poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel

Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel

Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel
Data publikacji: 2018-03-09 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-04 12:29
Wywietleń: 2036 317538

Ponad 46 tysięcy metrów powierzchni i 458 pokoi będzie miał pięciogwiazdkowy hotel Maritim, który powstanie nad jeziorem Dąbie. Umowę na tą inwestycję podpisali podczas targów ITB w Berlinie przedstawiciele największej niemieckiej sieci hotelowej oraz firm Tian Yu i Recca Investment.

- Podpisaliśmy umowę franczyzy. Projekt hotelu był konsultowany z Maritim. Później zgodnie z ich polityką będziemy szkolić personel. Zarządzanie hotelem też będzie odbywać się zgodnie z normami sieci - powiedział Wu Tianyu, prezes Tian Yu.

Obok hotelu ma powstać 17 piętrowy apartamentowiec. Oba budynki połączone zostaną podziemnym parkingiem na 888 miejsc postojowych. Cały kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay czyli Zatoka Gorących Źródeł, a to dlatego, że w tym miejscu Szczecina pod ziemia płyną gorące źródła co dodatkowo inwestorzy chcą wykorzystać między innymi do ogrzewania obiektów.

Koszt inwestycji to prawie miliard złotych, a budowa ma potrwać około 3 lat.

Ł.T

Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel

Komentarze

FUJ
Ciekawe jest to ze o pozwolenie na zabudowę przekraczjąca 46m ( ograniczenie wynikajace z planu zagospodarowania ) wystapiono rok temu a to oznacza ze nie ma zadnego projektu i pozwolenia na budowe :), za to wizji tego terenu ( wizji chinczykow ) jest kilka wiec co w koncu tam ma byc ?
2018-05-04 12:27:44
D
Kiedy wylewanie fundamentów?
2018-03-12 11:10:26
Obserwator
Dlaczego nad jeziorem Dąbie. Co tam ma przyciągać?
2018-03-10 13:41:56
Władysław
Trzeba zrobić tak jak na Islandii. Basen z gorącą wodą byłby super!!!
2018-03-10 11:26:47
Klementyna
Bardzo fajna wiadomość. Kiedy ruszy budowa? A gdzie dokładnie będzie stał ten kompleks?
2018-03-10 10:17:08
b
A co to za bajki z mchu i paproci?
2018-03-10 09:07:02
A pieniądze na budowę skąd?
Bardzo miła wiadomość, ale czy Chińczycy mają pieniądze na jej zrealizowanie? Sieć hotelowa z Niemiec to tylko umowa franczyzy budynku hotelowego, który Chińczycy mają wybudować. Niemcy nie będą partycypować w jego budowie, a to by stanowiło gwarancję powodzenia. Od tylu lat słyszy się o tej inwestycji, że trudno uwierzyć. Ale oczywiście, jak każdy szczecinianin życzę powiedzenia :).
2018-03-09 23:42:32
Nowość
Wu mówi o tym już 20 lat.
2018-03-09 20:19:57
333333
"Ale w tramwaju świng linia 3 wagon nr 2 cały czas mówia ze biurofce stojom puste- od 10 lat, a tera bendo mowic ze hotele i mariny stojo puste, nie byli nigdy w tym rejonie dombia ani w srotku bo tromwoj tam nie dojezdzo ale wiedzo to bo so eksperto od wszyftkiego