poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Pieniądze na doradztwo dla firm

Pieniądze na doradztwo dla firm

Pieniądze na doradztwo dla firm
Data publikacji: 2018-05-05 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-08 11:48
Wywietleń: 780 314757

Do 50 tysięcy złotych dofinansowania na usługi doradcze mogą pozyskać firmy dzięki unijnym dotacjom przyznawanym przez Technopark Pomerania w Szczecinie. Pieniądze można przeznaczyć na doradztwo w zakresie m.in. zarządzania biznesem, rozwoju produktów i usług, wdrażania technologii czy wchodzenia na zagraniczne rynki.

Wsparcie jest przeznaczone dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego, które potrzebują doradztwa w strategicznych dla ich rozwoju obszarach.

- Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 50 procent kosztów usług doradczych i szkoleniowych świadczonych przez zachodniopomorskie instytucje otoczenia biznesu, czyli np. klastry lub centra transferu technologii – wyjasnia Katarzyna Wiśniewska z Technoparku Pomerania.

Zakres dofinansowywanych usług doradczych jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie obszary jak modele biznesowe, finansowanie zewnętrzne, ekoinnowacje, ekspansja na rynki zagraniczne, transfer technologii, współpraca badawczo-rozwojowa czy ochrona własności intelektualnej.

- Pomoc specjalistów może dotyczyć np. zarządzania zespołem, analizy rynku pod kątem wprowadzenia nowych produktów i usług oraz określenia grupy odbiorców czy przygotowania dokumentacji patentowej bądź teaserów inwestycyjnych. Może to być każda usługa, w ramach której wiedza doświadczonych konsultantów i wsparcie we wprowadzaniu zalecanych zmian pomaga firmie zwiększać efektywność, wydajność i konkurencyjność – tłumaczy Wiśniewska.

Przedsiębiorca może sam wskazać instytucję otoczenia biznesu, z której usług chce skorzystać, bądź zgłosić obszar, w którym potrzebuje doradztwa, a specjaliści Technoparku Pomerania pomogą mu znaleźć organizację świadczącą usługi w tym zakresie.

Nabór wniosków o dofinansowanie jest ciągły i trwa do 30 czerwca 2019 r. Dotacje przyznawane są ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach projektu ,,Zakup usługi IOB szansą na innowację MŚP”. Kontakt: tel. 91 85 22 926; e-mail: bony@spnt.pl.

(g)

Fot. Technopark Pomerania

 

Komentarze

35y5y
instytucja ufundowana przez miasto, sama nie zarabia na siebie i ma pomagac innym niby startupom to jak firma ktora nie poradzi sobie z wynajeciem pokoju biurowego za np. 700 zl w szczecinie, ma zawojowac swiat ? euro-socja=lizm ile firm w PL odnioslo sukces najpierw korzystajac z 'genialnych' techo infra euro cudo parków ?
2018-05-08 11:46:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”