Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Łasztownia. Koncepcja już jest

Data publikacji: 2016-01-05 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Łasztownia. Koncepcja już jest
 

W przyszłym roku zostanie ogłoszony międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie miejskiej części szczecińskiej Łasztowni. Na razie swoje plany przedstawiła spółka Port Rybacki Gryf do której należą pozostałe tereny tego fragmentu miasta. Firma chce m.in. wybudować kolejną chłodnię.

Pod koniec września tego roku Szczecin złożył wniosek do ministra Skarbu Państwa o nieodpłatne przekazanie na rzecz gminy ponad 11 tys. udziałów (o wartości ponad 5,6 mln zł) w spółce Gryf Nieruchomości. Firma ta powstała w wyniku podziału Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowego Port Rybacki Gryf. Trafiły do niej m.in. grunty i znajdujące się na niej historyczne budynki na Łasztowni. Nieruchomości należące do spółki sąsiadują z działkami, których właścicielem lub użytkownikiem wieczystym jest Gmina Miasto Szczecin oraz jednoosobowa spółka miejska Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego. Dlatego miasto postanowiło skomunalizować te tereny co ma pomóc w zagospodarowaniu terenu całej Łasztowni, otwarciu jej na miasto oraz podnieść atrakcyjność tych nieruchomości. Również dla inwestorów. Na ostatniej sesji Rady Miasta w ubiegłym roku radni wyrazili zgodę na taką operację. Teraz musi ona zostać zaakceptowana przez ministra Skarbu Państwa.

- W tej chwili odpowiadamy na ostatnie pytania ministerstwa. Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w lutym - stwierdził Piotr Mync, wiceprezydent Szczecina.

Na razie plany co do swojej części Łasztowni, przedstawiła we wtorek na komisji rozwoju, promocji i gospodarki morskiej Rady Miasta spółka Port Rybacki Gryf.

- Przymierzamy się do wybudowania nowej chłodni. Nasz dotychczasowy obiekt, to 13,8 tys. ton pojemności. Nowa inwestycja zwiększy nasze możliwości do ponad 20 tys. ton. Pozwoli to nam np. na składowanie produktów głęboko mrożonych. Nowa chłodnia to także szansa na zdobycie nowych zagranicznych klientów - mówił Paweł Stępień, prezes firmy. ©℗

(dar)

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kalafior
2016-01-08 12:30:39
Może gdzieś tam w końcu powstaniw Muzeum Morskie? Eksponaty w postaci starych statków mogłyby stać przy nabrzezach od strony Wałów Chrobrego. Byłby to dodatkowo fajny widok z zamku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA