. -  Izba powinna być pomostem pomiędzy przedsiębiorcami a samorządem oraz instytucjami publicznymi takimi jak ZUS. Bardzo cieszę się na taką współpracę. Będziemy tworzyć programy szkoleniowe i zapraszać ekspertów ZUS do zabierania głosu i informowania przedsiębiorców np. o bieżących zmianach. Członkowie Izby są głodni wiedzy, jestem przekonany, że ta współpraca zaowocuje wieloma pozytywnymi rozwiązaniami dla zachodniopomorskiej gospodarki – oceniał prezes.

Nie było to pierwsze porozumienie podpisane między Północną Izbą Gospodarczą a instytucją publiczną zajmującą się obsługą biznesu. W grudniu PiG podpisał umowę o współpracy z Krajową Administracją Skarbową.

(ip)

Fot. PiG

Komentarze

.
Widać różnicę pomiędzy wiekiem 47, a 71 lat...
2020-02-10 08:14:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie