Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Po publikacji „Kuriera Szczecińskiego” poseł wzywa policjantów na dywanik

Data publikacji: 2017-07-10 14:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Po publikacji „Kuriera Szczecińskiego” poseł wzywa policjantów na dywanik
 

Po publikacji „Kuriera Szczecińskiego” pt. „Sam się pobił” interpelację w sprawie brutalności policji do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka złożył szczeciński poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Do kontrowersyjnego zatrzymania poszkodowanego doszło 21 lipca 2016.  Sprawa wyszła na jaw, bo jej kulisy w piątek (7 bm.) ujawnił „Kurier Szczeciński”. Śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy trwa już prawie rok.

W ubiegły piątek na łamach „Kuriera” ukazał się tekst pt. „Zakłócał porządek, zatrzymała go policja i... Sam się pobił” autorstwa Sylwii Dudek, ujawniający kontrowersje związane z zatrzymaniem pana Piotra. Mężczyzna twierdzi, że w zeszłym roku był brutalnie pobity przez policjantów, po tym jak został zatrzymany w związku z awanturą pod sklepem (za to ukarano go mandatem w wysokości 100 zł). W momencie zatrzymania nic mu nie dolegało. Dlaczego zatem następnego dnia nie był w stanie opuścić komisariatu o własnych siłach?

 - W piątek złożyłem w tej sprawie interpelację do ministra spraw wewnętrznych. Chcemy się dowiedzieć, dlaczego wyjaśnianie tak prostej sprawy trwa już prawie rok - mówi poseł Piotr Misiło. Polityk pyta, od kiedy szefowi resortu znana jest sprawa. Chce się także dowiedzieć, jakie kroki podjął on w celu jej wyjaśnienia. Ponadto interesuje go liczba policjantów wydalonych w ubiegłym roku ze służby za nadużywanie przemocy.

Policjanci, którzy zatrzymali pana Piotra twierdzili, że na izbie wytrzeźwień dostał on amoku i sam zaczął się okaleczać. Według funkcjonariuszy zatrzymany rzucał się i uderzał głową w podłogę, mimo przytrzymywania go przez dwóch rosłych policjantów. Podobno musieli oni wychodzić na zmianę przed budynek i odpoczywać.

- Chcielibyśmy - stojąc tutaj przed komendą wojewódzką - zapytać szefa szczecińskiej policji, skąd ślady pobicia na ciele pana Piotra i tłumaczenie funkcjonariuszy, że sam się pobił - mówił Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej. - Nie zamierzamy kierować żadnego formalnego zapytania do komendanta wojewódzkiego, uważamy, że minister Błaszczak jako jego szef jest w stanie odpowiedzieć nam na wszystkie pytania, nie chcemy dublować pism.

Przedstawiciele Nowoczesnej uważają, że w świetle niedawnych doniesień medialnych dotyczących brutalności policji, mieszkańcy mogą nie czuć się bezpiecznie w swoim mieście.

- Ostatnie kilka miesięcy pokazuje, że Polacy mogą mieć wątpliwości co do działań policji - zauważył Przemysław Słowik, sekretarz zachodniopomorskich struktur Nowoczesnej. ©℗

Adrian Kaleta

Fot. Adrian Kaleta

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kowalskij
2017-07-15 17:25:38
misillo ze słowikiem czy to tenze od gangu pruszkowskiego jak wszy czepiaja sie Szczecina i pchaja sie do society.A to gołodupcy i miernoty zyciowe nie nadaje sie taki misilo nawet na dozorce w szkole bo albo bedzie dilował dopalaczami albo bedzie sprzedawał papierosy i wodke na lewo.Gosc który bedąc w drugim szeregu rozwalał polski sejm,co bedzie rozwalał w Szczecinie,moze bedzie wzywał do pomocy policje berlinska kiedy zastrajkuja pracownicy Lidla? Misiło jest dozywotnio zdyskwalifikowany jako prawo uczciwy obywatel t.
Poznasz głupiego po śmiechu jego!
2017-07-12 21:17:57
@5555 paliwko jest tak tanie jak nigdy za rządów PO. Może to dlatego, że Kaczyński w przeciwieństwie do Tuska nie mówi, że "teraz to benzyna może być i po 7 zł" (skąd ten cytat poszukaj w Internecie, bo "najbardziej opiniotwórcze tv" mogły tego swoim lemingom nie podać).
abc
2017-07-12 20:14:47
trolle na wykop tam ich miejsce, zreszta biedaki nawet nie wiedza ze tam wszystko jest inwigilowane ,rusko-wolsko "krulowy" mir ,
5555
2017-07-12 20:10:20
@Poznasz głupiego po śmiechu jego! ,tak sobie to tłumacz.Jak tam podwyzka cen paliwa hahahha
;-)))
2017-07-12 20:09:07
Co tam demonstracje jak na emeryturze umrzecie z glodu a tymczasem wiecej osob bedzie mialo wczesniejsza emeryture np celnicy: Posłowie PiS chcą przywilejów dla kolejnych grup Emerytów mundurowych jest obecnie ok. 250 tys. Niewykluczone jednak, że będzie ich więcej. Niektórzy posłowie PiS chcą bowiem, aby oprócz celników emerytury mundurowe mieli także funkcjonariusze straży marszałkowskiej czy strażacy z lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych. To oczywiście oznacza większe koszty dla budżetu. Tymczasem na emerytury i renty dla byłych pracowników służb mundurowych państwo już dziś wydaje 6,6 mld zł z budżetu MON oraz 8,5 mld zł z budżetu MSWiA. Łącznie to ok. 15 mld zł. Funkcjonariusze, którzy odchodzą z pracy na emeryturę, dostają średnio 3616 zł brutto emerytury. Kwoty różnią się jednak w zależności od poszczególnych służb podległych MSWiA. I tak: - policjant ma przeciętnie 3546 zł brutto emerytury, - strażak – 3648 brutto, - strażnik graniczny – 4194 zł brutto, - najwięcej agent CBA – aż 7184 zł brutto. Tymczasem związkowcy mundurowi chcą jeszcze większych praw. 8 czerwca zwrócili się do rządu z apelem, aby stworzyć katalog zawodów, w których mogliby pracować wyłącznie emerytowani mundurowi. – Mamy w administracji państwowej ok. 30 tysięcy stanowisk pełnomocników ochrony informacji niejawnej. Wydawało nam się, że nikt lepiej nie będzie pasował na to stanowisko niż emerytowany policjant czy żołnierz. Tymczasem tylko jedna piąta tych stanowisk jest obsadzona przez byłych funkcjonariuszy czy żołnierzy, zdecydowana większość to cywile – narzekał w Sejmie jeden ze związkowców. Mundurowi i emerytury W Polsce emerytura mundurowa przysługuje już po 15 latach służby, stąd nie dziwi widok 35-36-letniego policjanta emeryta. Dłużej muszą pracować tylko nowo wstępujący do służby po 1 stycznia 2013 r. Oni uprawnienia emerytalne nabywają po 25 latach służby i ukończeniu 55 lat. W Austrii policjant może przejść na emeryturę dopiero po ukończeniu 65 lat, musi też udowodnić opłacanie składek przez co najmniej 20 lat. W Niemczech, aby przejść na emeryturę, trzeba mieć ukończone 60-65 lat. Możliwa jest też wcześniejsza emerytura w wieku 50-55 lat. Podobnie jest w Hiszpanii. We Francji posterunkowi i podoficerowie mogą przejść na emeryturę w wieku 55 lat, natomiast w korpusie oficerów starszych, w zależności od stopnia, trzeba ukończyć 58-60 lat. W Wielkiej Brytanii policjant o emeryturę może się ubiegać po ukończeniu 55 lat. Aby dostać maksymalne świadczenie, musi mieć 35 lat służby. Na Białorusi emerytem można zostać po 20 latach służby. zrodlo -GW
Poznasz głupiego po śmiechu jego!
2017-07-12 15:11:37
@:) zamiast rechotać zainteresował byś się z jakich kapitałów powstały te twoje "najbardziej opiniotwórcze tv". Może by się wtedy coś w główce rozjaśniło.
Płytka ta nowoczesna wiedza
2017-07-12 15:07:35
@5555 oj biedaczku, biedaczku. Dom, który kupujesz oceniasz wyłącznie po fasadzie nie zaglądając do środka? A kto jest właścicielem tej "amerykańskiej" firmy?
:)
2017-07-12 09:16:24
@Płytka ta nowoczesna wiedza ,jesli nie tvn24 to napewno polsatnews, czy tez wg ciebie ruski ?hhaha
5555
2017-07-12 09:03:20
@Płytka ta nowoczesna wiedza :Co ty bredzisz,włascicielem tvn jest amerykanska firma, lepiej poczytaj sobie co w 2002. roku w wywiadzie dla gazety wolskiej prezes mowil o radiu maryja oraz gdzie znajduja sie ich nadajniki,szkoda mi czasu na twoja "edukacje" idz na wykop tam jest poziom ruskiego mira.
Płytka ta nowoczesna wiedza
2017-07-11 22:49:43
@majkel co ty pieprzysz człowieku?! Obudź się! Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Nie powiedzieli ci w "najbardziej opiniotwórczej tv" do kogo oni należą? Do Rosjan. Nawet nie czujesz jak dzień po dniu z ciebie robią zielonego ludzika przeciw własnemu krajowi, bo zakładam, że jesteś Polakiem, a Polska to twój kraj. Jak można być tak naiwnym?
@Kibolek
2017-07-11 21:34:29
Ani ja, ani nikt z moich bliskich nie robi burd pod knajpą, więc daruj sobie. A Kurier to już zupełnie zszedł na psy broniąc menelstwa.
majkel
2017-07-11 20:52:12
@Płytka ta nowoczesna wiedza ,wszedzie widzisz spiski to musi byc jakas paranoja,a np tvn24 to najbardziej opiniotworcza tv w ostatnich latach ,w przeciwinstwie do obecnej bolszewi , moze zainteresuj sie tematem podsluchow w slynnej restauracji wspolautorstwa ruskiego wywiadu...nawet sławny Roman co ciekawe były wszechpolak to potwierdza w ostatnich wywiadach wiec cos na rzeczy jest, tak wiec PASZOL NA RUSKI MIR, najlepiej do Donbasu, tam towarzysza chetnie przyjma jako zielonego ludzika ,szkoda mi czasu na twoja edukacje bo to nie ma sensu.
Płytka ta nowoczesna wiedza
2017-07-11 15:48:59
@majkel no i intelektualista z TVN napisał co "wie".
majkel
2017-07-11 10:08:54
@Płytka ta nowoczesna wiedza ,normalnych ludzi bez powodu w wiekszosci przypadkow policja nigdy nawet nie legitymuje, moze to dlatego ze nosicie takie bluzeczki z roznymi ciekawymi napisami ?buhhahahha wczoraj dresy dzis wyklęte frazesy.
Obs.ryver
2017-07-11 09:33:04
Komentarze wredne. Czyżby cała policja siadła do kompów? Tymczasem, znalazł się jeden odważny poseł i zapytał "kompetentnego" ministranta Blaszczyka, od kogo policjanci, z Orłem na czapce, mają pełnomocnictwa do torturowania zatrzymanych Polaków? Kto szkoli ich na sadystów? Dlaczego nic nie wiedzą o poszanowaniu obywatela ? Czemu ich kapelani nie uczą miłości bliżniego?Dlaczego kapelani policyjni nie zabierają głosu w sprawach policyjnych tortur w katowniach zwanych "posterunkami"?
filo
2017-07-10 22:23:03
haha- ciebie opanowała mania prześladowcza i wszędzie widzisz Putina, a to już schizofrenia połączone z napadami śmiechu tzw. paragelia ?
alfa
2017-07-10 22:20:35
A czy Misiło mają tym razem swoją marynarkę czy też pożyczoną?
Kibolek
2017-07-10 20:04:18
Dobrze ze sprawa zostala naglosniona. Poza tym ciekawe jak byscie pisali jak by to Was spotkalo lub osobe z Waszej bliskiej rodziny. Jesli ktos sie awanturowal to mandat na izbe i zalozyc sprawe a nie znecac sie i bic do nieprzytomnosci!!!! Na marginesie to wprawieni policjanci wala chuliganow po pietach i udach :) tak abu nie bylo sladow Tutaj amy najwidocznej do czynienia z przestepstwem ktorego nikt z odpowiednich sluzb nie chce wyjasnic!!! To nie Policjanci sie tak zachowuja a UBcy z lat 80tych Miejmy nadzieje ze szybko uzyskamy wyjasnienia dla opini publicznej. Jesli to Policja pobila to naleza sie milionowe odszkodowania dla tego chlopaka!!!
Płytka ta nowoczesna wiedza
2017-07-10 19:37:14
@majkel proszę cie, zorganizowali łapankę jak za okupacji. Zgarniali wszystkich, nawet niewidomych z pobliskiego Polskiego Związku Niewidomych. Dziś już jest Internet. Można poczytać, dowiedzieć się, a nie robić z siebie intelektualistę na poziomie telewidza TVN.
oblech
2017-07-10 18:39:27
Misiło znalazło po prostu fotografię gościa, który jest bardziej od niego paskudny na pysku.
haha
2017-07-10 18:03:07
@Jarun Władimir lubi takie podejscie
Jarun
2017-07-10 17:33:28
Po prostu "Nowoszczezła" przypomina o swoim istnieniu. Spłuczka działa i niedługo znajdą się wśród innych -pływającego planktonu polityków. Tam się spotkacie z Kijowskim i resztą jamochłonów. A tym z PO to nawet się nie chciało. Śpijcie miśki i kiście się we własnym sosie.
Cienias
2017-07-10 16:42:24
Róbta tak dalej - pany posły. Sto procent zaufania dla wątpliwych 'rewelacji prasowych', zero dla instytucji państwowych. Bawicie się w polityczkę, a za chwilę nie będzie miał was kto bronić przed takimi ludźmi, jak ten 'wzorowy obywatel', zatrzymany za pobicie człowieka na ulicy. Sprawę bada niezależna od policji prokuratura. Dajcie jej spokojnie pracować, albo zapytajcie wprost Ziobry, a nie Błaszczaka, co się dzieje, bo to zdaje się jego resort.
gosccc
2017-07-10 16:31:49
O jaki wielki lament, jesli by to poslowe z opcji rzadowej zglosili to ciekawe co byscie zrobili a nie sory to by zglosili co najmniej 3 lata temu a nie teraz ...ciekawe ile osob zainteresowalo sie tym poszkodowanym oprocz posla ?
majkel
2017-07-10 16:29:45
@Płytka ta nowoczesna wiedza ,prosze cie ,kibice a raczej kibole siebie nawzajem nie szanuja ,bija sie miedzy soba , zabiaja,okaleczaja itd. ,np Krakow,Lodz,gorny slask , caly kraj praktycznie, kazdy "patriota" najwiekszy z mozliwych-koszulka musi o tym mowic ,ale drugiemy rodakowi robi takie rzeczy ,no ale zapewne wiadomo o co chodzi w tych porachunkach ....
:)
2017-07-10 16:27:12
Ciekawe ze poslowie ekipy rzadowej sie tematem nie zainteresowali,aaaa bo przeciez taka sprawa nie jest na reke ,podobnie jak ta z Wroclawia ,zły PR, w tym przypadku plus na Pana Misiło ,
nie nowoczesny
2017-07-10 16:06:49
idż chłopie pracować na oczyszczalnię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
k
2017-07-10 15:57:48
trafił się temat , mozna się podłączyć - z głembokom troskom ! Chociaż taką sprawe trzeba rzeczywiście wyjaśnić a ustalenia przedstawić ogółowi .
Płytka ta nowoczesna wiedza
2017-07-10 15:53:09
"Ostatnie kilka miesięcy"? A jak państwo z Nowoczesnej oceniają akcję widelec? Kilkaset zatrzymanych za nic i pobitych też za nic osób. Tu wrażliwość państwa z Nowoczesnej nie sięga? Nie macie odwagi zapytać swojego kumpla z totalnej opozycji niejakiego Schetyny, wówczas ministra spraw wewnętrznych dlaczego z komisariatów uczynił miejsca tortur Polaków?
Fix
2017-07-10 15:12:34
Żenujące, panie Misiło. Parlamentaryzm sięgnął dna.
miki
2017-07-10 14:58:38
W tamtym tygodniu pan Słowik agitował za tramwajem na Wojska Polskiego. Za tydzień wystąpi zapewne z pomysłem budowy lądowiska dla marsjan. Az strach pomyśleć, co wymyślą z Misiłą na zlot żaglowców....
bez komentarza
2017-07-10 14:37:50
Populizm w najczystszej postaci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ