sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem

Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem

Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2017-11-08 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 3818 300198

Okazuje się, że minister infrastruktury i budownictwa zapewni pieniądze nie tylko na obwodnicę Myśliborza. Na stronie internetowej resortu ukazała się w środę 8 listopada informacja, że decyzję o zapewnieniu finansowania podjął także dla obwodnic: Warzymic i Przecławia w Zachodniopomorskiem oraz Niemodlina.

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził aneks do programu inwestycji obejmującej powstanie obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu drogi krajowej nr 13. W jej ramach powstanie 6,5 km dwujezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Konstrukcja nawierzchni zostanie dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Wybudowane zostaną węzły drogowe, obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy, wyremontowana zostanie również istniejąca jezdnia. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Realizacja robót przewidziana jest w latach 2019 – 2021 r.

Jak już pisaliśmy, szef MIiB zatwierdził program budowy odcinka drogi krajowej nr 26, stanowiącego obwodnicę Myśliborza. Zakres prac obejmuje budowę 3,4 km drogi klasy GP o dwóch pasach ruchu, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zadania powstanie rondo oraz drogi dojazdowe, chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Inwestycja będzie obejmować także przebudowę mostu na rzece Myśli, sieci energetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Konstrukcja nawierzchni zostanie dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Prowadzenie robót także przewidziane jest na lata 2019 – 2021 r.

(mg)

Mapa MIiB

 

 

Komentarze

Bartek
Czemu ten lud nierozgarniety nie jezdzi z Przeclawia przez Rejkowo i Okulickiego tylko sie pchaja na DK13 jak te barany?
2017-11-09 08:28:47
u
Gdyby na rondzie Hakena jechać prosto i od razu włączyć się do autostrady to byłby ideał. Korki są bardzo uciążliwe, a dojazd do Warzymic i Przecławia to koszmar. A może i Ikea by powstała, bo studenci już nie mogą się doczekać.
2017-11-09 07:32:10
.
Najniższą ofertę cenową w przetargu na wykonanie obwodnicy Warzymic i Przecławia przedstawiła spółka ENERGOPOL SZCZECIN, z dość dużą różnicą w porównaniu do pozostałych ofert. Obserwując inne inwestycje prowadzone przez tą firmę na terenie woj. Zachodniopomorskiego, termin 4-5 lat można włożyć śmiało między bajki ...
2017-11-09 06:53:21
jonatan
Szkoda, że dopiero za 4 lata jest szansa na poprawę, o ile nie będzie opóźnień. Być może wtedy dopiero znikną permanentne korki w Przecławiu i Warzymicach. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, powstają nowe osiedla, nowe zakłady jak Amazon, magazyny i sklepy, a droga ciągle ta sama. W dodatku mieszkańcy Mierzyna zrobili sobie skrót przez Ostoję i Warzymice do DK13, co doprowadza do kompletnego paraliżu w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. I trudno to zrozumieć, bo sami stoją w korku zamiast jechać dwujezdniową ulicą Europejską. A nowe osiedla w Warzymicach i na terenie byłej cukrowni ciągle są powstają. Za rok ten fragment DK13 od ul. Cukrowej do Kołbaskowa, zakorkuje się na AMEN!
2017-11-09 00:05:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy