Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Paweł Brzezicki powołany na wiceministra

Data publikacji: 2015-12-08 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Paweł Brzezicki powołany na wiceministra
 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, jaka ukazała się na naszym portalu, Paweł Brzezicki został wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu. We wtorek już oficjalnie poinformował o tym resort gospodarki morskiej. Brzezicki będzie nadzorował departamenty transportu i bezpieczeństwa morskiego, porty i stocznie.

Paweł Stanisław Brzezicki jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Morskiego. W latach 1998-2005 pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej. "Był to najtrudniejszy dla tego armatora czas, kiedy firmie groziła upadłość" - wskazał resort gospodarki morskiej.

W latach 2006-2008 pracował na stanowisku prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Był także doradcą premiera ds. Gospodarki Morskiej. "Angażuje się także w działalność non-profit m.in., jako założyciel fundacji Pro Publico Mare" - dodał resort.

To trzeci wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Pozostali to Jerzy Materna, który został sekretarz stanu ds. żeglugi śródlądowej i Krzysztof Kozłowski w randze podsekretarza stanu nadzorujący prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

Szefem nowo utworzonego resortu jest Marek Gróbarczyk.(PAP, b)

Na zdjęciu: Paweł Brzezicki (pierwszy z prawej) podczas jednej z konferencji gospodarczych.

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sz-n
2015-12-09 07:38:40
Dobrze, że konkretnymi sprawami zajmują się osoby z branży.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA