sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Mazovia w Gryfii

Mazovia w Gryfii

Mazovia w Gryfii
Data publikacji: 2016-02-29 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1675 121792

Należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom „Mazovia” ponownie gości w Szczecinie. Przypłynął w niedzielę i przejdzie remont w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”.

– W ciągu najbliższych dni na „Mazovii” przeprowadzone zostaną między innymi: przegląd i naprawa wind cumowniczych, wymiana uszczelnień i sprzęgieł sterów strumieniowych, przegląd przekładni silników głównych, remont chłodnic, prace rurarskie i ślusarskie – wylicza Natalia Soldecka z MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – właściciela funduszu MARS, do którego należy większość akcji „Gryfii”. – Poza tym stocznia wykona różne prace modernizacyjne zgłoszone przez armatora.

W barwach PŻB prom pływa od końca 2014 r. W zeszłym roku został przebudowany przez szczecińskie firmy. Jego elementem rozpoznawczym jest graffiti umieszczone na dziobie, które przedstawia wynurzającą się z wody rybę, a jednocześnie nawiązuje do motywów łowickich.

Prom został wybudowany w 1996 r. Ma 176 m długości i 27 m szerokości. Na swój pokład może zabrać 1000 pasażerów i około 600 samochodów osobowych lub ponad 100 ciężarowych.

Planuje się, że „Mazovia” pozostanie w „Gryfii” do 9 marca. To nie pierwszy prom, który w ostatnich latach trafił do tej stoczni. Remontowała ona m.in. jednostki „Kopernik” i „Wawel”. ©℗ (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”