wtorek, 26 stycznia 2021r.

Dzień Przedsiębiorcy w PIG. Porady specjalistów

Data publikacji: 2020-02-03 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Dzień Przedsiębiorcy w PIG. Porady specjalistów
 

We wtorek (4 lutego) w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej przy al. Wojska Polskiego 86 w Szczecinie odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy. W godz.11-14 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów z instytucji zajmujących się obsługą biznesu. Wstęp  jest wolny dla wszystkich przedsiębiorców, także niezrzeszonych w PIG. 

Przy stanowisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie będzie można np. uzyskać informacje o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, czy zatrudnianiu cudzoziemców.  

Eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawią m.in. zasady przyznawania emerytur i rent z tytułu niezdolności do pracy. Wyjaśnią, jak należy przeliczać świadczenia.

- Ważną kwestią jest współpraca z przedsiębiorcami przy kontroli zwolnień lekarskich. Zapobiega to wypłacie nienależnych świadczeń, które są przecież finansowane ze środków publicznych. O tym też chcemy porozmawiać. Oczywiście pomożemy płatnikom składek w sprawach dotyczących obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich – wyjaśnia Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Kilka miesięcy temu PIG w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Izbą Administracji Skarbowej. Specjaliści fiskusa wezmą także udział w Dniu Przedsiębiorcy.

- Podczas prezentacji, którą poprowadzi Anita Sikorska, naczelnik Wydziału Podatku VAT w Izbie Administracji Skarbowej w Szczecinie, przedstawione zostaną zmiany w VAT, które weszły w życie na przełomie roku 2019 i 2020, m.in. biała lista i mechanizm podzielonej płatności (split paymant) – zapowiada Małgorzata Brzoza z IAS w Szczecinie. 

Na miejscu będą także specjaliści z: Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta w Szczecinie (decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, pozwolenia na budowę), Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego (szkolenia, misje gospodarcze), Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (dofinansowania do szkoleń i usług doradczych, pożyczki JEREMIE), czy sekcji oraz klastrów Północnej Izby Gospodarczej.

(mag)

Fot. Sylwia Dudek

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ