poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Nominacja za halę Amazona w Kołbaskowie

Nominacja za halę Amazona w Kołbaskowie

Nominacja za halę Amazona w Kołbaskowie
Data publikacji: 2018-02-03 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-06 08:22
Wywietleń: 3987 311790

Panattoni Europe, deweloper powierzchni przemysłowych, znalazł się w finale MIPIM Awards 2018 – najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości na świecie. Nominację otrzymał za BTS Amazon w Kołbaskowie. O tytuł Najlepszej Inwestycji Przemysłowej i Logistycznej będzie walczyć z obiektami z Luksemburga, Chin i Francji.

Polska w konkursie MIPIM Awards, w kategorii Najlepsza Inwestycja Przemysłowa i Logistyczna (Best industrial & logistics development), nominowana jest po raz pierwszy. O tytuł będzie walczyć Panattoni Europe z inwestycją BTS Amazon w Kołbaskowie. Zrealizowany w 2017 r. projekt dewelopera wyselekcjonowany został przez jury obradujące w Paryżu. Zgłoszonych zostało aż 227 obiektów z 55 państw. Do finału w tej kategorii - obok Europa Kompleks BTS Amazon - weszły zaawansowane technologicznie projekty: "Creos" Regional Centre and Workshops z Roost-Bissen w Luksemburgu, kompleks DEEJ z chińskiego Shandong oraz paryskie centrum logistyczne The Chapelle International.

- Nominacja do finału MIPIM Awards 2018 to dla nas jak dotąd niespotykane wyróżnienie, tym bardziej że projekt z Polski po raz pierwszy w historii konkursu będzie walczyć o miano najlepszej inwestycji przemysłowej i logistycznej. Znalezienie się w tak bardzo wąskim i prestiżowym gronie jest już dla nas sukcesem. Nie byłby on możliwy bez dynamicznie rozwijających się rynków, transformacji procesów logistycznych i przemysłowych oraz rozkwitu handlu elektronicznego, a tym samym firmy Amazon, która zaufała naszemu profesjonalizmy - komentuje Robert Dobrzycki, dyrektor generalny na Europę  Panattoni Europe.

Centrum realizacji zamówień dla firmy Amazon to projekt Panattoni Europe, przeznaczony dla  branży handlu elektronicznego. Obiekt o powierzchni użytkowej 161 500 m kw. powstał w Kołbaskowie w 9 miesięcy i jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji na świecie. Ponad 3 tys. robotów wspiera pracowników dzięki technologii Amazon Robotics. Aby ją wprowadzić, BTS (build-to-suit) ma wysokość 17 m i 3 kondygnacje. Realizacja inwestycji odbyła się zgodnie z wymaganiami certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM. Ocena, o którą ubiega się deweloper wraz z inwestorem, to Very Good.

Konkurs MIPIM Awards organizowany jest od 1991 r. Rywalizują w nim najlepsze zrealizowane i planowane projekty z całego świata. Towarzyszy międzynarodowym targom MIPIM w Cannes – największemu i najbardziej prestiżowemu wydarzeniu na rynku nieruchomości, na którym obecni są deweloperzy, agenci, doradcy, architekci, władze miast oraz przedstawiciele funduszy inwestycyjnych ze wszystkich kontynentów. Uroczysta gala finałowa konkursu, podczas której ogłoszone zostaną nagrody, zaplanowana jest na 15 marca w Palais des Festivals.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Nominacja za halę Amazona w Kołbaskowie

Komentarze

SPRAWIEDLIWY
WINE ZA WYPADEK PONOŚCI FIRMA , LUDZIE PRACUJA JAK W OBOZIE PRACY PO 10 GODZIN MAJA TYLKO 15 MINUT PRZERWY. NIE KTÓRE OSOBY NIE WYTRZYMUJĄ TEGO REŻYMU.
2018-02-06 08:17:11
firma
Już tyle czasu poszukują pracowników w radiu, a tu jeszcze takie coś.
2018-02-06 07:01:43
bonus
plus bonus za trupa w hali.
2018-02-05 17:59:46
renoikubicafan
Kumpel ma garaż z blachy falistej niedaleko Manhattanu z graffiti. Będę głosował.
2018-02-03 16:25:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie