wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Police wciąż rosną

Police wciąż rosną

Police wciąż rosną
Data publikacji: 2015-11-09 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2624 36480

Grupa Azoty Police w trzecim kwartale miała prawie trzykrotnie wyższy zysk netto niż w takim samym okresie rok temu. Przychody firmy były zaś wyższe o prawie jedną piątą.
- Patrząc na wyniki i marże można zauważyć, że notujemy znaczące wzrosty - mówi Rafał Kuźmiczonek, wiceprezes GA Police. - Mieliśmy przychody o 19 proc. wyższe niż rok temu. Jest to kwota rzędu 600 milionów złotych, a narastająco w okresie od stycznia do września to ponad dwa miliardy. Za dziewięć miesięcy wypracowaliśmy w sumie 122 miliony złotych zysku netto. Ton nadają nawozy, dzięki ich sprzedaży mieliśmy 88 proc. przychodów. Jeżeli chodzi o ceny, to na rynku niewiele się zmieniało.
- Rok 2014 ocenialiśmy dobrze, a dziś mamy dwukrotny wzrost rentowności w porównaniu z nim - dodaje Ewa Sewerska, dyrektor departamentu finansów „Polic”. - Zwrot z zainwestowanego kapitału też jest dwa razy wyższy. Wskaźnik płynności finansowej się nie zmienił, a to świadczy o dobrej kondycji firmy i możliwościach inwestycyjnych. Produkcja nawozów wzrosła o 23 proc., natomiast koszty o 12 proc., niższe o 6 proc. były ceny gazu. Znaczenie miał też kurs dolara, w tym przypadku jednak negatywne, bo był wyższy niż w ubiegłym roku. Ale jakoś sobie z tym poradziliśmy.
W trzecim kwartale Azoty powołały spółkę PDH Polska, która ma budować największą i najnowocześniejszą w Europie fabrykę produkującą propylen. To wielka inwestycja, nazywana „Police 2”.
- Jeżeli chodzi o postęp prac, to nasi inżynierowie właśnie lecą do Chicago, odbierać kolejną część dokumentacji - mówi Anna Podolak, wiceprezes GA Police. - Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Przygotowujemy się do rozmów z bankami na temat finansowania tej inwestycji. Zainteresowanie jest duże, można powiedzieć, że mamy nadmiar chętnych.©℗
(jps)

Fot. Dariusz R. JANOWSKI

Komentarze

Gość
ZCH Police to dziś wizytówka regionu oby im się wiodło jak najlepiej !
2015-11-13 08:44:48
koko
Super firma oby się rozwijała i dawała ludziom pracę
2015-11-10 20:37:32
A kiedy Police
osuszą zalane podziemia...po coś je Niemcy zalewali...
2015-11-09 23:39:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie