Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kto przebuduje Bazę Oznakowania Nawigacyjnego? Oferenci chcą więcej

Data publikacji: 2019-05-07 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Kto przebuduje Bazę Oznakowania Nawigacyjnego? Oferenci chcą więcej
 

We wtorek (7 maja) otwarto oferty w przetargu na wykonanie modernizacji obiektów Bazy Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie. Zgłosiły się trzy firmy: Calbud, Erbud i Doraco. Zaproponowane przez nie ceny przekraczają 50 mln zł, tymczasem inwestor, czyli Urząd Morski, zamierzał przeznaczyć na to zadanie nieco ponad 31 mln zł.

To ostatnie z 10 postępowań przetargowych w ramach inwestycji pod nazwą „Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m”.

Modernizacja bazy, znajdującej się przy ul. Światowida w Szczecinie, polegać ma m.in. na rozbiórkach, przebudowach obiektów istniejących (głównie budynków) i budowie nowych, budowie i przebudowie instalacji zewnętrznych oraz zagospodarowaniu terenu. Jej celem jest polepszenie warunków użytkowania obiektów i realizacja zadań wynikających ze statutowych działalności urzędu – administracji morskiej, zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, ochrony portów i żeglugi morskiej oraz oznakowania nawigacyjnego i radionawigacyjnego polskich obszarów morskich.Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na trzeci kwartał tego roku.

– Kwota przeznaczona na realizację zadania to 31 mln 335 tys. 480 zł – poinformowano podczas otwarcia ofert.

Jak się okazało, wszyscy oferenci zaproponowali kwoty znacznie wyższe. Szczeciński Calbud podał cenę ok. 52,5 mln zł. Oferta warszawskiego Erbudu to blisko 57,8 mln zł, a gdańskiej Korporacji Budowlanej Doraco – ponad 59,8 mln zł.

Wszystkie firmy zadeklarowały wykonanie zadania w terminie 30 miesięcy od dnia zawarcia kontraktu.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA