Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...

Data publikacji: 25 lutego 2016 r. 07:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...
Fot. Dariusz Gorajski  

Na dworcu Szczecin Główny ciągle trwają prace wykończeniowe, testy i odbiory. Nowa kładka jest prawie gotowa, na starej - od strony ul. Czarnieckiego i schodach na peron 4. - zamontowane są platformy dla niepełnosprawnych, z których będą mogli skorzystać na przełomie lutego i marca. Miesiąc później zmodernizowany dworzec ma być udostępniony podróżnym - do tego czasu nadal będą korzystać z tymczasowego.

PKP potwierdza, że udostępnienie dworca Szczecin Główny planuje na przełomie marca i kwietnia. Wykonawca prowadzonej z poślizgiem modernizacji - firma Winnicki - umowę na wynajem pomieszczeń dworca tymczasowego ma z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego do końca tego miesiąca. Podróżni nie zostaną jednak na lodzie. Umowa zostanie przedłużona.

- Poddana była renowacji m.in. okładzina ceramiczna budynku dworca od strony peronów - stwierdza Małgorzata Gwiazdowska, miejski konserwator zabytków. - Powojenne wyposażenie dworca nie podlega ochronie konserwatorskiej. Byłaby taka możliwość, gdyby wojewódzki konserwator wpisał wystrój do rejestru zabytków.

Współczesna mozaika - mapa Wybrzeża na ścianie w holu wysokim - jest odnowiona, a będzie jeszcze podświetlona. Dwa słupy z mozaiką, którą wykonał szczeciński artysta Kazimierz Błonko, będą teraz zdobić lokal komercyjny. W holu będą zaś te osłonięte płytami HPL - szkoda.

Marzenna Głuchowska

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 25 lutego 2016 roku.

Na zdjęciach: Platforma dla osób niepełnosprawnych na schodach na peron 4 i słupy z mozaiką w dawnej poczekalni.

Fot. Dariusz Gorajski, Robert Stachnik

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dworcowe oszustwo
2016-04-19 12:34:19
"Plac budowy" i sam budynek straszy niestety pustkami.Byłem w dniu wczorajszym na obiekcie by przekonać się ile jest prawdy w tym czym karmią nas media i rzeczniczka PKP.Proszę państwa-tam się nic kompletnie nie dzieje !!! Teren budowy w dalszym ciągu jest terenem budowy z tym tylko wyjątkiem,że przypomina plac z którego ktoś wyprowadził pracowników lub Ci pracę po prostu porzucili.Mówienie o jakichś odbiorach jest łgarstwem,klasycznym oszustwem.Jak można cokolwiek"odbierać" kiedy tam ciągle jest masa prac do wykonania.Firma a raczej podwykonawcy ( czytaj garstka zebranych z pośredniaka fizycznych pracowników ) ze znanych raczej powodów zwyczajnie porzuciła teren budowy.Ta inwestycja to jakiejś kuriozum,kolejna budowa która kompromituje.Mieszkańców karmi się fałszywymi informacjami,które odbiegają od stanu faktycznego i tego co można naocznie po wejściu na teren zobaczyć.Ten obiekt w najbliższych kilku miesiącach a może i nawet w tym roku nie zostanie oddany do użytkowania-nie ma na to żadnych szans
ona35
2016-02-26 04:21:02
O 10 lat za pozno!!!
ckm
2016-02-26 00:02:12
to wszystko razem i tak wygląda jak tymczasowy dworzec, trzeba miec nadzieje ze smrodek w przejsciu podziemnym tez bedzie tymczasowy!
lampy
2016-02-25 19:56:15
a na Ogrodowej ciemno jak w d...e. centrum miasta
Brakuje tylko tramwaju.
2016-02-25 14:42:55
Szkoda, że zamiast remontu Potulickiej nie przesunięto torów na Owocową. Dojazd do pkp byłby jak z bajki. Z obydwu stron.
tollo48
2016-02-25 11:17:29
Te pordzewiale slupy i mur oszpeca nowy dworzec.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA