poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Posejdon na Szczycie Klimatycznym

Szczeciński Posejdon na Szczycie Klimatycznym

Szczeciński Posejdon na Szczycie Klimatycznym
Data publikacji: 2018-12-02 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 3247 364635

W Katowicach od niedzieli (2 grudnia) trwa 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Na szczycie klimatycznym, który potrwa blisko dwa tygodnie, w poniedziałek (3 grudnia) jako przykład budynku o niskim zużyciu energii zaprezentowany będzie szczeciński kompleks biurowo-hotelowo-usługowy Posejdon. 

Udziałem w konferencji COP24 pochwalił się na Facebooku zarówno Posejdon, jak i generalny wykonawca budynku - PB Calbud.

- Już w nadchodzący poniedziałek realizowany przez nas Posejdon zostanie zaprezentowany w Katowicach podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 jako przykład budynku o niskim zużyciu energii, który znacząco zredykuje emisję  CO2 do atmosfery! Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w realizacji tak wyjątkowego projektu - podaje Calbud

Natomiast z profilu Posejdona dowiedzieć się jeszcze można, że "O projekcie opowiemy wspólnie z przedstawicielami European Investment Bank oraz Banku Gospodarstwa Krajowego (Wsparcie Rozwoju Firm), które finansują realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia."

Posejdon został zaprojektowany jako największy w Polsce obiekt niskoemisyjny – NZEB (Nearly-Zero Emission Building). Przez zastosowanie nowoczesnych, proekologicznych technologii powstający w centrum Szczecina kompleks zredukuje emisję CO2 atmosfery aż o 76 proc. Dodatkowo, dzięki zamontowaniu 910 pomp ciepła, większość energii cieplnej i chłodu dla biur i lokali handlowo-usługowych będzie pochodziła z odnawialnych źródeł.

(mag)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

rZECZYWISTOSC
BEZ PRZESADY TU POTRZEBMNE JEST JAK TLEN DLA LUDZI - PRZEJSCIE PODZIEMNE!! KTO O TYM ZAPOMNIAL!!!!?
2019-07-01 21:29:58
Krótko
@ten do mnie. Jak długo już się leczysz? Bo może trzeba zmienić terapię na bardziej inwazyjną?
2018-12-03 17:22:56
@Krótko
I raczej nie kupisz bo nie będzie cie stać - ceny poszły mocno w górę. A ty od prawdy jednak zacznij podawać rzetelne dane - CO2 jest trzecim gazem cieplarnianym i odpowiada za ok 13% efektu. Wulkany emitują ok 1% CO2 i niestety większość emisji to nasza działalność. Co nie zmienia tego ze "globalne ocieplenie" jest raczej ideologiczne niż naukowe.
2018-12-03 11:13:18
Aga
Z całym szacunkiem dla Panów dżentelmenów z Calbudu ale ogromne gratulacje należą się przede wszystkim osobom, które to zaprojektowały. Także gratulacje dla architektów!
2018-12-03 10:46:57
Miejski łazęga
Cały ten szczyt to jedna wielka polityczna hucpa i hipokryzja tych ludzi do kwadratu.Bredzą i łżą a robią zupełnie co innego.Nawet palcem nie kiwnięto by odchodzić radykalnie od energii węglowej.Popatrzcie ile na Niebuszewie i Pogodnie jest kopcących kominów,jakie na tych dzielnicach jest stężenie CO2.Uczepili się aut kopciuchów a nie widzą gigantów zatruwających atmosferę.
2018-12-03 09:14:39
taka jest prawda
Nie wiem z czego jesteście tacy dumni panowie budowniczowie - chyba z własnej głupoty! CO2 stanowi tylko około 3,5% gazów cieplarnianych na naszej planecie, resztę stanowi głównie para wodna! Teraz z tych 3,5% tylko 3% produkuje człowiek resztę oceany, wulkany itd! Teraz jak policzymy 3% z 3,5% to wychodzi że CO2 produkowane przez człowieka stanowi 0,1% gazów cieplarnianych i nie ma prawie żadnego wpływu na klimat który zależy prawie wyłącznie od aktywności Słońca! Te brednie o CO2 to przekręt wszechczasów dzięki któremu będziemy płacili horrendalne rachunki za prąd!
2018-12-03 08:56:29
Ela W.
Brawo projektaci przede wszystkim :)
2018-12-03 08:51:31
Abc
Problem polega na tym, że zmniejszanie ilości co2 jest tym samym, czym była walka z "dziurą ozonową".
2018-12-03 06:03:43
szczyt klimatyczny
u nas w centrum dymy z kominów.
2018-12-02 23:52:13
emka
Brawo Calbud, brawo dla Szczecina...
2018-12-02 23:20:19
Krótko
Czy po remoncie na 3cie piętro wróci pirat z lat 90? Dawno nie kupiłem nic nowego na moją Amigę...
2018-12-02 23:18:26
Antoni
Brawo! Więcej takich inwestycji! :)
2018-12-02 19:56:22