Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Bój o stadion. Modernizacja bez łuku

Data publikacji: 2015-12-14 16:59
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-15 18:24
Bój o stadion. Modernizacja bez łuku
 

Szczecin nie będzie budował nowego stadionu. Będzie modernizował stary, ale w nieco innym kształcie. Kontrowersyjny łuk za trybuną zostanie zlikwidowany. Odległość trybun do bramki zamiast 41 metrów będzie wynosić 18.

Prezydent Piotr Krzystek dokonał w poniedziałek szczegółowej prezentacji zmodernizowanego obiektu. Projektant Janusz Pachowski przedstawił dokładne liczby. Zmodernizowany stadion po wyprostowaniu łuku kosztować będzie blisko 150 mln. zł. Od tego trzeba odliczyć podatek VAT. Finalny koszt na dziś, to nieco ponad 120 mln. zł. Czy za cztery lata, kiedy inwestycja ma być ukończona cena będzie taka sama ? Tego już nie można być pewnym.

We wtorek radni Szczecina mają ustosunkować się do inicjatywy obywatelskiej kibiców, którzy zebrali 15 tys. podpisów i w ten sposób chcieli wymusić na radnych, aby ci przekonali prezydenta do zaniechania decyzji o modernizacji obiektu. Wszystko wskazuje na to, że wtorkowa sesja przebiegać będzie łagodnie i bez zakłóceń.

Wyprostowanie łuku, koszt inwestycji na 120 mln. zł. za obiekt mogący pomieścić 18 tys. widzów, to wydaje się przekonująca rekomendacja dla radnych, by ci jednak poparli projekt prezydenta. Wadliwych uwag co do projektu jest bardzo dużo, ale ten najważniejszy właśnie został zlikwidowany. ©℗ (p)

Cały artykuł, dokładne liczby, cyfry i koszty czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jk
2015-12-15 15:39:57
czy nie lepiej zmienic tego pajaca Krzystka i jego sprzedajna rade miasta ???????????????????
trawa
2015-12-15 07:25:14
Czy na takim stadionie będzie rosła trawa bez kosztownych zabiegów typu doświetlanie czy wymiana murawy? Brak jest tuneli przewietrzających, a dach ma sięgać dalej niż na innych stadionach jak oświadczył wczoraj "doświadczony" projektant.
Kiboli z łuku
2015-12-14 20:03:13
A ja chce siedziec na luku!!!
Stadion bez łuku
2015-12-14 18:46:09
Pytanie do tych osób które interesują się piłką nożną - czy ktoś widział z Was nowoczesny stadion piłkarski bez jednej trybuny? Ja nie wiedziałem! To jest jakaś paranoja w tym mieście, żeby myśleć o wydaniu 145 mln zł na przebudowę stadionu którego w takim kształcie projektu nie chcą kibice i włodarze klubu. Co więcej koszty przebudowy na pewno wzrosną a wiedzą to tylko Ci którzy kiedyś remontowali lub przebudowywali stare obiekty - tam dużo robót jest niepoliczalnych dopóki nie dokona się wszystkich odkrywek! Wiem coś o tym bo z racji swojego zawodu kilka obiektów przebudowywałem i zawsze kończyło się to dla inwestora koniecznością dołożenia środków finansowych! W takim razie mam pytanie dla kogo jest ta przebudowa? Ci co podejmują te durne decyzje w ogóle nie chodzą na mecze więc mają to totalnie gdzieś.. Ich decyzja o takiej przebudowie będzie najgorszą z możliwych. Panowie otrząśnijcie się z tego letargu i zacznijcie myśleć - jeszcze można się z tej debilnej decyzji wycofać!!!
Nowy stadion
2015-12-14 18:19:42
Telebim ustawiony pod słońce, brak wentylacji murawy, ciągle brudne krzesełka to wszystko co ma zaproponowania Krzystek po 9 latach. W Europie nowy stadion buduje się w 4,5 roku -dane UEFA
Tylko nowy stadion!
2015-12-14 16:48:14
Kibice twierdzą, że taniej jest wybudować nowy stadion (w Tychach powstał taki za 127mln). Dodatkowym plusem jest fakt, że będzie on po prostu nowy. I co na to Pan Prezydent? Uparty jak osioł. Dalej forsuje teorię o konieczności modernizacji tego "trupa" tym razem bez łuku i za podobne pieniądze jak w przypadku budowy nowego stadionu. Jak znam życie, to w tzw. międzyczasie okaże się, że pojawiły się niespodziewane problemy i koszt modernizacji wzrośnie (czy wiadomo coś na temat bunkrów pod stadionem?). "Kolesie" zarobią i wszystko będzie ok. I niech Pan Krzystek nie straszy, że w przypadku budowy nowego stadionu cała inwestycja opóźni się o 7 lat. Ja poczekam i myślę, że kilka tysięcy kibiców też. Wolę NOWY stadion za nowego Prezydenta, niż "reanimowanego trupa" za Krzystka. A co do propozycji lokalizacji proponuję teren dawnego kąpieliska Gontynka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ