wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Dzień Przedsiębiorcy w PIG. Porady specjalistów

Dzień Przedsiębiorcy w PIG. Porady specjalistów

Dzień Przedsiębiorcy w PIG. Porady specjalistów
Data publikacji: 2020-02-03 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wywietleń: 695 440974

We wtorek (4 lutego) w siedzibie Północnej Izby Gospodarczej przy al. Wojska Polskiego 86 w Szczecinie odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy. W godz.11-14 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów z instytucji zajmujących się obsługą biznesu. Wstęp  jest wolny dla wszystkich przedsiębiorców, także niezrzeszonych w PIG. 

Przy stanowisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie będzie można np. uzyskać informacje o Krajowym Funduszu Szkoleniowym, czy zatrudnianiu cudzoziemców.  

Eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawią m.in. zasady przyznawania emerytur i rent z tytułu niezdolności do pracy. Wyjaśnią, jak należy przeliczać świadczenia.

- Ważną kwestią jest współpraca z przedsiębiorcami przy kontroli zwolnień lekarskich. Zapobiega to wypłacie nienależnych świadczeń, które są przecież finansowane ze środków publicznych. O tym też chcemy porozmawiać. Oczywiście pomożemy płatnikom składek w sprawach dotyczących obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich – wyjaśnia Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Kilka miesięcy temu PIG w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Izbą Administracji Skarbowej. Specjaliści fiskusa wezmą także udział w Dniu Przedsiębiorcy.

- Podczas prezentacji, którą poprowadzi Anita Sikorska, naczelnik Wydziału Podatku VAT w Izbie Administracji Skarbowej w Szczecinie, przedstawione zostaną zmiany w VAT, które weszły w życie na przełomie roku 2019 i 2020, m.in. biała lista i mechanizm podzielonej płatności (split paymant) – zapowiada Małgorzata Brzoza z IAS w Szczecinie. 

Na miejscu będą także specjaliści z: Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta w Szczecinie (decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, pozwolenia na budowę), Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego (szkolenia, misje gospodarcze), Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (dofinansowania do szkoleń i usług doradczych, pożyczki JEREMIE), czy sekcji oraz klastrów Północnej Izby Gospodarczej.

(mag)

Fot. Sylwia Dudek

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie