wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > 85 tysięcy dla aktywnych

85 tysięcy dla aktywnych

85 tysięcy dla aktywnych
Data publikacji: 2018-02-27 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 1415 315908

W czwartek 1 marca rusza w Szczecinie pierwszy z dwóch tegorocznych naborów do programu mikroDOTACJE. Na inicjatywy obywatelskie organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych miasto przeznacza 85 tysięcy złotych. Zainteresowani przystąpieniem do konkursu mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych.

MikroDOTACJE to konkurs dla aktywnych mieszkańców Szczecina, którzy mogą jako organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna zdobyć po 2 tys. zł na swoje projekty. Rozdysponowanych zostanie 85 tys. zł w dwóch naborach – marcowym i sierpniowo-wrześniowym. W ubiegłym roku zrealizowano 13 projektów, ale za dużo niższą kwotę - 17,5 tys. złotych.
- Aktywność obywatelska rośnie z roku na rok. W organizacjach pozarządowych i w grupach nieformalnych drzemie ogromny potencjał i wartościowe pomysły. Niestety, nie raz na przeszkodzie w ich realizacji stoją problemy z pozyskaniem środków finansowych. Zauważając ten problem gmina miasto Szczecin, za pośrednictwem Sektor 3 Szczecin, rozdysponuje środki, dzięki którym możliwym stanie się realizacja przez mieszkańców cennych wydarzeń - stwierdził Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.
- To, co będzie realizowane w ramach mikroDOTACJI, powinno stwarzać możliwość uczestnictwa jak największej ilości osób – seniorów, osób z niepełnosprawnościami, dzieci, dorosłych, młodzieży. Inicjatywy powinny przyczyniać się do angażowania lokalnej społeczności i włączać w podejmowane inicjatywy społeczność lokalną czyli mieszkańców Szczecina, na zasadach współorganizacji. Szczególnie zależy nam na pomysłach, które będą realizowane przez młode organizacje pozarządowe, w czasie trwania Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Dodatkowo punktowane będą też inicjatywy realizowane na terenie rewitalizowanym – mówi Jan Karpierz, dyrektor Sektor 3 Szczecin. 
W ramach programu wsparciem nie mogą być objęte inicjatywy, które finansują lub współfinansują się i łączą z innymi działaniami realizowanymi przez gminę Szczecin, stanowią wkład finansowy czy merytoryczny do już realizowanych zadań publicznych, finansowanych ze źródeł publicznych. Każdy projekt musi mieć 10 proc. wkładu własnego.
Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do konkursu mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych, organizowanych w siedzibie Sektor 3 Szczecin. Terminy dla pierwszego naboru - (środa) 28 lutego o godzinie 11, (sobota) 10 marca godz. 11, Środek -Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. Królowej Jadwigi 44B i (czwartek) 15 marca o godzinie 16:30, siedziba Sektor 3.

Wnioski w pierwszym naborze należy składać 1 - 21 marca do godziny 17. Złożone przed i po terminie nie będą przyjmowane. Wnioski można składać w wersji papierowej w siedzibie Sektor 3 Szczecin lub elektronicznej na adres: biuro@sektor3.szczecin.pl. Na stronie www.mikrodotacje.pl znaleźć można procedury naboru wniosków, regulamin programu oraz inne przydatne informacje. Projekty przyjęte w pierwszym naborze będą realizowane  od 1 kwietnia do 31 lipca tego roku.
- Osoby, które otrzymają dofinansowanie, będą musiały przejść obowiązkowe szkolenie dotyczące tego, jak rozliczyć przyznaną dotację. Pieniądze zostaną przekazane przed realizacją projektu. Każda grupa nieformalna musi mieć także tzw. opiekuna w postaci jakiejś organizacji pozarządowej, która będzie czuwać na wydawanymi pieniędzmi - dodaje Karpierz.
Drugi nabór wniosków jest przewidziany od 20 sierpnia do 10 września tego roku.
(dar)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie