Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Mazovia w Gryfii

Data publikacji: 2016-02-29 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Mazovia w Gryfii
 

Należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom „Mazovia” ponownie gości w Szczecinie. Przypłynął w niedzielę i przejdzie remont w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”.

– W ciągu najbliższych dni na „Mazovii” przeprowadzone zostaną między innymi: przegląd i naprawa wind cumowniczych, wymiana uszczelnień i sprzęgieł sterów strumieniowych, przegląd przekładni silników głównych, remont chłodnic, prace rurarskie i ślusarskie – wylicza Natalia Soldecka z MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – właściciela funduszu MARS, do którego należy większość akcji „Gryfii”. – Poza tym stocznia wykona różne prace modernizacyjne zgłoszone przez armatora.

W barwach PŻB prom pływa od końca 2014 r. W zeszłym roku został przebudowany przez szczecińskie firmy. Jego elementem rozpoznawczym jest graffiti umieszczone na dziobie, które przedstawia wynurzającą się z wody rybę, a jednocześnie nawiązuje do motywów łowickich.

Prom został wybudowany w 1996 r. Ma 176 m długości i 27 m szerokości. Na swój pokład może zabrać 1000 pasażerów i około 600 samochodów osobowych lub ponad 100 ciężarowych.

Planuje się, że „Mazovia” pozostanie w „Gryfii” do 9 marca. To nie pierwszy prom, który w ostatnich latach trafił do tej stoczni. Remontowała ona m.in. jednostki „Kopernik” i „Wawel”. ©℗ (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA