poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować

Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować

Północna Izba Gospodarcza i ZUS będą współpracować
Data publikacji: 2020-02-09 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10 08:45
Wywietleń: 524 442171

Na podstawie podpisanego w piątek porozumienia w siedzibie Północnej izby Gospodarczej będą odbywać się spotkania dla przedsiębiorców prowadzone przez specjalistów z zachodniopomorskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Współpraca będzie polegać także np. na konsultacjach projektów, które przygotowuje ZUS.

Porozumienie podpisali: Zbigniew Zalewski (prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie) oraz Jarosław Tarczyński (prezes Północnej Izby Gospodarczej). Obaj podkreślali, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy instytucjami jest bardzo cenna, gdyż ZUS to instytucja, która odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu wszystkich przedsiębiorców.

- Chcemy być urzędem przyjaznym i pomagać przedsiębiorcom w odnajdywaniu się w często skomplikowanych przepisanych dotyczących oskładkowania, ubezpieczeń społecznych czy zmian, które wchodzą w życie – mówił Zbigniew Zalewski. – Wprowadzamy rozwiązania, ale i zachęty dla przedsiębiorców jak „Mały ZUS” czy „ZUS Plus”. Zmalało także składowanie dokumentacji pracowniczej, co powoduje zmniejszenie biurokracji, prowadzimy Platformę Usług Elektronicznych, gdzie można sprawdzić sytuacje danej firmy i kontrole przepływów środków czy składek – wyliczał prezes.

PiG i ZUS w Szczecinie

Doradcy ZUS prowadzić będą także spotkania dla członków Północnej Izby Gospodarczej, a ZUS będzie obecny podczas takich wydarzeń jak np. „Dzień Przedsiębiorcy”

- To porozumienie to powrót do korzeni naszej instytucji - mówił Jarosław Tarczyński, prezes PiG. -  Izba powinna być pomostem pomiędzy przedsiębiorcami a samorządem oraz instytucjami publicznymi takimi jak ZUS. Bardzo cieszę się na taką współpracę. Będziemy tworzyć programy szkoleniowe i zapraszać ekspertów ZUS do zabierania głosu i informowania przedsiębiorców np. o bieżących zmianach. Członkowie Izby są głodni wiedzy, jestem przekonany, że ta współpraca zaowocuje wieloma pozytywnymi rozwiązaniami dla zachodniopomorskiej gospodarki – oceniał prezes.

Nie było to pierwsze porozumienie podpisane między Północną Izbą Gospodarczą a instytucją publiczną zajmującą się obsługą biznesu. W grudniu PiG podpisał umowę o współpracy z Krajową Administracją Skarbową.

(ip)

Fot. PiG

Komentarze

.
Widać różnicę pomiędzy wiekiem 47, a 71 lat...
2020-02-10 08:14:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie