piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...

W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...

W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...
Data publikacji: 2016-02-25 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 3956 121200

Na dworcu Szczecin Główny ciągle trwają prace wykończeniowe, testy i odbiory. Nowa kładka jest prawie gotowa, na starej - od strony ul. Czarnieckiego i schodach na peron 4. - zamontowane są platformy dla niepełnosprawnych, z których będą mogli skorzystać na przełomie lutego i marca. Miesiąc później zmodernizowany dworzec ma być udostępniony podróżnym - do tego czasu nadal będą korzystać z tymczasowego.

PKP potwierdza, że udostępnienie dworca Szczecin Główny planuje na przełomie marca i kwietnia. Wykonawca prowadzonej z poślizgiem modernizacji - firma Winnicki - umowę na wynajem pomieszczeń dworca tymczasowego ma z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego do końca tego miesiąca. Podróżni nie zostaną jednak na lodzie. Umowa zostanie przedłużona.

- Poddana była renowacji m.in. okładzina ceramiczna budynku dworca od strony peronów - stwierdza Małgorzata Gwiazdowska, miejski konserwator zabytków. - Powojenne wyposażenie dworca nie podlega ochronie konserwatorskiej. Byłaby taka możliwość, gdyby wojewódzki konserwator wpisał wystrój do rejestru zabytków.

Współczesna mozaika - mapa Wybrzeża na ścianie w holu wysokim - jest odnowiona, a będzie jeszcze podświetlona. Dwa słupy z mozaiką, którą wykonał szczeciński artysta Kazimierz Błonko, będą teraz zdobić lokal komercyjny. W holu będą zaś te osłonięte płytami HPL - szkoda.

Marzenna Głuchowska

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 25 lutego 2016 roku.

Na zdjęciach: Platforma dla osób niepełnosprawnych na schodach na peron 4 i słupy z mozaiką w dawnej poczekalni.

Fot. Dariusz Gorajski, Robert Stachnik

 

W KURIERZE: Dworzec na wiosnę...

Komentarze

dworcowe oszustwo
"Plac budowy" i sam budynek straszy niestety pustkami.Byłem w dniu wczorajszym na obiekcie by przekonać się ile jest prawdy w tym czym karmią nas media i rzeczniczka PKP.Proszę państwa-tam się nic kompletnie nie dzieje !!! Teren budowy w dalszym ciągu jest terenem budowy z tym tylko wyjątkiem,że przypomina plac z którego ktoś wyprowadził pracowników lub Ci pracę po prostu porzucili.Mówienie o jakichś odbiorach jest łgarstwem,klasycznym oszustwem.Jak można cokolwiek"odbierać" kiedy tam ciągle jest masa prac do wykonania.Firma a raczej podwykonawcy ( czytaj garstka zebranych z pośredniaka fizycznych pracowników ) ze znanych raczej powodów zwyczajnie porzuciła teren budowy.Ta inwestycja to jakiejś kuriozum,kolejna budowa która kompromituje.Mieszkańców karmi się fałszywymi informacjami,które odbiegają od stanu faktycznego i tego co można naocznie po wejściu na teren zobaczyć.Ten obiekt w najbliższych kilku miesiącach a może i nawet w tym roku nie zostanie oddany do użytkowania-nie ma na to żadnych szans
2016-04-19 12:34:19
ona35
O 10 lat za pozno!!!
2016-02-26 04:21:02
ckm
to wszystko razem i tak wygląda jak tymczasowy dworzec, trzeba miec nadzieje ze smrodek w przejsciu podziemnym tez bedzie tymczasowy!
2016-02-26 00:02:12
lampy
a na Ogrodowej ciemno jak w d...e. centrum miasta
2016-02-25 19:56:15
Brakuje tylko tramwaju.
Szkoda, że zamiast remontu Potulickiej nie przesunięto torów na Owocową. Dojazd do pkp byłby jak z bajki. Z obydwu stron.
2016-02-25 14:42:55
tollo48
Te pordzewiale slupy i mur oszpeca nowy dworzec.
2016-02-25 11:17:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie