Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Kolejny lokator w Panattoni Park Szczecin

Data publikacji: 2018-04-25 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Kolejny lokator w Panattoni Park Szczecin
 

Dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wraz powierzchnia biurową wynajęła spółka PartyDeco w Panattoni Park Szczecin. Ten park logistyczny mieści się w Załomiu.

Szczecińska firma PartyDeco powstała w 1995 roku. Sprzedaje artykuły dekoracyjne na wszelkiego rodzaju imprezy. Jak poinformował prezes spółki Mikołaj Gabryel, docelowo zatrudnienie w nowym obiekcie znajdzie do 120 osób.

Gabryel przypomina również, iż spółka posiada także biura o powierzchni 1000 m kw. w Szczecinie na prawobrzeżu.

Magazyny w Załomiu mają klasę A. Taka hala powinna mieć m.in. wysokość składowania 8-10 m, a 1 mkw. posadzki musi udźwignąć 5 ton. Obiekty wybudowała międzynarodowa firma deweloperska Panattoni Development Company z siedziba w Sacramento. Zajmuje się ona głównie nieruchomościami przemysłowymi oraz magazynami.

– Obiekty Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w strategicznej lokalizacji – w niedalekiej odległości od autostrady A6 wiodącej do Berlina i w pobliżu drogi S3 – powiedziała Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Ponadto przy parku jest przystanek autobusowy, a także stacja kolejowa. – Te punkty komunikacji publicznej stały się kluczowe dla PartyDeco w doborze tej lokalizacji i pozwoliły sprostać priorytetowemu kryterium najemcy – łatwemu dostępowi do parku publicznym transportem – dodaje D. Jagodzińska.

W rejonie Szczecina popyt na magazyny klasy A rośnie, a deweloperzy tu kierują swe oczy.

- W 2017 roku w całym kraju na rynku przemysłowo-logistycznym popyt na nowe powierzchnie osiągnął rekordowy poziom 4 mln mkw., podczas gdy w budowie jest obecnie kolejne ok. 1,5 mln mkw. - poinformował

dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property, Patryk Litwiniuk. - Na rekordowy popyt w ubiegłym roku duży wpływ miały transakcje najmu z takimi międzynarodowymi firmami, jak: Zalando, Amazon, Leroy Merlin, Castorama czy Grupa Smyk.

Przypomnijmy, że Amazon wynajął w Kołbaskowie pod Szczecinem aż 161 tys. mkw. powierzchni. Magazyny te wybudowała Panattoni Europe w ramach projektu BTS Amazon, który był nominowany do finału MIPIM Awards 2018 w Cannes. To pierwszy polski obiekt, który zdobył nominację w tym konkursie w kategorii Najlepsza Inwestycja Przemysłowa i Logistyczna.

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

makkabi
2018-04-26 14:11:54
Załom kiedyś zatrudniał 7 tys. pracowników. Cupiał swego czasu rozwalił go do cna. Magazyn to jednak nie produkcja.
Mirek
2018-04-25 14:35:16
Kiedyś był w Szczecinie mądrala, który negował potrzebę budowy A3/S3, dobrze, że nie został prezydentem miasta, jak chciał.
;-)
2018-04-25 10:16:27
@ehh: kto ci takich bajek naopowiadał?sanepid i inspekcja handlowa juz dawno by tam wjechała, otworz firme i plac 10 tys na miesiac za lezenie i nic nie robienie na co czekasz
ehh
2018-04-25 08:08:05
I co z tego, skoro w mediach i na billboardach cały czas poszukuje się pracowników dla giganta, który wszedł rok temu. Obiady za złotówkę, premie, darmowy dojazd i co jeszcze. Widocznie te ujawnione przypadki złego traktowania pracowników robią swoje. Nawet ostatnio pojawiły się informacje o butelkach na odchody, aby nie chodzić do wc ;/
...
2018-04-25 08:05:04
"W tramwaju i tak wiedzo ze biurofce,hotele i magazyny STOJOM PUSTE, wiedzo bo w tramwajo slyszeli łod ekspertów od wszystkiego".Hute by otworzyli a nie jakies magazyny ,co jo tam kupia ?to nie biedronko.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA